Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik ehhez hasonlóan nevelnek,...

Akik ehhez hasonlóan nevelnek, segítsenek, plííz! Gondban vagyok a letiltással! Pontosan mi legyen az?

Figyelt kérdés

Egy emberekkel és más kutyákkal is domináns kan szokott nálunk lenni megőrzésre elég gyakran, és nem ritkán egy hétig is.

Van két szuka kutyám, és számtalan macskám. Ők nagyon jófejek, soha nem okoznak gondot, nem rombolnak, nem szöknek, nem szegülnek ellen.


A kan megvan legalább 70 kiló, és 1 éves. Nagyon neveletlen, nagyon nehéz egyáltalán azt elérni, hogy az ember szemébe hajlandó legyen nézni, egyáltalán nem keresi a kontaktust, és nem hagyja, hogy irányítsák.


Mindenkit fellök, nem senkit sem akar kikerülni, ráugrik az emberekre és rágcsál. Letépi a fák és bokrok ágait, pusztít mindenhol.

Állandóan belemászik az ember képébe, de nem néz rá.

A testével próbál kontrollálni mindent és mindenkit.

Tehát már megtanulta, hogy ő az erősebb, és megéri kihasználni.

Bármiről, ha letiltom, azonnal újrakezdi, és ez így megy egészen addig, amíg kénytelen nem leszek elkapni a grabancát, földhöz b***ni, és rajta üldögélni.

Kizárólag ekkor képes elgondolkozni rajta, hogy feladjon a hülyeségével, de ez se tart sokáig.


Valamit sürgősen kezdenem kell a helyzettel, mert nálunk nagy anyagi károkat okoz, amire persze könnyű azt mondani, hogy a mi hibánk, miért nem vigyázunk rá. De mi a fenét csináljak, ha a gazdái abszolút nem fegyelmezik, megkapja a napi sétát, de azonkívül semmi kontaktus nincs közöttük, mert egész nap otthon sincsenek.

ÍGY nem kap fegyelmezést, szabályokat, hisz nincs, aki ott legyen és betartassa. Nem kap simit, ölelgetést, mert nincs, aki kimenjen hozzá. Szinte semmit nem kap, és a sétát se minden egyes nap.


A kérdésem a következő:


1. Amikor leülök a földre (igen, ilyen hidegbe is), és úgy eszek, és ő odapofátlankodik, ütögeti a fejem és a kaját, ki akarja lökni a kezemből, rám ugrik, stb.,

- akkor mivel állítsam le? Szóval, még ha rákiabálok, se lehet. Ha felállok, azzal meg elvileg vereséget szenvedek, nem? Mert ő korrigált engem, ő volt befolyással rám, ő billentett ki.


2. Amikor bent vagyok a garázsban (van egy macskabejáró rés az alján), akkor bedugja a fejét, vagy a lábait, és döngeti, feszegetni, az ajtó meg recseg, ropog, bármikor képes lenne letépni, márpedig ez a kutyáim és a macskák védett helye, máshova nem tudnak elbújni a szél és eső elől :S

Nemsokára teljesen tönkrevágja :( Ilyenkor hogy büntessem? Ő kint van, én bent.

Kapjam el a fejét vagy a lábait, amikor berakja?


3. Az ételét annyira védi, hogy elmondhatatlan.

Képes a többi állatra támadni, ha meglátja a kezemben a tálakat.

Képes rájuk támadni, amikor ő már megette, de a többi még eszik.

Képes rájuk támadni, amikor már mindenki végzett, a tálakat is elvettem már onnan, be is vittem, és valamelyik arra szaglászik, amerre az övé volt. Ilyenkor gusztustalanul elkapja őket.


Ilyenkor mi legyen a büntetés? Mi, ha készül hozzá? Mi, ha lekéstem ezt a pillanatot?

És mit csináljak utána, feloldásképp, békítőként a kutyákkkal?



Az a problémám vele, hogy nagyon nehéz eset, tulajdonképpen leszarja, hogy ki mit akar, azt teszi, amit gondol, apát egyszer fel is húzta valamivel, és adott neki egy-két pofont (120 kilós), de akkor is csak annál jobban csinálta.

Mi lenne a hatékony büntetés?

Mi lenne a hatékony tiltás?

Nem akarom megütni, mert ő sem csinál durva dolgot, amikor dominánskodik, tehát harapdál, rágcsál, felugrik, piszkál, tologat, de nem morog, nem harap, turkálhatok a kajájában, bármikor elvehetem, stb. Szóval csak finoman csinálja.

A gazdái meg azt se fogják fel, hogy amit produkál, az szíbtiszta dominancia az emberek irányában. Azzal áltatják magkat, hogy még kölyök, és majd kinövi. De hát már elmúlt egy éves...!


