Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Azt mondjátok, hogy az egyedül...

Azt mondjátok, hogy az egyedül tartott papagájjal sokat kell foglalkozni. Mit értetek ez alatt? Beszélni hozzá, és játszani vele a játékaival? És még/vagy mit?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Megbeszélni vele az élet nagy dolgait,dícsérni a szép tollazatát,stb.
2011. febr. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én napi 2 órát foglalkozok mindegyik madarammal(négyen vannak tehát 8 óra naponta) mert így is madarazásból áll az egész napom iskola után. De amíg csak a hullámosom volt napi 4-5 órát foglalkoztam vele ami abból állt hogy kiengedtem a kalitkából és miután kirepülte magát odajött hozzám és üldögélt rajtam vagy ha melléraktam a kezem beleújt. Közben persze simogattam is és megtanítottam integetni, forogni,gurigán átbújni stb. ami jó elfoglaltság neki.


Ha a tiéd még nem ilyen szelíd akkor úgy foglalkozz vele hogy sokat beszélsz hozzá, eteted kézből, és ha már megül az ujjadon trükköket is taníthatsz neki ha akarsz amiktől jobban kötődni fog hozzád. Az én hullámosom szeretett olyat játszani hogy egy kis játékát felraktam az ágyra ő pedig mindig lelökte vagy hurcolászta majd lelökte.


Ja és hímet vegyél mert ha egyedül lesz akkor te leszel a párja és neked fog udvarolni esetleg meg is akar majd etetni a tojó viszont tojást tojik neked amiből nagy bajok lehetnek.

2011. febr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Van papagájom, de mikor kint van, annyira nem játszik. Legalábbis a kalitkában jobban. Kirepüli magát, a vállamra, vagy a fejemre jön, etetem, odanyújtom a játékát, amit néha megfog a lábával és tépi a csőrével. :D Aztán, ha eszek, akkor vagy a vállamról nyújtózik, vagy a fejem tetejéről lóg le, kunyerál (mindegy, hogy mit eszek, neki kéne... persze nem adok neki a kajámból, csak ha gyümölcsöt/zöldséget eszek), de ezen kívül nem sok dolgot szoktam vele csinálni. Kíváncsi voltam, hogy ez kimeríti-e a "foglalkozás" fogalmát. :D

Köszönöm a választ, ezek szerint igen.

2011. febr. 8. 11:50
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, és hím papagájom van. De majd lesz mellé tojó is. Csak akkor nagyobb kalit kell az odú miatt is, szóval az még odébb van. :D
2011. febr. 8. 11:51
 5/9 Beus35 ***** válasza:
100%

Amit Te leírtál,hát bőven foglalkozol vele,és biztos nagyon szereted is!!

Jól csinálod!!!:-))

Néha adj neki pár falatot,előző papagájunk 17 évig élt,mindent megevett,levest,tejbepapit stb...:-))

2011. febr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :-) Levest is adtál neki? Én kicsit féltem. Anyáék még csokit is adnának neki, ha hagynám... :D De én inkább csak azt, amiről tudom, hogy nem árt. Anyáék szerint tésztát és rizst lehetne neki adni, de inkább nem kockáztatom. Majd a tenyésztőtől kiderítem, hogy ilyesmit lehet-e adni neki.
2011. febr. 15. 22:22
 7/9 Beus35 ***** válasza:

Igen Én mindent adtam,pedig tiltva volt!

Édeset nem szabad,de szeretik!!

Rizst lehet adni,nem árt,de nem is használ!!

2011. febr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül nem tartunk papagájt. Társas lények, és először a madár igényeit nézd. Talán a legkevésbé van szüksége az emberi szeretetre. Először egy fajtársra van szüksége akivel egész nap együtt lehet, és biztonságban érzi magát melette. Az emberi kapcsolat, az egy plusz. Ebből indulj ki.
2011. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Beus35 ***** válasza:

Szerintem egyéniségek a papagájok!

Egyedül volt 17 évig a papagájom,és boldog volt,ezért is élt ennyi ideig!

Családtag volt,jött utánunk,mikor repülni már nem tudott,akkor sétált!Szerettük!

Most egy párom van,de olyan rosszak,mint a gyerekek!!

Párban sem semmik,és együtt repülnek,és rosszalkodnak!!

Azt csinálják,amit nem szabad és figyelnek!!

2011. febr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!