Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 11 hónapos labradorom,...

Van egy 11 hónapos labradorom, kan. Mit tegyek az ellen, hogy kiírtsa a virágokat? Hogy tudnám leszoktatni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 21. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:

A kiirtás alatt mit értesz? Szétrágja, vagy lepisili? Nem mindegy!


Ha szétrágja, abban a pillanatban amikor látod hogy rágja, fogd meg a grabancánál fogva, rakd arrébb, és egy erős NEM-et mondj, ezt valószínű több alkalommal meg kell csinálni.


Ha pedig lepisili, több variáció is van. Hallottam már olyat is, hogy van valami kő, amit a vizébe kell tenni, és nem lesz káros a virágokra a pisije, de szerintem ezek hülyeségek. Ezért szokták mondani, vagy kutya vagy kert. Nálunk gyönyörű a kert egy rosszcsont kis kutyával együtt is, de ő szuka.

2010. dec. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
SZÉTRÁGJA.Kipisilni nem szokta, jelölni csak séta közbe szokott, vagy ha egy új dolgot hozunk az udvarba, vagy amikor megjövünk valahonnan autóval, akkor azt megszagolja és "ha úgy ítéli", akkor lepisilja.
2010. dec. 21. 12:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor a szétrágásra ott van az a módszer, amit az elején írtam. Próbáld ki azt, ha nem működik, tudok még segíteni :)
2010. dec. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
OK!Akkor próbálom ezt csinálni.Ha nem jön be akkor majd írok.Amúgy volt már, hogy egy kaktuszt szétrágott kb 1 cm3-es darabokra.Mentem vele az orvoshoz, de nem lett semmmi baja, egy szúrás se volt a szájába szerencsére.:)
2010. dec. 21. 12:22
 5/8 hell-ikon ***** válasza:

A labik igazi kis kertészek...:)

Egy ismerősöm labradorja szét dúrt egy egész szikla kertet, aztán a viszonylag frissen telepített hamis ciprusokat szedte fel egytől-egyig, mind a 10-et és nem mellesleg ásni imád.:D


A tanácsom kb. ugyanaz, mint az első hozzászólónak, de összességében csak remélheted, hogy kinövi.

Max. nem lesz egy minta kertetek. Attól még nem dől össze a világ.:)


Én azt vallom, hogy a kertben mindenki érezze jól magát, legyen az ember vagy állat, elvégre azért van. A növények amúgyis könnyen pótolhatók ellentétben egy kutyával vagy macskával, akihez érzelmi szálak is fűznek.

2010. dec. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az enyém nem nagyon szeret ásni.Talán most egy kicsit többet ás, de csak a hóba:)De igazad van.Ő mident megtesz, hogy jól érezze magát.(Legalább őszinte és "megmondja" ha vmi nem tetszik neki.)
2010. dec. 21. 12:51
 7/8 anonim ***** válasza:

A kemény tiltás mellett érdemes rászánni egy hetet, és megnézni, hogy akkor is kertészkedik-e, ha minden nap nagyon ki fárasztod a sétával.


Ha elég fáradt, akkor nem lesz kedve ásni. Nem tudom mennyit foglalkozol vele, de ezt unaloműzésként, energialevezetésként is csinálják.

2010. dec. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy 6:30-15:30-ig iskolába vagyok,még 2-3óra, mire megcsinálom a házit.És csak utána érek rá.Akkor kimegyek hozzá labdázok vele, amíg teljesen le nem fárad és egy kicsit később elmegyek vele sétálni.Utána várok 10-20percet és megetetem és akkor megy aludni.
2011. jan. 7. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!