2010. dec. 27. 17:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez durván hangzik, de amikor nálad van, akkor különítsd el a te falkádtól, amikor rosszat csinál és maradjon azon a számára elkerített helyen "büntiben". Minden kutya társas lény, tehát igényli a figyelmet és ha nem kapja meg, előbb-utóbb összerakja, hogy a kiközösítés a rosszaságokért jár. Egyébként az is lehet, hogy mindez csak figyelemfelhívás, hogy valaki végre vele is foglalkozzon..tulajdonképpen ha a gazdái le se sz.rják, akkor lehet, hogy a rosszaságok emiatt vannak, mert akkor legalább ha negatívan is, de törődnek vele. Hülye hasonlat, de gyerekeknél is van ilyen.

Javasolnám még, hogy kezdd el tanítani..alap vezényszavak, behívás, és mindig nagy simizés és jutifalat (az utóbbi elhagyható később)

2010. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nehéz helyzet, és mivel nem te vagy a gazdája, így nincs meg a megfelelő kötődés sem ahhoz, hogy minimális késztetése legyen megfelelni.


A fölgön kajálós dolognál: figyeld meg ő hogy csinálja a kaja védést, nekem nagyon bejött a kutyanyelv használata. Mélyről, gyomorből jövő, halk fenyegető morgás, merev tekintet, szemmel verés, és ha átlép egy bizonyos határt, akkor hirtelen csattanós hang, rámozdulás. Nem baj, ha fel kell állnod, de a cél, hogy idővel ne kelljen. Eleinte gyakorold olyan helyzetben, amikor ő nem nagyon éhes, és te nem eszel túl finom dolgot. Ne birkapörkölttel kezd, hanem sajtos szendviccsel :)


Büntinek én az elzavarást használnám ha az megy. Ha nem megy, akkor jól jöhetnek a rémisztő tárgyak. Ami fontos, hogy ilyenkor színészkedni kell. Nem hisztiből büntetünk, és nem is röhögjük el. Nagyon komoly merev arccal, lassú, fenyegető lépésekkel megyünk a kutya felé, és időnként egy-egy ijesztő hang jöhet. Ne érj hozzá, se kézzel, se mással, ne üsd meg, de nyugodtan dobálj felé dolgokat, csak lehetőleg mellette csattanjanak. Erre tök jó egy palack, amiben kavicok vannak. Kergesd körbe.körbe addig míg kellemetlenné válik neki a helyzet, leereszkedik a farka, és kicsit sunyulni kezd. Űzd ki valahova a terület perifériájára, és onnan ne engedd vissza semmilyen körülmények között. Eleinte egy domináns kutya ilyenkor kiröhög. Meg kell várni, míg már nem röhög ki, hanem vissza akar menni közétek. Ha nagyon nem érdekli, akkor feltűnően játssz a többi kutyussal, és hibáztasd be. Ha mozdul, megint kergesd körbe. Az a baj, hogy enek meg van a technikája, de marha nehéz leírni.


Csak ha nem a saját kutyád, akkor simán benne van a pakliban, hogy lelép ilyenkor, tehát elég kockázatos játszma. Nem tudom milyen fajta, de ha nagytestű juhászkutya, akkor ne kísérletezz ezzel, mert simán visszafordulhat rád.


igazából nem akarok látatlanban tanácsot adni, így is túl sokat írtam, és simán veszélyes isl ehet ezzel szórakozni.


Érdemes lenne kevésbé kiélezett szitukból apránként felépíteni a tekintélyt. Eleinte az is eredmény, ha el tudod zavarni magadtól, ha valamivel foglalatoskodsz, fel tudsz neki állítani olyan szabályt, hogy nem mehet a közeledbe, tudsz játszani a többi kutyával úgy, hogy őt elküldöd, stb. Olyanokkal próbálkozz, ami már kihívás, de még biztosan menni fog.

2010. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)


Nyugodtan lehet bármilyen tanácsot adni, engem nem zavar az sem, ha rám támad (aminek szerintem nagyon kicsi az esélye), csak működjön :)


Alapjáraton nagyon jó, nyugodt kutya lenne, de annyira elrontották, hogy most már domináns.

A szülei nagyon higgadt és kiegyensúlyozott természetű kutyák, és nem dominánsak... Ez egyértelműen a tartásból keletkezett nála.


Az elkergetés nem nagyon megy, csak ha pórázt rakok rá, és elvonszolom. Nagyon nagy és erős, tolni egyáltalán nem lehet, ha a nyakörvénél fogom meg, akkor harapdálja a kezem és csavar magán egyet, vagy kifekszik, hogy ne tudjam arrébb vinni. Csak pórázzal lehet irányítani.

