Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás a husky?

Jó választás a husky?

Figyelt kérdés
sok jót hallottam már ezekről a kutyákról, de éppen annyi rosszat is. Eddig ilyen nyugodt, középtermetű kutyáim voltak pl. csau-csau és az udvaron sok a virág és hallottam a huskykról h szeretnek lyukakat ásni és eléggé elevenek, szeretnek rohangálni és ez nemkedvez a virágoknak az udvaron :D de iszonyatosan megtetszettek nekem ezek a kutyák...vélemény a huskykról? :D
2010. dec. 19. 22:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
52%
szeretnek vonyitani és eléggé erösek rendszeresen nem árt velük futni
2010. dec. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
Munkakutya. Ennek megfelelően igen erős, és sok energiája van, szinte kötelező lefárasztani, különben csak a baj lesz vele.
2010. dec. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
9%
Szomszédomnak kettő van! Buták, nem lehet őket betanítani semmire. Díszkutyák! Nekem ez a véleményem.
2010. dec. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Nem azért nehéz betanítani mert buta, hanem azért mert autonóm, nem szereti ha parancsolnak neki.
2010. dec. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%
Nekem van, és OKOS! Szeret tanulni, alapfokot lazán letenné, pedig 1x sem volt suliban! Hozzáállás és foglalkozás kérdése az egész! Nagyon jó jelleme van, nem hasonlítható más kutyákhoz! Tényleg, mint egy gyerek...Bár igaz, hogy sokat kell velük foglalkozni, de ez minden fajtára igaz! Szeret mozogni, de (az enyém legalábbis) nem hiperaktív, inkább nyugodt, és néha könyörögni kell neki, hogy fusson egy kicsit. De ez csak egy példa, egyedfüggő is persze...
2010. dec. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
15%
taníthatatlan szinte, és akkora a mozgásigénye hogyha reggel lefárasztod hogy már alig áll a lábán akkor is már este szökni akar, szóval te nem hiszem hogyletudnád fárasztani, az meg borítékolható hogy nem maradnak virágok
2010. dec. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 MME ***** válasza:
88%

A legtöbb huskyt (ami még igazi, vagyis eredeti vonalat követ) tényleg nehéz tanítani, ez a jellemükből jön.

Én nem tartanék, de ismerősök körében vannak/voltak huskyk. Nagyon megszenvedtek velük, mert pl. a napi 20 kilométer után még volt energiájuk ásni, és az egyik még hévezni is szeretett egymagában.

Én nem ajánlom, hacsak nem munkacélra kell.

2010. dec. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
hát akkor most aztán tényleg nemtudom :D nemsok jót mondtatok róla, de imádom a kutyákat szóval abból nemlenne hiánya, hogy nem figyelek rá vagy nem törődöm vele...na mind1 :) majd érdeklődöm a tenyésztőnél is ha rászánom magam :)
2010. dec. 20. 22:26
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Gyönyörű, elhiszem h iszonyatosan megtetszettek

DE nekünk volt huskynk, kocsi mellet, bicajjal, egész napos túrákkal, szánhúzással fárasztottuk le, ennek ellenére soha nem volt olyan felásott és aknásított és növénytelen a kertünk mint az ő élete alatt és néha szökött is ha a kerítésen túl volt ami érdekelte.

A husky nem egy szimpla kutyavétel. A husky egy teljes, gyökeres életmódváltás.

2010. dec. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Doruss ***** válasza:
100%
Hogyha sok mozgáslehetőséget tudsz neki biztosítani és van türelmed hozzá (ami persze minden kutyának kell) akkor szerintem jó választás. De tényleg alaposan ki kell fárasztani, mivel munkakutya lévén nagy a mozgásigénye és sok az energiája. De nagyon hűséges és tanulékony.
2010. dec. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!