Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám a bizalmát...

Hogyan tudnám a bizalmát megnövelni és magamhoz szoktatni az 5 éves angol cocker spánielt?

Figyelt kérdés

A tegnap hoztam el egy tenyésztőtől az 5 éves Angol Cocker Spánielt. Fekedző kan volt.

Látszik rajta hogy bizonytalan, valószínűleg érzi még az előző kutyám szagát mindneütt, de velünk szemben is. Nem mer odajönni, fél tőlünk. Alig lehet megsimogatni annyira remeg. Utánna megnyugszik jön utánnam. De egy 10 perc elteltével újra úgy kell rávenni h ne fusson el. Csóválja a farkát ha meglát,az ételt elfogadja szóval nem értem. Tapasztalat, ötlet?

Adok neki egy bő hónapot, ha nem javul a helyzet visszaviszem.


2010. dec. 22. 23:22
1 2
 1/13 anonim válasza:
Első pár napon persze, hogy így viselkedik. Nem kell aggódni, látom hogy szeretettel csinálod, úgyhogy el fog múlni.
2010. dec. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
jajj, nehogy visszavidd, főleg oda, ahonnan ilyen állapotban hoztad el. Idő kell neki és sok türelem, gondolom nem sok szeretetet kapott. Nem kell nagyon erőltetni sem a haverkodást, rá fog jönni ő magától is, hogy jobb lesz neki ezentúl.
2010. dec. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Beszélj hozzá sokat, nagyon sokat, sose nézz közvetlenül a szemébe, lassan mozogj a közelében. Ha csóválja a farkát, és megy utánad, akkor szeretne bízni benned, van remény. Egy hét múlva már jobb lesz a kapcsolat. Csak lassan, türelemmel, szeretettel, és főleg beszéddel.
2010. dec. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha egy hónapot szánsz rá, akkor inkább most add vissza.

Egy kutyát 10-15 évre vesz magához az ember. A családtagját sem passzolja le, ha annak rossz szokásai, félelmei, vagy betegségei vannak. Ha nem így érzel, akkor ne tarts kutyát.

Egy kutya, ha rossz előélete volt, kell egy-másfél év, míg teljesen hozzátok tud igazodni.

Feltehetőleg keveset foglalkoztak vele, kennelben lehetett és csak mint szaporító gépet használták.


Ha vállaljátok a nehézségeket és türelmesek tudtok lenni hozzá, először is ivartalaníttassátok.

Aztán legyen mindig meghatározott és egyforma napirend, ami azonos időben levő sétát, etetést és foglalkozást jelent. Lehetőleg mindig jó élménye legyen. Sokat ne akarjátok simizni, várjátok meg, míg ő közeledik. Ha már bízik bennetek, ha látja, hogy kap enni, hogy figyeltek rá, hogy van mihez alkalmazkodni, fel fog oldódni.

De ha nincs türelmed kivárni, akkor ne vedd el az esélyét annak, hogy esetleg olyan gazdához kerüljön, aki nem adja fel.


Aztán

2010. dec. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Legyél nagyon türelmes vele, ahogy azt az előttem írók is tanácsolták. Én biztosan felvenném a kapcsolatot egy megbízható kutyasulival is, a szakemberek ott tudnak segíteni. Azt azért zárójelben megjegyezném, hogy én nem igazán tartom normálisnak, hogy a kutya konkrétan fél, remeg! A tartózkodás az érthető lenne, de ilyen reakció nekem kicsit extrémnek tűnik....Kíváncsi vagyok milyen utódai lettek egy ilyen fedezőkannak...Melyik tenyészetből hoztad el?
2010. dec. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
a kutyának átlagosan 1-2 hónap kell, hogy megszokja az új helyet, legalábbis hogy tudatosuljon benne, hogy igen, ez van, ők az én új családom. Azt ajánlom, hogy legyél sokat vele. Nem kell már rögtön sétáltatni, tanítani meg lerohanni. Ülj le, kedvesen és hallkan beszélj hozzá kitartóan, várd meg amíg ő közeledik hozzád. Hogyha sokat beszélsz vele, és kitartó vagy, előbb-utóbb meg fogja szokni az új helyet, a vacsoráját pedig az első pár alkalommal adhatod neki kézből. az a lényeg, hogy értse meg, benned megbízhat, de ehhez idő kell. Pár hét múlva már máshogy fog viselkedni :)
2010. dec. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Zayra, a kutya még hamarabb is megszokja mint egy hónap, hogy a családhoz tartozik. Csak a félelmeknek, az esetleges rossz beidegződéseknek kell legalább egy év, míg oldódik.

Tudom, négy befogadott rossz múltú ebként volt idáig.

2010. dec. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hogyan mondhatsz ilyet, hogy visszaviszed?? Nem tudom, mennyire "tenyésztő" az a tenyésztő, akitől elhoztad, illetve ott mennyire volt szocializálva a kutya, mennyire szerették, vagy csak azért tartották, hogy kölyköket csináljon, de abból amit írsz, úgy tűnik, hogy nem jól bántak vele, vagy legalábbis nem szerették, nem volt ember közelében túl sokat, nem simogatták... neked kellene feloldani a gátlásait, visszaadni a bizalmát az emberekben. Nem tudom, hogy neked mik az elképzeléseid egy kutya neveléséről, milyen elveket vallasz, de ennek a kutyának szerintem nagyon sok szeretetre, simogatásra és türelemre lenne szüksége! Először hagyd, hogy megszokja a környezetet, ami legalább egy hét, aztán folymaatosan engedd magadhoz, de ne erőszakosan hívd, hanem hagyd, hogy ő döntsön, ő menjen oda hozzád, finoman nyúlj felé, óvatosan, gyengéden simogasd meg, próbálj neki a kezedből kaját adni, ezzel erősödik a kapcsolatotok, engedd, hogy sokat legyen emberek közelében, de először ne engedd gyerekek közelébe. Hagyd, hogy megnyíljon! Ez az egyik legszebb feladat, amit egy kutyával kapcsolatban el tudsz végezni, csak legyél nagyon türelmes és szeresd!
2010. dec. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Ma volt a második napja itt nálam. Reggel már farokcsóválással fogadott, odajött de azért még tartózkodik. Ez valami noname tenyésztő Ácsról hoztam el.Nem tudom hogy bántak vele, de mikor odamentem akkor se volt nagy szabadsága szerinte, volt 3 kenel, egyikbe egy szuka, a másikba kölykök a harmadik meg üres volt... gondolom az övé mert az ajtó nyitva volt. Reménykedem hogy feloldódik próbálkozok,de ha valaki tud még értelmeset hozzászólni szívesen várom
2010. dec. 23. 19:16
 10/13 A kérdező kommentje:
u.i: azt az 1 hónapot úgy értettem,hogy ha abszolút nem látszik semmi változás..... de reményekkel teli a kutyus :),
2010. dec. 23. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!