Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vallják itt a gyk-n az...

Miért vallják itt a gyk-n az emberek, hogy a panelkutyáknak rossz?

Figyelt kérdés
Egy 4 éves pitbull terriert, és egy 2 és fél éves havannai pincset tartok panelben. Reggel 7 kor indulunk a sétánkra, ami kb 20 percig tart. Ezután feljövünk, esznek és tv-zünk a kanapén.Délben ismét lemegyünk megint egy 20 percre.Feljövünk, utána általában alszanak. 6 kor elmegyünk egy másfél órás hosszabb sétára, amikor játszhatnak a többi kutyával, és kirohanják a lelküket is, szóval rettentően elfáradnak. Hazajövünk, bealszanak egész reggelig. Ellenben sok kerti kutyát , egyáltalán nem is visznek sétálni , mert aztmondják ottvan neki a kert. Ezzel csak az a bibi, hogy a kertet már kiismerte, és kellenének neki az új ingerek, amit ott már nem kap meg. Viszont a panelkutyus akivel minden nap másfelé sétálnak, őt éri mindenféle jó dolog, nemcsak kivan csapva a kertbe. Persze van olyan is, hogy a kerti kutyát is elviszik a lelkiismeretes gazdik naponta egyszer.. az még a jobbik eset ugye, de ebből kevés van. most akkor melyiknek a jobb? szerintem egyértelműen a panelkutyának. bent a melegben heverészhet , aztán mindig másfelé rohangálhat kint.
2010. dec. 22. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Azért azt valljuk be, hogy a legjobb a kerti kutyának, akivel ugyanúgy kijárnak sétálni, kutyákkal rohangálni, sulizni, de közben ha akar kint is lehet a kertben, és bent is lehet a kanapén.
2010. dec. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez már megint más amiről te beszélsz. ez az a dolog amikor a kerti kutyának van bejárása a lakásba. én most azokról beszélek akik teljes mértékben kerti kutyák, tehát a lakásba nincs bejárásuk, csak kivannak rakva a kertbe..ezeket általában nemviszik sétálni, de a jobbik eset amikor igen.
2010. dec. 22. 12:49
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Mert nem ismerik az európai állattartó kultúrát, nem ebben nőttek fel, nem is lépnek túl azon. Ők nem társállatként tartják a kutyájukat, de igazán nem is gondolkodnak el ezen. Nekik így kényelmes, hisz így nem zavarja alvás közben sem őket a kutya/macska. Ezért zárkóznak el attól a ténytől, hogy a kutya ott érzi a legjobban magát, ahol a gazdája van. Pl. séta után a tv mellett! :-)))
2010. dec. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

Lehet hogy sokan tartanak házban állatot , de én azt vallom hogy lakásba állat nem való , ettől függetlenül nem mondom azt hogy más ne tartson mert ez mindenkinek a magánügye .Előfordul olyan is , hogy egy panellkutyát nem visznek le sétálni ( a dolgát is alomba végzi ) , de egy kertben tartott kutyának is lehet ugyan olyan rossz mondjuk ha egy 2m-es láncon éli le az életét.

Sztem azért tartják jobbnak a kerti kutyák életét , mert hogy ők egész nap kint vannak a szabadban , futkározhatnak stb. és sokan úgy godolják ez elég is neki.De ez is egy amolyan régebbi felfogásból erdő baromság , mint mondjuk hogy minden pit harcikutya....

2010. dec. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs semmi bajom a panelkutyákkal. Nem azon múlik a kutya jóléte, hogy hol lakik, hanem hogy milyen a gazdája. Nekem ugyan kerti kutyám van, és a környékünkön rengeteg kerti kutya van, de szerintem nem hazudok nagyot ha azt mondom, hogy 90%-uk még nem volt a kerítésn kívül. Ha csak az egyharmadukat vinnék napi rendszerességgel sétálni, akkor a közeli kutyafuttatón minden nap többszáz kutyával kellene találkoznunk, de ha nagyon megeröltetném magam akkor sem tudnék összesen húsznál több olyan kutyát felsorolni, akikkel többé-kevésbé rendszeres találkozunk kint.

Amúgy az én kutyám köszöni szépen nem akar a melegben heverészni. Neki már most melege van kint is. :) Majd nyáron viszont örömmel fog bejönni a lakásba és elterülni a hideg kövön! :)

2010. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt a gyk-n azok a kinti kutyatartók támadják a panelosokat, akik ugyanúgy viszik sétálni,, tanítják, programokat csinálnak együtt. Azért marha nagy igazságtalanság tőled ez, mert te nem a kinti kutyatartókat támadod, hanem azokat, akik lesz.ják a kutyájukat, és csak kerti dísz, aki szánalmat és szeretetet nem érdemel.

Ennyi erővel én meg támadhatnám azokat, akiknek semmi kapcsolatuk a kutyájukkal, csak leviszik egy 10 perces toalettre, és kész. Na ezek a panelosokat kéne összevetni a te kinti kutyásaiddal, az már igazságos lenne :)

2010. dec. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló : ott a pont. ;; )


én nekem nincs gondom a panelosokkal,sőőt,én is panelos vagyok.. x D az első válaszolónak is igaza van,hiszen azért tényleg,valljuk be,a kinti kerti kutyáknak tényleg sokkal jobb dolguk van! :) HA SZERETIK ŐKET! EZ A LÉNYEG!

Egy kutyának éreznie kell,hogy családtag,hogy szeretik.

2011. ápr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!