Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy shih-tzu fajtájú kutya...

Bia_95 kérdése:

Egy shih-tzu fajtájú kutya mien hideget bir kint minimum? FONTOS! Nem találok semmit a neten.

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 23:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

mutass meg anyukádnak egy két képet meg cikket ami fenn van a neten, fórumokat, pl. netboard-on, stb.

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. dec. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló, ismerek én is olyan kutyát, tacskót konkrétan, akit 13 éve kint tartanak, és sántít mert izületi gondjai lehetnek, tud kicsit azért kocogni néha, életvidám, jól eszik, jó kedélyű.

Sajnálom is, de legalább tacskó, ami vadászkutya, arra tenyésztették hogy szívósan űzze a vadat kilométereken át, átvágva magát az aljnövényzeten is akár, tehát nem szobakutya vagy öleb, ezért strapabíróbb is, bár rövid szőre miatt elvileg nem való télire kintre, persze életben van, de honnan tudjuk, hogy szenved vagy fázik, nem fog panaszkodni... Emellett hallottam olyan magyar agárról, akit kint tartottak, 3 éves korában viszont egy este halálra fagyott, "pedig a garázsba is be volt engedve". Én nem kockáztatnám meg az ilyesmit, rohangáljanak az udvaron persze még télen is, de amelyik kutyának nem olyan a szőrzete és/vagy nem arra lett kitenyésztve hogy bírja a hideget, az nem való a kertbe fagy idején, mert károsodik a szervezete. Én szeretem a kutyámat,igen minden történetre van példa és ellenpélda, én sohasem kockáztatnám az egészségét és az életét csak mert fárasztó takarítani a kutyaszőrt az előszobában vagy nem tudom milyen kifogások vannak még..

Természetesen a kinti tartást akár nyár van akár tél, mindenképpen fedett hellyel és legalább egy meleg pokróccal megoldva értem, akármilyen méretű kutya esetén.

2010. dec. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!