Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy tenyésztő...

Szerintetek egy tenyésztő eladna nekem egyszerre 3 kölyköt (border collie)? Vagy 3 különböző helyen kéne megvennem?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 14:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
attól függ, minek akarsz 3-at. Én 3 különböző helyről vennék...
2010. dec. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

miért kéne neked egyszerre három kölyök?

egy kölyköt is pont elég nagy felelősség felnevelni...

tömegesen felvásárolni kereskedők szoktak, nekik pedig jóérzésű ember nem ad kutyát.

2010. dec. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem pedig egy tenyésztőtől kéne venni. Miért ne lehetne? Amikor elmentünk egy tenyésztőhöz választani kutyát(6-an voltak) volt ott egy férfi aki 3 szuka kutyát vett meg egyszerre.
2010. dec. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy tenyészteni akarja őket a kérdező?
2010. dec. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem akarom őket tenyészteni, egyszerűen csak szeretnék 3 kutyát. Mindig is több kutyám volt.
2010. dec. 27. 14:12
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
3 kölyköt 1 tenyésztőtől???az eléggé beltenyészet lenne,és olyat csak a szaporítók csinálnak,ha tenyészteni akarna akkor tudná h ezt nem lehet!!!
2010. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

14.10-esnek:aki elvitte a több kölyköt,az vagy szaporító volt,vagy kereskedő.Tenyésztő ilyennek nem ad el kölyköt!

Egyébként van border fajtamentés is,egyiket hozhatnád pl.tőlük.

2010. dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

ha falkát szeretnél magad körül, akkor is azt javaslom, hogy ne egy időben szerezd be a kölyköket. egy kiskutya odafigyelést kíván, méghozzá sokat, ráadásul elég sok kiadást is jelent az első időkben (oltások, féregtelenítés, kölyöktáp). ha mindenképp sok kutyát szeretnél, akkor is várj szerintem legalább 1 évet a második kutya beszerzésével, addigra az első kutyád megtanulta az alapokat, megismertétek egymást, könnyebb lesz mellette felnevelni a következőt, hisz az elsőtől is csak a jó példát lesheti el.

és az is egy tényező, hogy az egykorú kutyák jó eséllyel egyszerre lesznek öregek, és lehet, hogy egyszerre fognak meghalni... :( egyenként is nagyon rossz elveszíteni őket, de egy pár hónapon belül még rosszabb...

2010. dec. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 rockyy ***** válasza:
82%
Egy tenyésztőnek az gyanús, ha egyszerre több kiskutyát szeretnél elhozni, nem hiszem, hogy oda fog neked adni annyit egyszerre. Egyszerre csak egyet vegyél szerintem, és azzal foglalkozz, gondold végig, három kölyök háromszor annyi rombolást fog végezni a lakásban, háromszor annyi póráz és nyakörv, na meg háromszor annyi kaja. Nagyon sok gond lesz velük. Egyszerre egy kölyköt vegyél, utánna még jöhet 1-2év múlva még egy, és így tovább.
2010. dec. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
Ha tenyésztő lennék 3 kölyköt csak ivartalanítás után adnék neked, hogy véletlenül se lehessen velük tenyészteni. amúgy igazuk van a többieknek 1 kutya is elég gonddal jár, nem ám 3.
2010. dec. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!