Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi másfél éves kutyus...

Menhelyi másfél éves kutyus még tanítható maximálisan igaz? Kutyasuliba szeretném vinni.

Figyelt kérdés
Örökbefogadtam menhelyről egy másfél éves közepes termetű kutyust.Mindig póráz nélkül sétáltunk eddig, mert megtanulta hogy lábmellett kell jönni, és mindig maximálisan behívható volt. Aztán elkanászodott kicsi.Most kb 10 ből 6 x engedelmeskedik a gyere ide parancsra. Ha érez valami szagot, azt nagyon sokáig szaglássza, és akkor onnét nehezebben tudom behívni..van hogy 3 x is kiabálnomkell, hogy gyere ide, mert első kettőre ő jobbnak látja ha még ottmarad szaglászni..és szerintem az a normális és a jó, ha BÁRMILYEN helyzetből visszahívható a kutya.Az ül parancsot már napok óta mutogatom neki,de csak úgy csinálja meg ha rámutatok a popsijára az ujjammal.Ez még nem is baj, jó ez nekem így is.Kérdésem a következő: ha elviszem kutyasuliba ott megtudják neki tanítani még így másfél évesen is hogy MINDIG és MINDEN HELYZETBEN engedelmeskedni kell? Sajnos az a baj, hogy sem játékkal, sem jutifalattal nem motiválható, mert a játékokat nem ismeri:( gondolom soha nem játszottak vele kiskorában..idegen neki a labda, a rongy, és bármi más aminek a többi kutya örül. Kajából meg nagyon válogatós..szóval valami extra hiperszuper jutifalatot kellene találnom amit másodjára is megeszik nemcsak elsőre.
2010. dec. 22. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy maximálisan tanítható! De ha van lehetőséged, akkor póráz nélküli suliba vidd, főleg ha póráz nélküli engedelmesség a fő prioritásod. Talán egy összeszokott kutyacsapatban beleszokik a játékba is idővel, feloldódik kicsit.


Játszani meg sajnos meg kéne tanítani. Nagyon nem könnyű, de nem is lehetetlen!


AZ én kutyámat se lehetett régen kajával motiválni. Kellett tesztelni, hogy milyen kajára a legmotiváltabb, de az igazság az, hogy őt az éhség motiválta egyedül, akkor viszont tökmindegy volt, hogy milyen kaja ha már éhes volt. Mostanra már simán száraztáppal is tudom motiválni, ez kialakul idővel.


Nagyon tetszik hogy így gondolkodsz, bárcsak minden kutyás ilyen lenne :)

2010. dec. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A behívás szabályai:


- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen, lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók, h amíg ő mást csinál elbújsz -a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg! Ha kell akkor ilyen esetben - amikor látod rajta h nem akar odajönni és a megfogásból is kergetőzés lenne, tereld el a figyelmét. Mondd neki "figyel, figyel", majd kapjon egy teljesen ellentétes parancsot pl. "ül", "fekszik" bármi - amit tud a kutya és szeret - vagy olyan parancsok amiket klikkerrel tanult. Amikor ezt végrehajtotta odamész hozzá megdicséred. Majd pórázra veszed, tesztek néhány lépést. Leülteted, elengeded és pár másodperc múlva azonnal behívod. Nagy dicséret és újra mehet játszani.

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, hogy "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"


És ezeken kívül tényleg érdemes kutyasuliba járni.

2010. dec. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen , hát igyekszem:) ő a harmadik kutya a háznál amúgy:Dmind a 3 menhelyről van , de az első kettő fiatalabb volt amikor hozzám került, így őket könnyedén megtudtam tanítani bármire ..az egyik 7 hónapos volt, a másik 10.. namost ő ennél egy kicsit nehezebb..első 2 hétben minden klappul ment..nem ment el mellőlem , jött lábmellett,behívható volt mindig...aztán nemtudom , hogy most már mértnem engedelmeskedik ugyanúgy..elkényelmesedett biztos..na akkor megyünk suliba , mégegyszer is köszi :)
2010. dec. 22. 16:40
 4/9 A kérdező kommentje:
Zayra...soha nem kergettem ha nemjött oda, hanem elindultam a másik irányba, ezekkel pontosan tisztában vagyok, nem ma kezdtem a kutyázást..olyankor már persze, hogy utánamfut, mert fél, hogy elhagyom..Sajnos a nevén nem tudom szólítani, ez a legnagyobb baj. Mivel az előző mocsok " gazdája " aki kidobta is adott neki egy nevet, a menhelyen is kapott egyet ahol bentvolt 3 hónapig, és ha még énis adnék neki egyet, teljesen összezavarodna..próbáltam neki nevet adni, és azon szólítottam elég sokáig, de nem reagál rá, pedig elég sokszor szólítottam azzal a szóval.Bár nem is csodálom szegénykémnek már volt 2 neve...:S
2010. dec. 22. 16:46
 5/9 A kérdező kommentje:
ja és a játékot is próbáltam.. labda , csörömpölős cuccok, kötélhúzás, rongyozás,de semmi:( aztmondták, hogy ugyanolyan tárgynak tekinti ezeket, mint a többit, és ezért nemtud velük mit kezdeni:(nemtudja mire valók..és úgy sajnálom , hogy ő ebből kimarad...csináltam azt is, hogy a másik kutyámmal játszottam előtte, hátha "ellesi" , hogy mire is jó ez..de sajnos semmi =/
2010. dec. 22. 16:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem kiképző tanította:


Hosszú pórázzal együtt engedjem el a kutyát. A póráz min. 10m legyen. Amikor hívom és nem akar jönni akkor hírtelen rántás, és hívom kedvesen. Akkor oda fog jönni, és azonnal juti falat.


Én az Illatosról nem rég hoztam ki egy nem kölyök kutyát, és a nevére meg a behívásra így tanítottam meg.

Ha szólítom a nevén azonnal odajön, csóválja a farkát, és szinte mosolyog. Tudja hogy akkor simi jön.

Mivel juti falattal és játékkal nem motiválható, így nem hsználok semmit csak a dicséretet. De imádja amikor megpaskolom az oldalát. :-)

Sok sikert!

2010. dec. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minden tanuláshoz idő kell.

Te mennyi idő alatt tanulnál meg perfektül egy idegen nyelvet?

A kutyádnak mennyi időt adsz erre?


Egy kutya bármennyi idősen mindent megtanul, ha jól tanítják, mert akar és szeret megfelelni, pláne menhelyi kutya. Ha nem sikerül, a hiba benned van.


Mi három évesen fogadtuk örökbe és szuperül engedelmeskedik. Igaz, nem egy hét után, kell egy, másfél év, míg megbízhatóan engedelmes lesz - de csak ha türelmes vagy, következetes és jó tanító.

Vagy elvárnád, hogy okosabb legyen nálad?

2010. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a kutyának a legjobb motiváció ha egy kiegyensúlyozott falkához-családhoz tartozhat ahol következetes útmutatást kap, egyértelmű visszajelzéseket minden pillanatban-ezen visszajelzések alapján alakítja ki viselkedését -és főleg ha nem kényeztetik el, nem tömik jutalommal minden hülyeségért, akkor engedelmes, megbízható, nyugodt lesz-mert az étel a nonplusultra ajándék számára nem kell ezt elsütni naponta többször is, nem természetes. elnyomja az ösztöneit amin keresztül lehetne az ember-kutya kapcsolatot megerősíteni, elmélyíteni
2010. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utcáról vittem haza 2,5 év körüli husky-terrier keveréket, az elején borzasztó sok gond volt vele, de nála jobb társam sosem volt :) megéri, hidd el...
2010. dec. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!