Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tesóm talált egy husky szukát...

Tesóm talált egy husky szukát január 6-án, befogadta, elvitte dokihoz, beoltatta meg minden, doki szerint két éves. Nem hallgat semmire szegényke, még arra sem hogy gyere ide, normális dolog ez?

Figyelt kérdés
persze még fél szegény, meglőtte valaki állat, és ciszta is van a hasában. doki szerint nem fáj neki mert nem reagál ha megnyomjuk, majd tesóm megmütteti de csak tavasszal mert a doki azt mondta akkor jobb a kutyának, a lényeg kedves kutya csak bizalmatlannak látom, persze amin átment érthető, ugye a nevét sem tudjuk, adtunk neki egyet de idő mig megszokja ha megszokja egyátalán,szerintetek van rá remény mikor oldódik fel, nekem németjuhászom van és kicsi korátol én nevelem, más stilusú alapból mint egy husky. a tesom elutazott 4 napra most a huskyt én etetem foglalkozom vele kicsit, itt laknak szembe velünk, de egyszerüen semmire nem hallgat,arra is gondoltam nem e süket, mert nem is ugat, de ha sokáig hivogatom kijön a helyéről,csak jó a hallása. vagy a huskyk alapból lusták?
2009. jan. 23. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

keresd meg a husky mentőket, ők sok ilyen kutyust láttak már, és egyébként is tapaszt huskysok!


biztosan segítenek !

2009. jan. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok tolakodó lenni, de szerintem a kutyus legfőbb baja, hogy haza vágyik.

Nagy valószínűséggel a kutyának van gazdája, akitől elcsavargott, majd valaki bántotta. Lehet, hogy először inkább hirdetni kellett volna - de mostmár mindegy, ezen nem tudtok változtatni.

Ez az A verzió. Lehet, ezért van rosszul.


A B szerint rossz gazdái voltak, nem jutott neki sok jó.


Minden esetre legyél vele sokat. Simogasd, dögönyözd, érezze, hogy milyen a szeretet. Ne akard, hogy labda után fusson, ne erőltess semmit. Egyszerűen mutasd meg neki, hogy szereted. Aztán fokozatosan próbáld hívogatni, próbáld játékra invitálni.

Volt már dolgom bezárkózott kutyákkal és hidd el, nem megy egy-két nap alatt. Nálam már 5-6 hónapja van egy kutyus, aki sok mindenen keresztül ment, tényleg sok dolgon (a parvótól kezdve a verésig, a sintértelepen át a vele való üvöltözésekig mindenen) és még egy éves sincs. Hatalmas trauma van a lelkében, csúszik-mászik (ezt úgy értem, hogy csak kúszva megy oda az emberhez, nem mer felállni), a kezektől fél. És már több, mint 5 hónapja küszködöm vele.

És még egy tanács: járjatok vele suliba, vele is hamarosan elkezdem.

Drukkolok nektek :)

2009. jan. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha netán keresnétek a gazdáját, akkor az allatok.info- ott sokan keresik a kutyájukat. Egyébként mindenben egyetértek előző válaszolóval, egyben gratulálok az állatszeretetéhez- ahogyan a Tiétekhez is!

-egy kutyás-

2009. jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekünk volt olyan hogy befogadtunk egy kutyát, be oltattuk felhízlaltuk és kb rá egy hétre meglépett. elkaptuk és ahogy tehette már a kapu nyitásnál meglépett. ö egy örök csavargó volt, nem egy 1000 m2-es kertbe való volt. a baj az volt nem csak a környéket körbe szimatolta hanem utnak eredt. aztán az utolsó meglépésnél elütötte egy autó. de nem tudtuk volna sokáig vissza tartani, már a kerítést is sokhelyen kiszedte.

lehet ez is egy csavargó aki nem akar gazdát, nem akar senkit, csak a nagyvilágot, és lehet nem kirakták hanem meglépett.

2009. jan. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem mondtam hogy kirakták, mert egy barátunk 6-án hogy január 2 óta ott az utcájukban koborol biztos megijedt a tüzijáték petárda miatt és elmenekült valahonnan,ő minden nap megetette a háza előtt, tesom megsajnálta és hazahozta, kérdezősködtek de senkinek sem hiányzott szegény. lehet rossz sora volt mert ha valaki szerettte volna a cisztáját rég megműttette volna, elég nagy ahoz hogy mostanában alakuljon ki. lehet egyépként hogy tényleg depressziós, nem kinzom játékkal már annak is örülök hogy csoválja a farkát.kár hogy nem tudják megmondani mi bajuk, ja még nyakőrve sem volt.
2009. jan. 23. 18:30
 6/12 A kérdező kommentje:
kimaradt hogy szólt egy barátunk 6-án. bocsi
2009. jan. 23. 18:32
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia! Könnyen elképzelhető, hogy a kutya tényleg a petárdázás miatt szökött el. Arra kérlek, küld el a kutya adatait fényképpel az alábbi linken, hátha nagyon keresik valahol:


[link]

2009. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem keressél elveszett kutyákat hirdető honlapokat, hátha valakinek nagyon hiányzik a kutyus, és valószínűleg ő is haza szeretne menni.

Ez pl. egy ilyen oldal, de biztos van sok más egyéb:

[link]

2009. jan. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha elküldöd nekem mailbnb az adatait meg egy képet akkor kiteszem az elveszett, keresik galériánkba!
2009. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!Merre laksz, hol találtátok a kutyust?Chippet nem néze a doki, hogy nincs e benne? Milyen színű a kutya?

Ugatást ne nagyon várj egy huskytól, inkább esetleg csak tutulást, vonyítást:-) Szökésre eléggé hajlamos fajta, ha nincs vele eleget foglalkozva, vagy nincs jó helye neki.Lustának nem épp mondható, inkább az új helyzet zavarhatja, biztos meg van szeppenve. Nekem is van 2 gyönyörűségem, nekem szerelme volt első látásra ez a fajta:-)

Jól érzem, hogy nem bánnátok, ha nem lenne meg a régi gazda?

2009. jan. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!