2010. dec. 27. 18:29
 4/12 anonim ***** válasza:

Jaj de irigyellek hogy Neked számtalan macskád lehet nekem meg egyet sem engednek anyuék!Szivesen lennék a helyedben.Az a 70kilós kutya milyen fajta?

A mi Német dogunk 55kg,de már az is magasabb ha a vállamra áll mint én,pedig 172cm és 74kg vagyok,de néha elsöpör mint a sicc.Igaz hogy apu megnevelte és különbséget tud tenni a játék és a komoly között.Ha egy vékonyka vesszőt veszek a kezembe akkor a legjobb fiu egyből.Nem járt kutyaiskolába,de nagyon okos és nagyon szeretjük,olyan mint egy igazi-igazi családtag!!

2010. dec. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Van pár trükk, amivel átveheted tőle a vezér szerepet. Például, etetésnél mielőtt bármelyik kutyának is adnál kaját, egyél előttük belőle(persze csak látszólag, a lényeg, h higgyék azt, hogy eszel), és csak utána add nekik, külön tálakba. Aztán, mikor kimész hozzájuk, pár percig tudomást se vegyél róluk. Az idegen kutyus próbálkozni fog, elég keményen, de rá se hederits, ne is szólj hozzá, rá se nézz. Sétánál fogd pórázra, ha húz, állj meg vele, addig csináld ezt, amig nem idomul hozzád. A többi kutya mellett ez nem könnyű, de megéri kipróbálni. Ez a módszer bevált a saját kutyáimnál is, Jan Fennell Kutyapszichológia cimű könyvében van.
2010. dec. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az ételvédésnél meg az a gond, hogy odaengedi a másik kutyát/macskát, csak épp nézi őket, aztán egyszer csak rájuk támad.

Tehát nem morog, semmi ilyesmi. Egyedül a bámulás az előjel, de azt is elég félreértheően csinálja, mert gyakran máshova néz közben és arrébb megy, elfordul, tehát nem feszül bele a helyzetbe, mintha direkt hagyná, hogy forrópontra érjenek a kutyák, aztán 1 vagy 2 másodperces rábámulás, és hirtelen elkapja őket.


Azt egyébként elfelejtettem írni, hogy a többi állatot is egyfolytában zaklatja, amiből szintén lesz marakodás. De tényleg EGYFOLYTÁBAN, nem száll le róluk!


A foglalkozást pedig mindentől függetlenül megkapja nálunk.

Abban biztos vagyok, hogy sok mindent nem azért csinál, mert azt akarja, hogy figyeljünk rá, hanem szimpla dominanciából, ugyanis a legtöbb húzását éppen a közben csinálja meg, miközben vele foglalkozok, és a büntetés pont egy gyors fizikai ráhatás (nyakörvrántás, grabancmegmarkolás - de nem rázom meg, csak hirtelen megszorítom -, vagy megragadom az orrát, és lenyomom), aztán már ott se vagyok, és ezzel pont az ellenkezőjét érné el mindig. Szerintem egyszerűen szereti fitogtatni magát.

2010. dec. 27. 19:11
 7/12 A kérdező kommentje:

Csakkitti, akkor az ételvédés hogy nézzen ki? Ahogy ő csinálja, az csak annyi, hogy összemarakodik velük...

Morogni nem tudok, próbálkoztam vele :(

2010. dec. 27. 19:14
 8/12 A kérdező kommentje:
A kutya keverék, van benne németjuhász és talán újfundlandi.
2010. dec. 27. 19:15
 9/12 A kérdező kommentje:

Még valami.

Amikor van a kezemben valami, például póráz vagy lovaglópálca, akkor sokkal komolyabban vesz, könnyebb nem odaengedni valamihez.

Ezt használhatom? Nem megütni, csak kitolni a hatókörömés fenyegetőzni vele.

Ez csak azt jelentené, hogy a tárgyakat fogja tisztelni, vagy átrakja rám?

2010. dec. 27. 19:18
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha pálcával vagy valami izével a kezedben jobban szót fogad, akkor az azért van, mert úgymond többnek tart téged, mivel te is "birtokolsz" valamit. Ahogy Kitti írta, érdemes valami ilyen tárggyal a kezedben (verés nélkül) fitogtatni, hogy hol a te territóriumod..lassú víz partot mos..remélem sikerül. Jah és érdemes a neten elolvasni néhány kutyapszichológiás könyvet, linkelek egyet:

*****

Remélem sikerülni fog helyreraknod, habár mivel nincs hozzád érzelmi kötődése, nehezebb lesz a dolgod...de azért hajrá :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. dec. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!