Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek, hogy ne vegyék...

Mit tehetek, hogy ne vegyék el a kutyáimat?

Figyelt kérdés

egy ritkahülye faluban lakom, ahol a kutyatartás = a láncra veréssel...


Na most nekem 4 kutyám van, mindet minden nap sétáltatom, happy dogot kapnak + főzök rájuk, kutyasuliba járunk, agilityzünk, hétvégente még nagyobb sétákra is visszük őket, szóval finoman szólva normálisan tartom őket...


a falusiak szemét persze pont ez szúrja...


a 4 kutyámból 1 menhelyi, 1 kidobott, és 1 ennek a kölyke. (vemhesen dobták ki, én jövő héten viszem ivartalaníttatni), + egy fajtatiszta.

nyilván szörnyű ember vagyok, hogy kihoztam a menhelyről a kutyámat, meg hogy nem hagytam vemhesen kóborolni a másikat...


ráadásul a kutyák nem is lármáznak többet, mint a környék többi kutyája! szóval az ég világon senkinek nem lehet semmi baja!!!


de úgy tűnik, itt sok vén szatyor unatkozik...


feljelentettek, mert a megengedett 2 helyett 4 kutyát tartok. (megjegyzem a faluban rengetegen!!!)



október elején lesz a tárgyalás.


könyörgöm, aki tud valami tippet, az segítsen!!!


már kérelmezni akartuk, hogy engedjenek 4 kutyát, de az nem megy egyik napról a másikra, + anyukám előbb információkat akart szerezni, hogy kihez érdemes menni stb...


tehát. azt leszámítva, hogy 4 kutyám van, az ég egy adta világon minden szabályt betartok, példásan tartom őket!!!


A tárgyaláson amúgy megtudom, hogy ki jelentett fel???


Ha a lakásban tartok két kutyát, és kettőt a kertben, akkor mi van?...



nagyon köszönöm előre is a válaszokat!


2011. szept. 27. 14:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

hirtelen csak annyi jut eszembe, hogy add oda (ideiglenesen) valamelyik közeli barátodnak vagy rokonodnak a két "felesleges" kutyát, majd ha megjön már elintéztétek a 4 kutyás dolgot, akkor visszahozod

Amúgy tényleg elég szomorú a dolog sajnállak.

2011. szept. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én odaadnám arra az időre 2 kutyát egy ismerősömnek.


Amúgy tessék befenyíteni az öreg k*rvákat, akár vissza is jelentgethetsz!

2011. szept. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Keresd meg a noésokat, ott van ügyvéd is,segít megcsinálni a papirokat
2011. szept. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Szerintem nem fogod megtudni. Ez valami helyi rendelet, hogy 2-t lehet? Szerintem amit tehetsz, hogy készülj fel rendesen (akár fényképekkel is) arra vonatkozóan, hogy tisztességesen ellátod az állatokat, kérhetnél esetleg az állatorvostól is igazolást erre vonatkozóan. És hivatkozz arra, hogy az utcáról fogadtál be 2 kutyát, akiknek az ellátása önkormányzati feladat lett volna.
2011. szept. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Már csak azért sem veszik el az ebeket, mert senki nem akar ilyen lényegtelen szarok miatt intézkedni. Nincsenek, munkára kész kutyaelszállítók. Csak hosszadalmas bonyodalom lenne mindenki számára az ügy, ha a végső ítélet a kutyák elvétele mellett szólna. Csak legyen meg minden szükséges kötelező elem, ami a kutyákkal kapcsolatos.
2011. szept. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendesen betudod bizonyítani hogy foglalkozol velük rendszeresen sétálni viszed őket, nem szöknek ki az utcára, nem idegesítenek kint senkit akkor baj nem lehet belőle. Másrészt az egy nagyon nagy dolog ha az utcára kidobott kutyát befogadtad és ellátod őt. Nem tudom mi ez a nagyon idióta rendelet hogy csak 2 kutyát lehet tartani, de a kérvényt úgy is megfogják adni a több kutyára ha rendesen foglalkozol velük.

