Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van két stresszes kutyám = (...

Van két stresszes kutyám = ( Hogyan javítsak a helyzetükön?

Figyelt kérdés

Rendesen le vannak mozgatva, az első szóra hallgatnak, de amikor nem vagyok ott...

Egyikük, egy 4 éves szuka, jófej a többi kutyával. A másik, egy 7 hónapos szuka, kb. 1 hónapja elkezdett dominánsan viselkedni, és néha ok nélkül rátámad a másikra. Őt is ugyanúgy szocializáltam egyébként. Az idősebb már tiszta stressz, elkerüli a kölyköt, csak unszolásra jön oda, ha mellettem van. Mindkettő 30 felett van, nem szívderítő látvány arra kifutni, hogy egymásnak estek. Nem mindennapos az ilyen konfliktus, de sajnos nem is ritka.

Tudom, hogy dominanciaharc, de hogy tiltsam le őket úgy, hogy akár egy napra is magukra hagyhassam őket? Miért támad rá az idősebbre, ha az nem provokálja, és behódol neki?

A kiképző, akit kérdeztem, azt tanácsolta, hogy amikor nem vagyok kint, akkor zárjam el őket egymástól, ő is így csinálja (neki 6 kutyája van, meg panzióztat, de a sajátjait is elzárja egymástól, ha nincs otthon). Én ezt nem akarom. Még nem volt olyan, hogy bármely kutyám is fél életét bezárva élte volna le, és egyébként sem tartom megoldásnak.

Volt már másnak is ilyen problémája?

Mindkettő ivartalanított szuka egyébként.


2010. dec. 21. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Elég szégyen, ha egy kiképző annyire nem tudta megnevelni a kutyáit, hogy külön kellett őket zárnia :(


Ha te lennél a csapat irányítója, akkor nekik nem kellene küzdeniük azért, hogy ki irányítson. Hogy az irányítást hogy tudod átvenni, azt látatlanban nem lehet elmondani.

2010. dec. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval.

Ez talán segíthet:


[link]

2010. dec. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mit csinálhatnék még, semmi más baj nincs velük, és mindenkinek engedelmeskednek, még a gyerekeknek is. Egyedül ezt nem tudom megoldani.

Szerintem a rangsorral nincs gond, soha nem szálltak szembe az akaratunkkal, még fegyelmezni se nagyon kellett, mert fogékonyak és érzékenyek. Ha valaki kint van, akkor nem dominánskodik a kisebb, csak suttyomban.

2010. dec. 21. 15:22
 4/7 A kérdező kommentje:

•nem mindig jön oda, amikor hívjuk

•elrohan, ha meglát valamit

•sétánál húzza a pórázt

•agresszívan viselkedik, ha pórázon van

•agresszívan viselkedik más kutyákkal vagy emberekkel

•gyakran konfliktusba kerül a családban élő többi kutyával

•hosszú idő után sem szobatiszta, jelölget a lakásban

•párzó mozdulatokat végez a családtagjainkon

•morog ránk az ételét, csontját, játékát féltve

•gyakran elszökik csavarogni

•fél kutyáktól, emberektől, szituációktól; gyakran bizonytalan

•ha talál valamit az utcán, megeszi vagy elszalad vele

•ha egyedül marad, ugat, vonyít, rongál

•nem tartja tiszteletben az ágyunkat, fotelünket

•ellopja az ételünket

•ugat vagy morog ránk, ha azt akarja, hogy megetessük, játsszunk vele, simogassuk, foglalkozzunk vele

•morog egyes családtagjainkra

•egész nap ugat minden idegenre

•nem mindig engedi, hogy hozzányúljunk, pl. nem hagyja a szőrét ápolni

•válogatós, nem akar rendesen enni

•gyakran megmakacsolja magát


Ez mind nem igaz rájuk, velünk szemben egy szemernyi dominanciát sem mutat a kölyök. Kivéve ezt a problémát:


•gyakran konfliktusba kerül a családban élő többi kutyával


Szerintem kettejük között van gond. Valószínűleg az, hogy a nagy nem áll a sarkára.

2010. dec. 21. 15:29
 5/7 anonim ***** válasza:
kutyakiképző rosszul mondja 2k utyát össze kell szoktatni meg ivartalanitani idősebik megakarja mutatni előkelőségét ő jobb falkvezér te kedvenced is
2010. dec. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor két dolog jut eszembe.


Az egyik, hogy rászánsz egy csomó időt és energiát, kiveszel szabit, és elhiteted velük, hogy akkor is látod őket ha nem vagy ott. Stratégiát csinálsz a behibáztatásra. Szomszédból, ablakból, valahonann folyamatosan lesben állsz, és a kellő pillanatban közbe avatkozol. Ugyanezt még tovább fejlesztheted webkamerás skypeon keresztül üvöltéssel. A lényeg, hogy ne lásson, de tudj hatni ha baj van. Hibáztasd be őket úgy, hogy közben a környezetet maximálisan kontrollálod.


A másik, hogy a kettőjük között fenálló természetes rangsort erősíted meg. Megfigyeled, hogy melyikük a dominánsabb, és őt helyezed előre mindenben. Ő kap először enni, ő kapja az első simit, vele foglalkozol előbb, a kevésbé dominánsat pedig távolítod a rangsorban, nem engeded neki, hogy zaklassa a másikat, elküldöd onnan, ha ketten vagytok a dominánsabbal, stb.

2010. dec. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ezzel nem fogom megerősíteni benne a viselkedését? Az a zavaró, hogy a másik kutya semmit sem csinál, amivel kiérdemelné, nem piszkálja, szerintem egyszerűen a megalázkodásával váltja ki azt, hogy így kihasználja a fölényét a fiatalabb, olyan, mintha ki akarná rakni a falkából...
2010. dec. 22. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!