Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őrző-védő kutya a be tanított...

Őrző-védő kutya a be tanított szóra egyből véd?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol, hogy egy olyan szóra tanítják be, amit ha meghall, támad. De, nem lehet gyakran használt szó.

Ez komoly?

Elordítom magam, hogy "téliszalámis paprikás kenyér", és a kutya megharap valakit?


2010. dec. 22. 11:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Egy őrző-védő kutya, olyan mint egy csőre töltött pisztoly.

Ha elsül, neked kell a felelősséget vállalni az okozott kárért. Adott esetben neked börtönbüntetés, a kutyádnak meg injekció. Én azt mondom a kutya inkább legyen védelem eszköze (mert akkor legalább megtudod akár bíróság előtt is indokolni miért történt),mint a támadásé.

2010. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Igen, igaz. De szerintem ne ilyen bonyolult szót, mert erre lehet hogy nem. Valami egy szavasat, és tényleg ritkát.Meg nem úgy működik, hogy csak kimondod, és már támad, nem mindegy, hogy milyen hangsúllyal mondod.
2010. dec. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Én járok örzővédőzni az amstaff kanjaimmal..de itt nem a támadásra tanítják őket. Ugye mivel az amstaffoknak van a legerősebb állkapcsuk , és a legerőteljesebb harapásuk, ezért nekem fontos volt, hogy tudjanak parancsra fogni , és parancsra ereszteni. Mert ha egy ilyen kutya ráfog valamire, soha a büdös életbe nem engedi el..és ebből adódhatnak kellemetlenségek ezért eljárunk, de nem úgy kell elképzelni, hogy üvöltöd neki hogy támadj sátán aztán szétszedi a kiképzőt vagy bármely más embert. csak ráfog..
2010. dec. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
ja és az én kontrollálásom alatt nem kezdheti el cibálni a kiképzőt. fogd- azt rámegy a kezére. ha aztmondom ereszd- elengedi, és ülve marad , várja , hogy mitkell következőre csinálnia. Ez arra is jó, hogy egy megkezdett támadást letudjak állítani. Bár ilyen nemfog előfordulni, mert ők jámbor természetűek..de biztos ami biztos.
2010. dec. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Nekem is amstaff kanom van.

Mi is járunk örző-védő kiképzésre, de nálunk már egyáltalán nem így megy, hogy vezényszóra támad a kutya. A kutya akkor támad, ha pl én dobbantok neki egyet a lábammal a támadó felé, vagy éppen akkor, amikor engem támadás ér, automatikusan jön oda és megvéd. Többszörösen kipróbált, beigazolódott módszerről van szó :-)

2010. dec. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

A téliszalámis paprikás kenyeren jót röhögtem:)


A nevében benne van : örző- védő. Tehát ok nélkül nem támadó.

Van egy szó, pl paprikáskrumpli, de ugye ez általában a "fogd" szokott lenni.

Ahhoz hogy a kutya fogjon, a segédnek ki kell váltania a viselkedésével az ösztönt a kutyából, tehát maga a szó nem elég, hiszen ha a segéd csak álldogál, a kutyából ez nem fog kiváltani semmit. Ő se hülye.

Ilyenkor a kutyának őrizni kell.

2010. dec. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Az iskolában megismert szituációk vannak. A segéd, a ruhája, a helyszín, stb.Jó pár kutyát láttam már, amelyik a pályán csodálatosan működött, de más területen, más emberrel, utcai ruhában, csak állt és nézett ki a fejéből.
2010. dec. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:21


Nekem is staffordom van és a kutyasuliban nekem is így tanítják.

2010. dec. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
már bocs, de ez egy nagyon régi tévhit, hogy a staffinak (pitnek) van a legerősebb harapása!!! a listát a roti és a dobermann vezetik (bár egyesek szerint a bullmastiff a "nyertes"), utána jön a németjuhász, a pitbull messze nincs az élen, ez persze nem azt jelenti, hogy nem erős az állkapcsa, sőt...
2010. dec. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
én úgy hallottam, hogy az amstaffet bivalyok őrzésére tenyésztették. Ahhoz kell ám állkapocs erősség az biztos....
2010. dec. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!