Egyébként ha nagyon kötekednek akkor 2 kutyát adj oda valami ismerősödnek ideiglenesen mert akkor már bizonyítani tudod azt hogy már két kutyád van, és arról nem kell az önkormányzatnak tudnia hogy hol van a másik kettő. Ha valóban az unatkozó vén boszorkányok tették ezt akkor nekik is bizonyítaniuk kell hogy mi alapján jelentettek fel, mert ha a kutyák egész éjjel zajongtak nem hagyták őket aludni és bizonyítani tudják akkor az még jogosnak mondható, de a kutyáidat akkor sem fogják elvinni, csak ha nagyon nagy gáz van. Másrészt ideje lenne az ottani öregekkel kicsit elbeszélgetni hogy ez mégis mire volt jó. Mert akkor van nagy gubanc ha a kutya láncra van verve és egész nap ott gubbasztana azon a kis patkánylyuk méretű óljában, na az számít állatkínzásnak. De feltételezem rólad hogy a te kutyáid az egész udvart kihasználva mászkálhatnak sétálni viszed őket és ha nem tudnak kiszökni akkor bajod nem lehet ebbe.

Amit még javasolni tudok hogy beszélj egy olyan emberrel aki az állatvédelemnél van pontos neveket nem tudok sajnos ők biztos tudnak ajánlani védőügyvédet számodra. És lehetőleg ha van valakid aki majd tud rólad fényképeket csinálni naponta hogy sétáltatod és tanúsítani is tudja ezt akkor az még jobb.

2011. szept. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem lesz ebből gond, ha látják, hogy Te hogy tartod és neveled a kutyáidat, akkor meg főleg.

De magyarországon amúgy sem szoktak foglalkozni kutyás ügyekkel.

2011. szept. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Minket feljelentettek 1x mert nekünk is 4 kutyusunk volt. De mivel nálunk 2 házban volt a másik 2 meg kinti kutyus ezért minket békén is hagytak na meg nagy telekkel. Nem azt mondom, hogy olyan húú de nagy de végül rólunk le szálltak. :)
2011. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:)


ez megnyugtató,akkor csak nem lehet akkora galiba...


sok fotó van rólunk, ahogy sétáltatom őket, programokra járok velük, jó húsban vannak, 2 kutyaház is van, a láncra verésről hallani sem akarok, természetesen az egész kert az ő birodalmuk!:)


csak hát ugye így is szabálysértést követtem el, mert 2 helyett 4 kutyus van...

elképesztő, hogy ez önmagában szabálysértésnek minősül...

és a legnevetségesebb meg pláne az a dologban, hogy 3 házzal odébb 3 kutya van, őrjöngenek, soha az életben nem láttam, hogy bárki is sétáltatta volna őket...

nyilván pont ezért nem is zargatják azt a gazdát, hiszen a kutya nem arra van, hogy "kint séfrindáljon az utcán"...


ja, és ki sem szöknek a kutyáim...



elkeserítő, hogy pont belém kell kötni...:(


apukám pénteken beszél egy ügyvéddel, és kezdek keresni ideiglenes gazdát a két kutyusomnak...

elképesztő.

2011. szept. 27. 14:56
 10/23 anonim ***** válasza:
11%

Azért én téged sem értelek. Ha tudod, hogy van egy szabály, akkor miért szeged meg? Először is: éretlen dolog a másikra mutogatni, hogy ő is többet tart. Ilyen formán én is ölhetek embert mert a másik is megúszta? Ha a másik rossz akkor nekem is jogom van hozzá? A másik meg az hogy nem a másikra kell támaszkodni, hanem arra hogy bármikor bármi megtörténhet. Nálunk is van szabály és van aki 10 kutyát tart, én mégis betartom így legalább emiatt nem kell félnem. Ez a kutya miatt is felelőtlen dolog, mert jó megmentetted de most mi lesz vele? Lehet hogy mégis elveszik, mert ugye bármi megtörténhet, és akkor szenvedhet megint.

Azt sem értem mi bajod a szabállyal. Teljesen ésszerű dolog egy emberi élőhelyen korklátozni, mennyi állatot tarthatunk. Az most egy más kérdés, hogy betartani nem tudják.

Egyszer a szüleimet is jelentették fel jogtalanul (ráadásul ők minden szabályt betartottak), igaz sokkal nagyobb állatok miatt, mint egy kutya, de el kellett vinni őket.

2011. szept. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!