Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rajong ennyire a kutyám...

Miért rajong ennyire a kutyám a papírért?

Figyelt kérdés

A kutyám szétrágja a papírzsebkendőket, újságokat, füzeteket, könyveket, mindent, ami papír. Olyan, mintha a papír megszálottja lenne...

Cesar Millan műsorában láttam, hogy egy spániel is ezt csinálta, mert vadászatra lett kitenyésztve, és nem élhette ki a vadászösztönét.

De nekem nem vadászkutyám van, hanem amstaff.

Szerintetek miért csinálja?


2010. dec. 20. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a mopszom is ezt csinálja,pedig ő se épp egy vadászkutya..:D

Én már beletörődtem,és igyekszem mindent magasra rakni,hogy ne érje el.

De,hogy miért csinálja fogalmam sincs...Gondolom ez olyan mint valamelyiknél a papucsok rágcsálása pl.

2010. dec. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert nincs lefárasztva, és pörög. Több séta kell neki, játék, tanulás, hogy agyilag is lefáraszd. Amikor nem kapja meg a kutya a fajtájának megfelelő mozgást, akkor rosszaságon vezeti le a feleslegeset energiát.

Nálam ugyanezt csinája a németjuhász, mindent szétrág, széthord, pedig majdnem mindennap van sétáltatva, de hát mint tudjuk, ez neki nem elég, főleg, hogy fiatal és pörög. :)

2010. dec. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg Cesar módszere szerint megnevelni.

Ne feledd nyugott energia!

2010. dec. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Séta után is szokta ezt csinálni.

De majd akkor többet fogunk sétálni, és tanulni.


Köszi a válaszokat!

2010. dec. 20. 13:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet. :S Zsebkendőket és a papírokat nagyon szereti.

Volt hogy letettem a melegítő nadrágomat a fotelba és a zsebéből kivette valahogy kihúzta a zsebkendőket és széttépte. nagyon rafinált:D

8 hónapos bichon havanesem van.

2010. dec. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk dettó...Pár hónapja, amikor még olyan pici volt, hogy nem lehetett levinni az utcára, akkor pelenkára pisilt (volna, ha szobatiszta lett volna), és amikor unta magát apró, pici darabkákra szedte szét.Mostanában is (az enyém is 8 hós yorkshire terrier), ha adunk neki mondjuk egy papírtörlő gurigát, hogy játsszon vele, akkor is irtó pici darabkákra tépi, és utána lehet söpörni.xD Múltkor pl. a széken hagytunk egy újságot, és mire hazajöttünk, addigra lent volt a földön és éppen azon "dolgozgatott".:-DMost is éppen melettem rágja a műcsontiját.:D
2010. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
17:26-os vagyok.Mi azt is szoktuk, hogy nálunk egy viszonylag hosszú folyosó van és 2en a 2 szoba küszöbén ülünk és gurítjuk egymásnak a labdát.:-DNagyon vicces, olyan édesen fut érte.Próbálja utól érni, miközben csúsznak a tappancsai a kövök és olykor-olykor nekicsúszik a falnak is.:)Nagyon jól ki lehet fárasztani!:-)Ha megunta, akkor egyszerűen csak elbattyog:-).
2010. dec. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!