Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy shih-tzu fajtájú kutya...

Bia_95 kérdése:

Egy shih-tzu fajtájú kutya mien hideget bir kint minimum? FONTOS! Nem találok semmit a neten.

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 23:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Mert pontosan ugyanannyit, mint a többi kutya. A mi kis shitzu dögünk egész nap kint rohangál, havat zabál, meg fetreng benne, és még mindig él -.-
2010. dec. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
A shih-tzu öleb, ami azt jelenti, hogy benti tartásra lett kitenyésztve többszáz évvel ezelőtt. Ez azt jelenti, hogy nem olyan a szőrzetük felépítése, mint pl.a hideg éghajlatról származó munkakutyáknak. Az ilyen ölebek szőrzetét leginkább az emberi hajéhoz hasonlítják, és túl finom ahhoz, hogy réteges, vastag, hőszigetelő téli bundájuk nőjön, ezért nagyon fontos, hogy olyan +18,+20°C-nál hidegebbet nem bír ki hosszú ideig úgy, hogy ne károsodna a szervezete. Természetesen esős időben sem szabad kint tartani, viszont attól még pl. hóban is megsétáltathatod, a mozgás szükséges neki, csak ne túl sok ideig. Szerintem kora ősztől már ildomos beengedni a lakásba egészen tavaszig, amikor már az esti hőmérséklet nem esik +15°C alá. A kinti tartást természetesen úgy értem, hogy pl.bélelt kutyaházban aludna az udvaron.
2010. dec. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Ez mekkora hülyeség!

Az én csivaváim (rövid szőrűek) kint vannak egész nap, amíg dolgozik a család (van egy fűtött garázsuk, de ott is max +10 fok van) és a kutyaól, ami németjuhászra van méretezve. Érdekes, sosem voltak betegek a kutyák, pedig kabátka nélkül vannak kint. Ha hosszabb sétára megyünk akkor adok rájuk kabátot, mert a hóba felfázhat a hasuk, de egyébként.

Szerintem egy shit-zu is simán kibírja (bár sétára tényleg adj rá kabit, mert felfázhat) otthon a kertben, de legyen egy száraz helye ahová elbújhat, ha már nagyon unja és le akar pihenni.

Egyébként a csivaváim is szobakutyák, de mégis bírják az időjárás viszontagságokat. Bár nem is azok a vézna, széttenyésztett példányok. :)

2010. dec. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Persze egy darabig bármelyik kibirja .. aztán 7-8 évesen jönnek az izületi problémák meg miegymást.

Társasági kutyát NEM tartunk az udvaron.

2010. dec. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi:D nagyon kedvesek vagytok:)ez az első kutyusom és anyának se volt soha kutyája és tényleg köszi.:D
2010. dec. 26. 10:10
 6/12 anonim ***** válasza:

Izületi problémák.. a széttenyésztettnél lehet. Az enyémek egyik 5,5 éves, a másik 6,5. Érdekes, semmi bajuk. :S

Aki előtte volt tacskó, az is kinti volt 18 életévén keresztül, utolsó egy évében volt picit sántább, de bejáratta magát, és mintha semmi baja nem lett volna. Bár akkor már süket volt és vak, magától ment el, elaludt.


Egyébként mennyi idős a kutykó? Nagyon picit ne rakj ki, csak amikor már elérte az egy éves kort. :)

2010. dec. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tényleg felmerülhetnek később izületi problémák, szóval a biztonság kedvéért ne sokat legyen kint, max negyed-fél órát az udvaron, a shi-tzu szobakutya. Persze a séta nyilván nem árt neki, de a rendszeres napi sétákon kívül ne sokat legyen kinn, én azt ajánlom. Nem éri meg kockáztatni, könnyen felfázhat.
2010. dec. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
1-1,5 de nem tudom pontosan h kint volt vagy bent:S mert egy rokontól kaptuk és az meghalt:S de anyám nem akarja beengedni...akár h magyarázkodok neki...:S meleg pokróc kis faház az jo kint neki???:O
2010. dec. 26. 13:59
 9/12 anonim ***** válasza:
egy szobakutyát mért kell kicsapni a kertbe? a shih-tzu lakásba való kutyafajta!
2010. dec. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó .. keress neki másik gazdit mielött megfagy.
2010. dec. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!