Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján dől el, hogy két...

Mi alapján dől el, hogy két kutyám közül melyikük áll feljebb a rangsorban?

Figyelt kérdés
Ezt ők döntik el,vagy nekem is,,közöm"van hozzá?Mi alapján döntenek?
2011. ápr. 13. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ők döntik el
2011. ápr. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ők döntik el, neked semmilyen közöd nincs hozzá.

Nekem számos dologra kell oda figyelni, hogy megtanulja a kutyám(kicsi), hogy én vagyok a falka vezér, én vagyok az irányító. Ha eszik, akkor szabadon elvehetem a kajáját, ha játszunk, akkor sosem szabad hagynom nyerni, nekem kell nyerni, és kész. Ha sétálunk, akkor én mondom megy, hogy merre megyünk, nekem kell hamarabb kimenni a kerítésen. Szerintem a kutyáknál is valami ilyesmi van. Amelyik hamarabb behódol a másiknak, az lesz az alárendelt, a másik meg a domináns, addig meg egymásra akarják kényszeríteni az akaratukat.

2011. ápr. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően ők döntik, el, te is beleavatkozhatsz, de nem szerencsés, rosszul fogják érezni magukat egy nem megfelelő rangsorban.

Amúgy olyan apróságokon tudod lemérni, hogy melyikük engedi át a legjobb falatot, legkényelmesebb helyet, kedvenc játékot a másiknak. Ha egyszerre csapnak le, vagy az egyik már ott van és a másik is ácsingózna érte, akkor vagy elveszi, és akkor ő a főnök, vagy csak vágyakozva nézi, na akkor a másik. Persze nem mindig ilyen egyértelmű, nálunk is vannak helyzetek, amikor az amúgy nem domináns kutyánk viselkedik dominánsként, de azért az arányokból egyértelmű, hogy ő van hátrébb.

2011. ápr. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hú,köszönöm a válaszokat!:)Az igazság az-akkor nagy baj lehet?-hogy egyelőre egyikük sem enged.Képesek összeverekedni egy falat kaján,vagy ha csak egy labda van,azon is.Bár a múltkor már megfigyeltem,hogy ha labdázunk(két külön labdájuk van már,de mindig egyért indulnának)akkor álatlában Bundi az,aki,,belenyugszik"hogy Rexié a labda,fordítva nem(Bundi ha csak Rexi közelébe megy,amikor labda van a szájában,R.már messziről morog)Ezekszerint Rexi lesz feljebb a rangsorban?
2011. ápr. 14. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!