Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 kutyám van de nem tudok...

3 kutyám van de nem tudok velük rendesen játszani és foglalkozni. Hogy játsszak velük külön külön?

Figyelt kérdés
Ha meg simogatom a az egyiket egyből odajön a másik kettő és ez miatt egyikkel sem tudok rendesen foglalkozni.:S
2010. dec. 21. 01:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, én nem ajánlok 2nél több kutyát. Igaz, hogy nagyon jól eljátszanak, de tanítani nagyon nehéz őket így, csoportosan. Nekem 2 kutyusom van (1 bigl,egy drótszőrű foxi) szoktam kimenni velük a lovammal vadászni kisebb állatokra. Én úgy tanítottam meg őket, hogy először az egyiket becsuktam a kennelbe, a másiknak megtanítottam az ül és a fekszik, illetve a marad vezényszót. Utána ugyanez jött a másiknál. Minden nap 1szer tanítottam őket, szépen ezekre az ül, fekszik, marad vezényszóra alapozva a pacsit, a "döglött kutyát", a helyedre, gyere ide(ennél füttyjellel vagy cuppogással jelezheted neki, s ha odamegy, jutalomfalat!!!. Ja, és klikkerrel tanítsd! {Pl.:ha leül azonnal klikk és falat}), hozd ide, és még azt is, hogy ne bántson számára idegen élőlényeket (úgy értem, hogy azt megtanítottam neki, hogy amikor lelövöm a fácánt, elharapja a torkát, de a lovamat, és idegeneket ne bántsa)! Majd ha van rá lehetőséged, menj ki egy sűrű erdős részre (ide csak ugye az egyik kutyid vidd ki), ami el van kerítve!!!!!!!!!!! (biztos nem akarod h 2 hónapig keresd a kedvenced) Majd cuppogással, kiabálással vagy füttyjellel hívd ide(az utóbbi sokkal jobb, mert messzebbre elhallatszik, vagy a kiabálás)(ezt már otthon is gyakorolhatod, a gyere ide vezényszót)s ha idejön azonnal klikk és jutalomfalat! Majd szépen ezt is együtt, először 2vel, majd 3mal is kimehetsz a körbekerített részre.

Ha többre vagy kíváncsi, inkább írj nekem privit.

Remélem segíthettem :)

35/L

2010. dec. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ha két kutyával foglalkozom, akkor azt szoktam csinálni, hogy az egyik helyben maradást gyakorol, míg a másikkal aktívan foglalkozom, és időnként kimegyek megjutalmazni a helyben maradást, aztán kutyát cserélek.


Ha még nincs stabil helybenmaradás, akkor tényleg külön kell zárni őket, míg felnyomod a helybenmaradást arra a szintre, hogy egymás jelenlétében is tudják.


De baromi nehéz több kutyával, nekem csak egy van, de néha vigyázok máséra.


És ha három kutyád van, akkor baromi fontos, hogy külön-külön is foglalkozz velük, hogy hozzád kötődjenek és ne egymáshoz.

2010. dec. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha helyben maradás még nem megy nekik rendesen, akkor szeparálni kell. vagy külön szobába menj mindig másik kutyával, vagy külön vidd őket sétálni. fontos, hogy ne csak egymáshoz, hanem elsősorban hozzád kötődjenek.
2010. dec. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

RANGSOR SZERINT KELL VELÜK JÁTSZANI.

A LEGDOMINÁNSABBAL ELŐSZÖR, DÍCSÉRNI, ERŐSÍTENNI benne a dominánsabb szerepet a másik 2 kutya felett.

majd jön a 2-dik,és végül az utolsó.

fontos a rangsorrend,és akkor minden ok!

a kutya falkaállat, a falkában a rangsor számít !!

jegyezd meg !!!

2010. dec. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon sokat segítettek, Elsőnek még csak egy kutyám volt és azt megtanítottam trükkökre de ahogy a másik két kutya is hozzám került. így egyikkel sem tudok rendesen foglalkozni.. próbáltam már bezárni de akkor ugatott és vinyogot én meg sajnáltam.:/
2010. dec. 21. 12:01
 6/6 anonim ***** válasza:
soha ne egyik vagy másik kutyát jutalmazd hanem előbb mindig a legnyugodtabbat és a legengedelmesebbet-így ő lesz a másodszámú pozitív minta melletted -ez az alapja ha több kutya társaságában is nyugalmat, békét, engedelmes viselkedést akarsz teremteni
2010. dec. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!