Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistermetű kutyust vegyek?

Zitus. kérdése:

Milyen kistermetű kutyust vegyek?

Figyelt kérdés
Egy 14 éves lány vagyok, elsőéves a gimnáziumban. Kutyát szeretnék venni, de a szüleim ezt az ötletet nem nagyon támogatják. Mivel ez lenne az első kutyám ezért segítséget kérnék a tartás és a választás szempontjából. Kistermetű kutyát szeretnék, olyat ami barátságos az emberekkel és ragaszkodik a gazdijához(úgy, hogy a tanulásra is maradjon időm). Szertném, ha az ápolásával nem kellene minden nap órákat tötenem, valamint ha könnyen tanítható lenne és nem utolsó sorban aranyos is. Nem azért vannak ilyen "kívánságaim", mert nem vagyok felkészülve egy kutyára, csak azt szeretném, ha a szüleim nem tudnának belekötni a tartásának feltételeibe. Jó lenne ha egyedül mindent el tudnék intézni. Előre is nagyon köszönöm a segítséget :)
2010. dec. 27. 14:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Basset hound, uszkár. Ők kicsit lustik, és iszonyat aranyosak. Nekem angol cockereim vannak, és ellentétben az előttem szólókkal én nem javaslom ilyen feltételek mellett. Nem tudom nekik milyen kutyájuk van, de az enyémek, és az ismerősömé is hiperaktívak, pedig nem is kölyök már, ráadásul ha bent vannak mikor szőrt váltanak nagyon hullik a szőrük, a szüleid biztos nem díjaznák. Bár, a legtöbb kutyának hullik, de én ebben az esetben egy bassetet választanék.
2010. dec. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én AZ animalplaneten a 101 nagykurtya című sorozatot ajànlanám. Bemutatja szinte az óvszer kutyàt. És könnyedén le is szedés a nettől
2010. dec. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Utolsóóóó, ezt nagyon elgépelted:D

Bemutatja az óvszer kutyát? Wááááá, hát ezen hatalmasat nevettem:D

2010. dec. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségeteket.

A kérdésekre válaszolva, igen van egy nagy udvarunk, és a szüleimnek nem az anyagi résszel vagy a meglapi csomagukkal van gondjuk, csak egyszerűen nem nagy állatbarátok.

Mégegyszer köszönöm a segítséget :)

2010. dec. 27. 19:43
 15/18 anonim válasza:
Nekem van egy shi - tzum nagyon kedves aranyos de sok mindent kell csinálni pl.: fésülni szemét minden nap tisztogatni stb. úgy hogy őt nem ajánlanám. De a mopsz lehet hogy jó lenne neked.
2010. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pont ugyan ebben a helyzetben voltam 3 hónapja :D Igaz, nekem múlt tavasszal megígérték a szüleim, h lehet kutyám, majd nyáron. Én el is terveztem, h akkor majd augusztus 12.én elindulnk kutyát venni, és akkor szeptemberben már az utcára is ki lehet vinni XD Na de nem volt ilyen egyszerű. Elkezdtem nézni a kutyatenyésztőket (Cocker spánielt szerettem volna, nagyon aranyos fajta szerintem, csak vigyázni kell, h jó tenyésztőtől vegyük, mert örökletes betegségekre hajlamos, ha ilyet szeretnél, akkor nézz utána ezeknek a dolgoknak.) Na de ajánlok egy még jobbat: nem hiszem, h a szüleid odaadnának nekd 100ezer ft-ot, h na akkor kislányom vegyél egy kutyát. Ugyanis, ha jó nevű tenyésztőtől veszed, akkor ennyibe kerül... Szerintem fogadj örökbe kiskutyát. Én is már ötven tenyésztőt kinéztem, dee a szüleim mindig találtak vmi kifogást, h miért nem tudunk elmenni... Én meg már nagyon untam. Úgy döntöttem, h önállósítom magam. És rájöttem, nem is kell nekem 100ezer ft-os kutya, minek költsek annyit csak azért, h fajtatiszta legyen, ha örökbefogadok, lesz egy ugyanolyan aranyos kutyám, és megmentettem egy életet :) Szóval szerintem kezdd el nézegetni a menhelyek honlapját, és ajánlom figyelmedbe a gazditkeresek.hu-t, ahol rengeteg gazdikereső kutyist tesznek fel, sok kölyköt is, szóval csak egy picit kell türelmesnek lenned, és biztos megtalálod a neked való kutyát :D Inkább magénemberek hirdetéseit keresd, mert a menhelyen szerintem szülők nélkül nem adnak ki kutyát, mondjuk én nem voltam menhelyen, de ez majdnem biztos. Az expressz-en meg ezeken az oldalakon, ne dőlj be olyan hordetéseknek, h 20ezer ft fajtatiszta jack russel, azok szaporítók... Egy helyes keverék kutyuli, és jót tettél :D Pl nekem úgy lett a kutyim, h egy barátnőm felhívott, h az anyukája munkahelyére bevittek egy kiskutyát, aki nem kell senkinek, de nekem kellett :D És nem bántam meg, issszonyú aranyos, drága kiskutya :D Szóval, szerintem egyedül ne vágj bele h tenyésztőkhöz mész.. Nem is adnának neked kutyát, meg a szüleid sem repesnének tőle.. Remélem segítettem és inspiráltalak arra, h örökbefogadj egy kutyulit! :D
2010. dec. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Itt egy nagyon jó teszt ha kitöltöd kidob pár fajtát és könnyebb választani.

[link]

2010. dec. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
én csivavát javasolnék ... nekem is csivim van és első kutya ... ha jó tenyésztőtől vásárolsz akkor nagyon megéri ... ők inkább ilyen egy gazdás kutyák a családból csak egy emberhez ragaszkodnak igazán ... könnyen tanítható ha korán kezded ... néha elég makacsok is tudnak lenni ... remélem segítettem ... itt van még egy kis olvasnivaló róluk : [link] [link]
2010. dec. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!