Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos berni pásztorunk...

10 hónapos berni pásztorunk tönkreteszi a kertet, mindent megrág, szétszed, gödröket ás. Az ajtóra is felugrik, összekarmolja, majdnem betöri az üveget. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Egy ismerősünknek 7 éves a berni pásztora és még mindig ugyanezeket csinálja. Ha vennénk mellé egy másik kutyát, egy barátot, akkor abbahagyná vajon? Lehet hogy unatkozik?

Kérlek írjon, akinek van tapasztalata!


2009. jan. 23. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
igen valoszinü unatkozik,es unalmäban räg mindent.kell neki egy tars,es akkor abba hagyja.sok sikert
2009. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kinti játék alkalmával kell tanítani, rákiabálni, hogy NEEEM (rághat...) Ásni fog, a kutyák már csak ilyenek...

A kert egy részének lekerítését javaslom, de nem úgy, hogy a kutyát kerítjük el egy kis darabon, hanem azt a kertrészt, ahová nem mehet. A kutya is okoz annyi örömöt, mint a kert.:)

Egy kutyahaver remek ötlet, de csak a kert lekerítése UTÁN, mert így könnyen meglehet, hogy immáron ketten fogják jókedvűen felásni a nem kívánatos részt.:)

2009. jan. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Jó ötlet venni még egy kutyát, mert akkor nem unatkoznak annyira. DE! Előtte mindenképp szoktasd le az ajtókaparásról, mert az új kutya hamar eltanulja a mostanitól, és akkor már ketten fogják kaparni, ezt gondolom nem szeretnéd. Én úgy szoktattam le az enyémet, hogy mikor rajtakaptam hogy épp kaparja, vagy kaparni készül, rákiabáltam hogy nem szabad. Ha nagyon nem értette, bezártam egy időre a kennelbe közvetlenül a kaparás után. 2 nap után megértette, hogy nem jó neki ha be van zárva, és leszokott róla, azóta sem csinálja. Egyszer-egyszer próbálkozik, de már elég csak a rászólás és abbahagyja.

A kerti pusztítással nem nagyon tudsz mit csinálni, csak ha elkeríted a kertet a kutyától. Nálunk a 2 kutya kétszer akkora gödröket ás, mint mikor még csak egy volt.

2009. jan. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A berni pásztorra nem jellemző az ásás megrágás csak 1 éves koráig valószínűleg az ismerősöd nem jól nevelte a kutyát azért olyan még most is!
2009. jan. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egy társ sok pozitív változást hozhat, de azt is be kell kalkulálni, hogy esetleg innentől majd ketten fogják a kertet rendezni.


ha ez a kutya már lelkes "kertbarát" hihetetlen gyorsan meg fogja tanítani az újnak is hogy ez milyen jó móka.


én mindenképpen azt javaslom, hogy először próbáljátok máshogy lekötni a figyelmét, sok kint hagyott játékkal, fára erősített vagy huzalpályára kötött labdával, kerékkel, ezek szórakoztatóak, és leköti az energiákat.


Utána jól jöhet egy társ, de jó ha tudod a hülyeséget tanulják el egymástól a leghamarabb. nekem három kutyám van úgyhogy tudom...

2009. jan. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy unatkozik, de nem az a megoldás, hogy veszel egy társat! Akkor ketten fognak unatkozni! A megoldás az, hogy sokat sétáltatod és játszol vele(minden nap)! Vidd el kutyaiskolába, mert akkor otthon is könnyebb lesz vele! Nem tudom, hogy mennyit sétálsz vele, de a kerti kutya is igényli a sétát.
2009. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!