Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láttam tv-ben olyan pórázt...

Láttam tv-ben olyan pórázt amit a kutya pofájára is ráraknak, hogy így meg lehessen tanítani vele, hogy ne húzzon sétáltatás közbe, különben mindig elfordul a feje. Viszont sehol nem találok. Hol, mennyiért lehet ilyet szerezni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
2010. máj. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A séta közbeni húzást a legegyszerűbb elmúlasztani (de hülyes szó, bocs).

Nem kell hozzá halti sem. Menj ki vele a parkba, tedd a hátad mögé a kezed, fgd a pórázt, és indulj el. Ahogy a kutya megelőz (nem amikor húz, amikor megelző) hátraarc. Nem hívogatod, nem csalogatod, semmit sem mondasz, egyszerűen megfordulsz. Ahogy megint beelőz, megint hátraarc. Néhány nap gyakorlás, és meg fogja érteni, hogy csak akkor tud haladni, ha nem megy eléd. Eggyel kínosabb ezt az utcán csinálni, sokáig engem is aggasztott, hogy biztos idiótának néznek, ahol BP belvárosának egyik sétálóutcájában fel-alá járkálok, viszont a technika működik! A kutyám mostmár nagyon ritkán húz, viszont azóta is mindig visszafordulok pár lépésre mielőtt továbbmennék. Hidd el, ez a leghatékonyabb megoldás, csak némi akaraterő kell hozzá.

2010. máj. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs tapasztalatod a kutya tanításáról , akkor sztem ne vegyál neki olyan pofaszíjat , könnyen maradandó sérülést okozhatsz a kutyának !!! Próbáld meg amit az előző leírt , vagy fojtós nyakörvvel , vagy jutalomfalattal.Attól h ilyen pofaszíjat raksz a kutyára, mg nem fogja megtanulni h hogyan kell mennie.
2010. máj. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fojtótól sem tanulja meg, csak megerősödik a nyaka. Amíg a kutyát megerősíted abban, hogyha húz, akkor gyorsabban jut el a céljához (márpedig megerősíted, hiszen óhatatlanul gyorsabban mész te is a természetesnél) addig ő húzni fog. Azt kell tudatosítanod benne, hogy 1. te vagy az aki a sétát irányítja (te mész elől, és arra mentek amerre te akarsz) 2. attól hogy húz sokkal lasabban éri el a célját, vagy egyáltalán nem. A fel-alá járkálás, amikor beelőz az pontosan ezt a két dolgot tanítja meg neki, nagyon gyorsan, Próbáld ki, két hét!
2010. máj. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fejhám, vagy akár a fojtó is nagy segítség lehet bizonyos ebeknél, megfelelő szakszerű használat által. Érdemes egy szakemberrel felvenni a kapcsolatot aki személyes tanácsokkal láthat el a kutya ismerete mellett.

Nem egy drága eszközről van szó kb. 2-3 ezer forintos tétel, nagyobb kutyásboltokban, online áruházakban beszerezhető.

2010. máj. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!