Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó az ahogyan...

Szerintetek jó az ahogyan tarom a kutyáimat?

Figyelt kérdés
Na van egy Foxterrier keverékem és egy Pulim. Reggel fél 7-től-este fél 8-is szabadon vannak lent az udvaron. 4-5-ig gyakorlunk a kiállításra mert szoktam őket vinni. Aztán háromnegyed 6-tól 6-ig labdázok velük. Majd 6-7 séta kint a mezőn vagyis póráz nélkül szaladgálhatnak. Aztán hazajövök átvizsgálom őket majd megkapják a kajájukat és utánna fél 8-ig még lent vannak az udvaron. Minden héten 1x Alitiy fél-fél óra mind a 2 kutyának, engedelmesség és trükkök át ismétlésa. Havonta 1x úszás de perzse csak nyáron de viszont minden hónapban 1x 4-5 órás kirándulás. És akkor fél 8-kor vagy egy kicsit később mikor hogy mivel tartunk baromfit ( a baromfnak óriásni nagy fás szinte már erdős területük van) itt van a kutyáknak a helyük és este ide egy vékony 5 méteres láncra meg vannak kötve reggel fél hétig......
2011. szept. 7. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:

nekem a lánc az,ami nagyon nem tetszik..tudom,több,mint 4m és nincsenek állandó jelleggel kikötve,de engem akkoris zavar...

(amúgy inkább maradjon a lánc,de foglalkozzon mindenki az állataival ennyit,mint te...)

2011. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Aki láncra köti a kutyáját az inkább ne tartson állatot!
2011. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Inkább legyen 5 méteres láncon este, mint éjjel-nappal magára hagyva.

Szerintem többet törődsz a kutyáiddal, mint sok más kutyatartó, úgyhogy ne aggódj.

2011. szept. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm! Ja meg még van egy ideglenesen befogadott 4-5 éves pulikeverékünk ő vele már csak a séta és az engedelmesség kiképzés meg az agility van meg mert régen nem jól tartották és nem igazán tudja hogy mi az a játék meg hát nem nagyin aktív. kirándulni nem vihetjük mert régi gazdáji nem szocializálták rendesen ezen most dolguzunk csak sétálni is csak pórázon. De őt sajnos külön kell tartanunk van egy nagy elkerített udvarrésze mert nem tudja hogy más kutyákkal hogy kell játszani vagy ilyenek ő egyből verekedne és e miatt külön van tarva de persze néha egybe vannak engedve ha oda tudunk rájuk figelni....
2011. szept. 7. 20:42
 5/10 anonim ***** válasza:
gondolom, a baromfiudvar be van kerítve és gondolom, van tyúkól, ahová bezárjátok a csirkéket éjszakára.... persze csak feltételezés, de szinte mindenütt így van, különben elvesznének, illetve megfáznának a tyúkok, szóval, akkor mi miatt kell láncra kötni a kutyákat éjszakára, ha elvileg el nem kószálhatnák és a csirkéket se bánthatják?
2011. szept. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne a láncon akadjatok már ki!


Millió kutya él láncon.

Jelen esetben a kutyák nagyon szerencsések, mert a gazdájuk rengeteget foglalkozik velük, az a pár óra láncon így kibírható, ráadásul 5 méter elég hosszú.

2011. szept. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát igen így van. És egy jó idejig lánc nélkül voltak ott. De viszont a Foxint rá jött nagy nehezen hogy ő egy helyen nekifutásból ki tud ugrani de viszont oda nem tudunk tenni semmmit mert elég nagy rész. és félünk egy ezt a Pulinak is meg tanítja mert ő meg nem tudja. Ha marosan megint el lesznek engedve mert egy nagy kennelt csináltunk a Foxinak északára vagyis már nem olyan sokára készen lesz. Ő ott lesz a puli pedig lehet a csirkeudvaron szabadon.
2011. szept. 7. 20:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
az más. ne aggódj, jó gazdi vagy, ha kutyaól is van a tyúkudvarban, akkor meg egyenesen perfekt :)
2011. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jó gazdi vagy, de a lánc nekem is böki a csőröm. Biztos megszokták, és nem rossz nekik, de a hideg futkos a hátamon attól, ha egy állat kiszolgáltatott helyzetben van... Nem tudom, mi van ha valami történik, és esélyük sincs elfutni, menekülni.

Lehet, hogy egy kicsit eltúlzom, de én megfogadtam, hogy ha lesz kutyám, soha nem fogom lekorlátozni a szabadságát.

2011. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljesen jól tartod őket. A lánc ilyenkor belefér, főleg, hogy csak éjszaka, amikor úgyis alszanak vannak láncon.
2011. szept. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!