Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistermetű kutyust vegyek?

Zitus. kérdése:

Milyen kistermetű kutyust vegyek?

Figyelt kérdés
Egy 14 éves lány vagyok, elsőéves a gimnáziumban. Kutyát szeretnék venni, de a szüleim ezt az ötletet nem nagyon támogatják. Mivel ez lenne az első kutyám ezért segítséget kérnék a tartás és a választás szempontjából. Kistermetű kutyát szeretnék, olyat ami barátságos az emberekkel és ragaszkodik a gazdijához(úgy, hogy a tanulásra is maradjon időm). Szertném, ha az ápolásával nem kellene minden nap órákat tötenem, valamint ha könnyen tanítható lenne és nem utolsó sorban aranyos is. Nem azért vannak ilyen "kívánságaim", mert nem vagyok felkészülve egy kutyára, csak azt szeretném, ha a szüleim nem tudnának belekötni a tartásának feltételeibe. Jó lenne ha egyedül mindent el tudnék intézni. Előre is nagyon köszönöm a segítséget :)
2010. dec. 27. 14:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A 101 nagykutyában sok kutyafajtát bemutattnak az animal planeten!Ahogy olvasgattam egy kicsit lusti rövidszőrű kistermetű kutyát szeretnél ami aranyos és tanítható !Esetleg egy yorkshire terrier de neki kell ápolni a szőrét ! Szóval még keresgélek majd írok ha találok!
2010. dec. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

van udvarotok?

beagle?

nem mondanám nagy testűnek, aranyos, rövid a szőre..

Nekem yorkim van, reggel este fésülöm a szőrét hogy ne legyen gubis.

ők makacsok is, ugyhogy nehéz a nevelés..

őt nem ajánlanám neked..

havanese,bolognese,beagle, rövidszőrű tacsi,

2010. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Mondjuk szerintem csak akkor érdemes elhozni, ha a szüleid már beleegyeztek. Minden kutyánál vannak balesetek pl. bepisil, megrág valamit stb. Ebben az esetben továbbadjátok? Anyagilag tudjátok finanszírozni? Lehet ezért nem rajonganak az ötletért. Ja és elég sok lemondással jár egy kiskutya, mivel foglalkozni kell vele, nevelni, kivinni sétálni.


Amúgy én menhelyet javaslok, ha már beleegyeztek a szüleid. Ott megtudják mondani, milyen az adott kutya jelleme. Tudnak neked segíteni. A kistestű kutyák sokszor ideiglenes befogadónál vannak, ahol megtanulják már a szobatisztaságot, pórázhoz vannak szoktatva, szocializáltak.

2010. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
corgi, staffbull. mindkettő aranyos, életre való, tanítható, és nem a tipikus "ölkutyák", mégis kistestűek, és könnyű velük az élet.
2010. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

nekem bichon bolognese-m van.:)

igazán aranyos, kis termetű jószág. naponta, két naponta fésülöm, szeret játszai, eléggé könnyen tanult, például tudja maradj parancsot is.:) én nagyon szeretem, ha kérdésed van vele kapcsolatban csak írj nyugodtan:)

2010. dec. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 rockyy ***** válasza:

Ha még nem volt kutyád, akkor a bichon bolognesét ajánlom, ha mindenképpen fajtatiszta kell.


[link]


De szerintem érdemesebb elmenni egy menhelyre és körülnézni, nagyon sok szép kutyus van, és megmenthetsz egy kis árvát, ezt a szüleid is díjazni fogják, hogy segíteni szeretnél :D Nem hiszem, hogy 100ezreket ki fognak adni egy kutyáért, főleg ha ellenzik.

2010. dec. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Én a keverékek híve vagyok. Látogass meg egy menhelyt ott sok kutyából választhatsz. Azok a kutyák a leghálásabbak.
2010. dec. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Angol cocker spániel :). A szőrét hetente 1x kell fésülni, annak ellenére, hogy azt mondják, naponta(nekem angol cocker spanim van). A fülét 2 hetente kell tisztítani, szóval, szerintem, ez nem nagy cucc, hamar megvan, én 13 vagyok, és mindent én csinálok vele kapcsolatosan, mert nem megterhelő(az én szüleim se szerettek volna az elején kutyát). A tanulásra is marad időm mellette és nem utolsó sorban gyönyörű,okos és nagyon CUKI :). Itt van egy kép a drágaságomról: [link]
2010. dec. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
én is 13/l vagyok és nagyon szeretem az angol cocker spanim :)
2010. dec. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Uszkár? Az valamiért egy méltatlanul elfeledett fajta. "Kezdő" kutyásnak kifejezetten ajánlott:)
2010. dec. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!