Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy tenyésztő...

Szerintetek egy tenyésztő eladna nekem egyszerre 3 kölyköt (border collie)? Vagy 3 különböző helyen kéne megvennem?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 14:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ne egyszerre vegyél 3 kölyköt. Szétszednének mindent, az idegeidről nem is beszélve. A border egy hiperaktív munkakutya. Én kettőt ismerek, azok megkattannak, ha futásról és játékról van szó, lehetetlen leállítani őket.

De ha minden áron egyszerre akarod, akkor szerintem is külön helyekről. 2 szuka, 1 kan. És javaslom a kan kutya ivartalanítását, mert ott aztán lesz nemulass, ha elkezdenek a szukák tüzelni.

2010. dec. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
32%

Ha én tenyésztő lennék egy kutyát sem adnék neked, nehogy hármat. Az ok egyszerű: Ha egy kicsit is értenél a kutyatartáshoz - a jelek szerint gőzöd sincs róla - , tudnád, hogy egyszerre csak egy kölyköt lehet felnevelni.

A három rosszaság hamar túljárna az eszeden. HA mégis véletlenül megemlítenéd ezt emeletes hülyeséget, rögtön a szaporítókra asszociálna a TENYÉSZTŐ.

2010. dec. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, hogy egyszerre csak 1 kölyköt lehet felnevelni! Akinek van kellő tapasztalata és ideje, az akár öttel is megbirkózik. Az, hogy a kérdező milyen ember, mekkora tapasztalata van, miért akar egszerre 3 kiskutyát, ezekre egy személyes találkozó alatt fény derül a tenyésztővel való beszélgetés közben. Ekkor a tenyésztő el tudja dönteni, hogy megbízik-e benne, ő is úgy látja-e, hogy bírni fog a 3 kutyával megismeri az okokat a körülményeket és ha minden rendben, akkor szerintem ad 3 kutyát is. De ezt mi nem fogjuk tudni megmondani, ezért el kell menni a kiszemelt tenyésztőhöz és vele kell elbeszélgetni erről.
2010. dec. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Fel lehet nevelni több kölyköt is csak iszonyat nehéz. Főleg, hogyha mondjuk kifogsz egy nyugisat, egy nagyon aktív, játékos kutyust meg még egy másik egyéniséget (mert ugyebár egy kutya sem egyforma). Mindegyiknek más az erőssége és nehéz lenne egyszerre több helyre is ilyen módon koncentrálni. Nem azt mondom, hogy lehetetlen mert biztos sokaknak sikerül. És hogy a kérdésre válaszoljak szerintem sem adna ki a tenyésztő több kutyát mert tényleg azt hinné, hogy szaporítani akarod őket :S A legjobb megoldása (az én szemszögemből) az lenne, ha mondjuk vennél 2 kölyköt, abban az esetben ha tényleg rengeteg időd van és értessz is a kutyákhoz (na meg persze, ha anyagilag is jól állsz) és ahogy az egyik válaszoló javasolta a másikat fajtamentőtől, vagy menhelyről :) Ott is rengeteg aranyos border (vagy menhelyen másfajta) kutyus is van. :)
2010. dec. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő vagyok, és nem ebben a fajtában, ezért hangsúlyozom, hogy kizárólag a véleményemet írom le.


Nekem azok az emberek a szimpatikusak, akik a nagy gonddal kiválasztott kölyöknek a legtöbbet akarják megadni. Ez főleg idő-ráfordítást jelent. Ha valakinek csak 1-2 órája van egy nap azt is arra az egy kölyökre fordítsa, de ha valakinek van egy egész napja, akkor azt is. Nincs az a foglalkozás, törődés, ami egy kölyökkutyának már elég, vagy sok lenne.


Én sokkal jobban örülnék neki, ha eljönne hozzám az illető, leülnénk beszélgetni, és kikérné a véleményemet, hiszen nyílván nálam jobban kevesen ismerik a kutyáimat. Én is munkakutyákat tenyésztek, ezért tudom, hogy igen is fel lehet nevelni több kölyköt egyszerre, de akkor nem nagyon tudod maximálisan kiélvezni a kölyökkutyázás élményét, mert valaki mindig kedvenc lesz, valaki mindig jobban a szívedhez nő, valakivel mindig több időt töltessz...


Vegyél egy kiskutyát egy megbízható tenyésztőtől, ha nem akarod tenyészteni, akkor azt is közöld a tenyésztővel, mert akkor lehet, hogy kapsz egy olyan kiskutyát akinek kicsit világosabb a szeme, kicsit fakóbb a színe, fél heréjű, stb. Tehát olyan minimális küllemi hibákkal rendelkezik, ami nyílvánvalóvá teszik, hogy ő kedvencnek a legmegfelelőbb, így nyílván kedvezményes áron fogod megkapni. Vidd haza, ivartalanítsd. Neveld, foglalkozz vele, élvezd a vele töltött időt. És fontos, tartd a kapcsolatot a tenyésztővel. Mert ha nála lesz alom, akkor már nyert ügyed van a szemében, ha épp akkor nem vár almot (egy tenyésztőnél korlázotott számú alom születik, míg egy szaporítónál szinte mindig van eladó kiskutya) akkor is tud segíteni, hogy honnan vegyél, melyik tenyésztőben bízhatsz meg. Egy növendék kutya mellett már sokkal egyszerűbb kölyökkutyát nevelni ismét...ráadásul így mindig átélheted azt, hogy kiskutya van a háznál :)


Tőlem már került ki úgy kutya, hogy kedvencnek szánták, aztán elvitték kiállításra, és szép eredményeket értek el vele. Azóta JCH és Derby Winner lett. Ajánlottam egy tenyésztőt, ahonnan vettek egy másikat is, mert nagyon belemerültek ebbe a kutyázásba.


Plusz: ha az első kutya után rájössz, hogy ez a fajta esetleg mégsem neked való, mert mondjuk túl nagy a mozgásigénye, vagy épp túl szeleburdi, túl izgága, stb. akkor választhatsz mellé másik fajtát. A körültekintés nagyon fontos. De inkább legyen egy olyan kutyád, aki nem egészen a Te eseted, mint 3...


Gondold meg.


Szerintem jobb, ha most hazaviszel egy kiskutyát, és csak rá koncentrálsz.


Ráérsz még falkát kialakítani magad körül.


Viszont fontos: ha nem akarsz azok közé tartozni, akik itt az oldalon kérnek segítséget, hogy hová vigyék a nem kívánt kölyköket, akkor ivartalanítsd a szukákat, vagy döntsd el, hogy milyen nemű kutyákat szeretnél és akkor olyanokat tarts. Ez, főleg kanoknál okozhat rangsor-problémákat, a szukákra pedig akkor is kell figyelni, ha a Te házadnál nincs kan, mert más kanok is meglátogathatják az udvart tüzelés idején.


Hagyj időt Magadnak felkészülni a dolgokra, elég lesz egy kiskutya is, egyenlőre.


Légy körültekintő, és beszélj több tenyésztővel. Normális tenyésztő szerintem nem fogja azt ajánlani, hogy persze, vigyél el rögtön három kölyköt egy alomból...az ilyen általában csak szabadulni akar a kölyköktől.

2010. dec. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha egy alomból gondoltad akkor muszály lesz ivartalanítanod őket,ha nem akarod akkor külön alomból vedd őket.Am meg 1 jó tenyésztő aki igényes az biztos nem (csak ivartalanítva)
2010. dec. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!