Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őrző-védő kutya a be tanított...

Őrző-védő kutya a be tanított szóra egyből véd?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol, hogy egy olyan szóra tanítják be, amit ha meghall, támad. De, nem lehet gyakran használt szó.

Ez komoly?

Elordítom magam, hogy "téliszalámis paprikás kenyér", és a kutya megharap valakit?


2010. dec. 22. 11:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Igen, nekik van a legnagyobb fájdalomküszöbük, ez nagyon sokat számít!!
2010. dec. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Pontosan. Az enyém is olyan gyorsan "teperte le" a rotit, hogy elmosódott foltokat láttam a kutyámból. Az pedig meg se tudta harapni...

Mindezt úgy csinálta, hogy soha nem volt harcoltatva, és nem is lesz...

2010. dec. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim válasza:
Nem akarom fikázni a staffordokat mert nekem is van egy szuka és maximálisan meg vagyok elégedve vele.Volt egy Cane Corso-m is (sajnos)és hát nem jöttek ki túl jól,párszor összecsaptak.Hihetetlen mekkora különbség van két fajta között.a stafford feldagadt,tiszta seb volt szegénykém,pihent egész nap.a corsónak semmi baja nem volt,egy óra múlva játszott,hepi volt minden.Mivel nem voltam nagy ász a kutyák nevelésében el ajándékoztam a corsót olyan embernek akiről azt hittem hogy ért az ebekhez de őnála csak három napot élt...Én azt mondom vannak fontosabb dolgok a kutya erejénél,mondjuk a következetes nevelés,hogy úgy nézzen rád mint egy Istenre.
2011. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincsen stafim csak két kanárim. Nem szeretnék nagyon a vitába bele menni.

Nem tudom ki magyarázta nekem nagyon régen:


Egy súly emelő nem fog tudni akkora súlyt emelni ha egymás mellett van a két keze a súly középpontjánál. Ha távolabb rakja a kezeit akkor ki tudja emelni a súlyt és többet is.

Tehát a nj-nak hosszúkás az orra és keskenyebb az állkapcsa, ezért kissebb erősségűt tud harapni, mint egy szélesebb állkapoccsal rendelkező kutya.

Szal nekem így magyarázták el de a vitába nem akarok bele folyni.

2011. máj. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Egyede válogatja. Láttam már puhaszáju amstaffot, és kőkemény németjuhászt. És foditva viszont.

Viszont a szolgálati kutyáknál amelyiknek nem elég mély, és tele a fogása, azonnal kiesik a rostán. volt már, hogy vért izzadtam, mire a mémetjuhászt lefojtottam a karról.

2011. máj. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Én is láttam már olyat, hogy a moszkvai majdnem megölte a pitet. Az egyik munka helyemen amikor oda ment a pit a láncon levő moszkvaihoz.

És videón láttam amikor a pitet összeengedték a kauval, a pit eltünt a kau hasa alatt, majd egy nagy visítás,és a kau kifeküdt. ( a pit kitépte a hasát ) :-(

2011. máj. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Igen vezényszóra támadnak, de nem mindegy, hogy ki mondja neki és milyen hangsúllyal. Vegyél pl egy rendőr kutyát, ha a gazdája mondja neki a "téliszalámis paprikás kenyér" vezényszót, akkor támadni fog, de ha betéved valaki az utcáról és ő mondja, akkor nem fog. És igen egy szolgálati kutyának teli pofával kell fognia és akár milyen kedvében van csak a vezényszóra engedhet (erezd szokott általában lenni). Nem akarok beszállni a amstaff vs kau vitába, mert szerintem hülyeség ezen vitatkozni. Nem lehet általánosítani. Nem fog minden amstaff legyőzni minden kaut és fordítva. Valaki látott videót, ahol a amstaff győzött és sajnos élőben láttam, ahogy egy játéknak indult "viaskodás" komolyra fordult egy kau és egy amstaff között és a kau győzött.
2011. máj. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Nem igazán értek az őrző-védőzéshez, vitába pedig végképp nem szeretnék belefolyni, de érdekelne valami... Tudomásom szerint annak a kutyának, akivel öv-znek, az a kar a jutalom, azt kapja meg... És csak a karra támad, nem pedig a csupasz lábra vagy a csupasz másik kézre. Ha az öv-s kutya mondjuk olyan helyzetbe kerülne, hogy élesben is meg kell védenie a gazdáját, fog támadni? Akkor nem a kart keresi? A kiképzéseken (videó, stb) azt látom, hogy (természetesen) a karra támad a kutya. És élesben?
2011. máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
A karral való munka arra jó, hogy a kutyában rögzül, oda érdemes fogni. Nagyon sok kutya csak az ismert szituációban, iskolán, beöltözött segéddel fog. Amelyikben jelen van a védő ösztön, az akkor, amikor éles a helyzet csinálni fogja a dolgát.
2011. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ha civilest kap a kutya, akkor elvileg mindegy hova fog. de mondom ez a szolgálati kutyáknál van, és náluk is karral kezdődik az épités. Más a sportkutyázás, és más a szolgálati. Egy sportkutya amelyik tökéletesen dolgozik a pályán, közel sem biztos, hogy éles helyzetben is megállná a helyét.
2011. máj. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!