Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keveréket tartók! Ilyet be...

Keveréket tartók! Ilyet be lehet vállalni? Nektek nem volt gond belőle?

Figyelt kérdés

Megnéztem a megyében két menhelyet, és felhívtam egy harmadikat is. Sehol sem találtam alkalmas kutyát. Erre megnéztem a kölyköket is (felnőttet akartam), de amelyik nem volt domináns, az egyéb ok miatt nem volt megfelelő. Úgyhogy körülnéztem keverékek után hirdetésekben is, és találtam megfelelőnek tűnő kutyát, ami végülis szintén egy kölyök.


Csak hát labrador és németjuhász keverék... Igaz, hogy a menhelyen ugyanolyan zsákbamacska az örökbefogadás, de az örökletes betegségek miatt aggódom erről a két fajtáról lévén szó...


Van itt olyan, aki járt már pórul örökbefogadott kutyával egészségügyileg? Szerintetek ezt nem rizikós bevállalni?


2010. dec. 20. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez ugyanolyan zsákbamacska, mint a "milyen lesz a keverék jelleme" c. kérdés. :)

Nekem németjuhász-staffom volt, de egyáltalán nem lett diszpláziás viszont olyan agresszív volt a kutyákkal, hogy hihetetlen (bár ez jellem nem betegség).

2010. dec. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Platypus ***** válasza:
Az örökletes betegségek nagy része recesszíven öröklődik, tehát ha a két fajtának nem ugyanazok az örökletes hajlamai, akkor kicsi az esély arra, hogy egy keverék beteg legyen. A diszpláziát nem lehet ilyen esetben se kizárni, de a többi miatt nem érdemes aggódni.
2010. dec. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem is van keverék kutyám... Sok felőrlőről hallottam, hogy a keverék kutyának nagyobb az ellenálló képessége. A német juhász és a labrador keverék csodálatos jellemmel bír. Csak, sose hagyd hogy a fejedre nőjön. Ne legyen ő a falkavezért. De ezt már el kezdhetitek miután hazajött.... hogy rögtön lássa a helyzetet. De az első hónapban légy könyörületes, mivel csak menhelyről van!
2010. dec. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ugyanakkora rizikó van benne mint egy szaporítós (értsd: a szüleinek semmilyen szűrési eredményei nincsenek, és a felmenőiről semmit nem lehet tudni) kutyát elhozni. A pakliban mindig benne van. Nem csak a betegség, de a hajlam is tud öröklődni - így tehát ki is tud alakulni.

Én ismerek keveréket is aki dp-s vagy epilepsziás, és fajtatisztát is - a természet már csak ilyen, 100% nincs, a génekbe meg nem látsz bele.


Nem bántásból, de milyen kutyát szeretnél, amilyet egy menhelyen se találsz?? Írd meg, viszek neked rögtön hármat... :o)

(és ezennel igazolódik az az elmélet, h a felelőtlenségből megszülető kölykök, a már meglévő, menhelyen, gazdátlanul tengődő kutyák esélyeit rontják a gazdához kerülésben)

bocs az offért

2010. dec. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nem vállalod, hogy betegsége esetén gyógyíttatod, ne is vállalj kutyát.

Mert mindegyik lesz egyszer beteg és semmi biztosítéka, hogy nem fog akár hatjegyű számba kerülni a gyógyíttatás.

Inkább vegyél kitömött kutyát, arra csak egyszer kell költened és aztán elvan ingyen is.

2010. dec. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem lesz menhelyi keverék felnőtt kutyám szuka és 3 kutya tetszi k1 labrador 2 németjuhász keverék
2010. dec. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát felsorolhatom az igényeim :)


Szuka legyen, fejlett anyai ösztönnel, erős idegrendszerrel (másszóval legyen nagyon kiegyensúlyozott), nulla agresszióval, erős fizikumú, nagy kitartású, mozgáséhes és állatira játékos. Mellékes megjegyzés, ha netán olyan szerencse érne, hogy ezzel foglalkozhatok: imádom a feketét :D

Tudom, hogy magasak az elvárások, ezért nehéz találnom, és mindenki azt mondja, hogy inkább kölyköt keressek, mert azt szépen tudom alakítani, de egy felnőttnek jobban örültem volna.


Nem csak az anyagi költségek jelenthetnek problémát, hanem ha epilepsziás vagy diszpláziás kutyám lesz, akkor oda a kutya élete is. Én mindenhova magammal akarom vinni, és nagyon aktív életet élek a kutyáimmal. El sem tudom képzelni, hogy olyan kutyám legyen, amelyik szinte mindenből kimarad, annyiszor itthon kell hagynom egyedül... És a kutya hogy érezné magát így?

2010. dec. 21. 14:02
 8/13 anonim ***** válasza:

írtad, hogy kerülöd a domináns egyedeket-ellenben fejlett anyai ösztönnel rendelkező magas energiaszintű kutyát akarsz!

ez már önmagában ellentmondás-hiszen a leírtakból pont az derül ki, hogy egy dominánsnak született kutya amire vágysz:D...a többi jellembeli dolog meg nevelés kérdése

a fizikai stabilitás meg zsákbamacska-egy labi-németjuci keverék azért az átlagnál hajlamosabb lehet dp.-ra

2010. dec. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem, nekem van két ilyen kutyám - energiabombák, de abszolút nem dominánsak. És van egy, amelyik nagy haverja nekik. Úgyhogy nekem teljesen reálisnak tűnik :)
2010. dec. 21. 15:10
 10/13 anonim ***** válasza:

Kölyök kutyának is lehet később epiplepsziája és bármi más baja.

Tudod, a kutya feltétel nélkül szereti gazdáját, akkor is ha az gyógyíthatatlan beteg és akkor is, ha az önzés netovábbja.

Ismétlem, inkább kitömött kutyát vegyél, azzal nincs gondod.

2010. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!