Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha a kutyámnak teljesen...

Baj ha a kutyámnak teljesen száraz az orra?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy akkor egészséges egy kutya ha nedves az orra. (Nekem puli-spániel keverék kutyám van)Már kiskora óta mindig száraz az orra ez baj?
2009. jan. 24. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha egyébként vidám, szép a szőre, jó kondiban van, rendesen eszik stb. akkor nincs baj.
2009. jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen egyépként minden rendben van vele
2009. jan. 24. 19:52
 3/8 anonim ***** válasza:

A száraz orr nem természetes!


jelezhet hőemelkedést, ami viszont fertőzésre utalhat.

A nem magas láz pedig idült fertősért jelenthet, ami lappang a szervezetben.


Egy kivizsgálás mindenképpen ajánlott ha tényleg ez a helyzet.

2009. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem. egyépként 4 hetes korában kaptam meg és már akkor sem volt nedves az orra és azóta sem.Köszönöm a választ
2009. jan. 24. 22:48
 5/8 anonim ***** válasza:
ha száraz a levegő a lakásban, attól is kiszáradhat. ilyenkor ha picit vízzel benedvesíted, utána magától megindul az orrváladék termelődése.
2009. jan. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tévedés azt hinni, hogy a meleg orr betegség, láz jele! A kutyáknak izzadságmirigyei vannak az orrán, s amennyiben valamilyen okból a nedvesség más módon hagyja el a testét vagy a véráramot, az állat orra meleg és száraz lesz. A legtöbb kutyának egyébként alvás után meleg és száraz az orra, mihelyt azonban felkel és ide-oda mozogni kezd, orra ismét megnedvesedik és hideg lesz. Az ivóvízhiány ugyanakkor oko lehet a száraz orrnak
2009. jan. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Melegnek nem meleg az orra csak száraz!!!Egyépként köszönöm a válaszokat!
2009. jan. 25. 16:20
 8/8 anonim válasza:
a kiskutyámba belemászott egy kullancs,egy ici pici és mikor próbáltam kiszedni,a feje beleszakadt.Valamilyen lé jött a kullancsból.Felhívtuk az egyik itteni állatorvosi ügyeletett,és azt mondták,hogy nincs semmi probléma,bevinni nem muszáj mert ők sem tudják kiszedni,de kenegetni kell betadinnal,meg más antibiotikummal napi 2×.Amnt beteg lesz,lázas akkor azonnal vigyük állatorvoshoz.Nagyon félek,lehet én reagálom túl,de mennyi esély van rá h lesz valami baja?
2011. máj. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!