Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha idősebb (13 éves) husky...

Ha idősebb (13 éves) husky típusú kutyámat megnyírom, mert látom h nagyon szenved a melegtől azzal jót teszek neki? Vagy butaság az ötlet, úgy ahogy van?

Figyelt kérdés
Mikor viszem sétálni, látom h nem bírja a meleget, nem is eszik rendesen, nem is fut, csak sétál...
2011. máj. 22. 19:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem teszel vele jót, mert a kutyák szőre úgy van kialakítva, hogy télen fűt, nyáron hűt. Annyit tudsz tenni érte, jól fellocsolsz neki az udvaron, mindig legyen árnyék friss hideg vízzel. Néha viheted ha van tó a közelben. Meg hát 13 évesen már nem fog nagyon szaladgálni, meg annyit enni.
2011. máj. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én semmiképp nem nyírnám meg, már ahogy írtad eleve idős is, így a korából kifolyólag is nehezebben bírja a meleget, mint fiatalabb társai. Szerintem vidd inkább kora reggel sétálni illetve késő este ilyenkor már nincs olyan fullasztó nagy meleg.
2011. máj. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%
Hát nem tudom.Én megnyírnám.Legalábis a mi kutyánk boldogabb,ha megvan nyírva.
2011. máj. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

3. nektek milyen kutyátok van?


Egyébként szerencsére hűs az udvara, vizet azt mondjuk napi 1x cserélem, de lehet h majd akkor inkább 2x.

Eddig a hűvösebb időben vígan vágtázott, séta közben alig lépett. Ma kicsit borult volt az idő, ma is mozgott rendesen, de tegnap csak 10 körül tudtam elvinni, délelőtt, na az már sok volt neki.

Dunára szoktam levinni, most még kicsit hidegy, de pár hét és jó lesz.

2011. máj. 22. 19:23
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
ne nyírd meg szerintem mert nyáron hűti őket a szőrük. Idősebb kutyánál az ízületeknek se tesz jót a hőmérséklet ingadozás ami a szőre nélkül éri. Az aljszőrét alaposan fésüld ki akkor így se marad neki sok. Tegyél néhány jégkockát a vizébe és amíg az olvad addig hideg.
2011. máj. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá időd, akkor többször is cserélhetsz jó hűs vizet. Én is naponta 4-5 ször kicserélem a vedrekben a vizet és fel is locsolom az udvart.
2011. máj. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 xnorkax ***** válasza:
100%

Olyan időben vidd sétálni, amikor már nincs annyira meleg, mint pl most. :D Ez a 7-8 óra a legideálisabb, nyáron én is mindig ilyenkor viszem.

Ne nyírd meg, mert lehet, hogy télre nem nő vissza rendesen, akkor meg az lesz a gond. :/

2011. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Akkor beszerzek egy kefét (hol és kb mennyiért lehet kapni?)eddig tépegettem a szőrét

és locsolgatom az udvart...

2011. máj. 22. 19:47
 9/17 xnorkax ***** válasza:
100%
Napi, két napi átkefélés jól jönne, ha vedlik. Szerintem 1000 forint alatt tudsz ilyet venni.
2011. máj. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekünk golden retvier keverék.Furminátor az sokat segít.
2011. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!