Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó út affelé, hogy az ő...

Ez jó út affelé, hogy az ő szemében fölötte álljak a rangsorban? (többi lent)

Figyelt kérdés
8 hónapos goldenem van és nemrég elkezdtem gyakorolni vele, a falkavezérséget, hogy mire nagyobb lesz ne legyenek gondok ezzel. Amikor megyünk sétálni és leültetem a kapuhoz hagyja, hogy én menjek előre és amikor mondom neki, hogy jöhet akkor már egyből jön is. Amikor megyek be a kenneljébe, vagy a házba, vagy bárhova és nyitom az ajtót ő megáll és miután én bementem jön utánnam. Igaz, hogy most kezdi a kamaszkorát? Nagyon engedelmes meg szófogadó tud lenni, de amikor mondjuk elkezdi rágcsálni a málnabokrunkat hiába szólok rá, hogy fúúj, nemszabad, nem, rosszkutya. hiába tapsolok, dobbantok meg bármit csinálok nem érdekli. Erre valami hatásos módszer?
2010. dec. 27. 22:10
 1/3 Doruss ***** válasza:
Próbáld meg elterelni olyankor a figyelmét, Mondjuk menj oda egy kajadarabbal vagy jutifalival, dugd az orrához, és próbáld meg így elvezetni onnan. Mikor sikerült elvenned a figyelmét a bokorról, és kicsit távolabb kerültetek, dícsérd meg és add oda neki. Hogy berögzüljön, találj ki valami vezényszót, és miközben vezeted elfele a kajával, mondogasd neki, pl. hogy nem szabad vagy ilyesmi, a lényeg, hogy ez a vezényszó mindig ugyanaz legyen.
2010. dec. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Vegyél neki új játékot! Egy darabig biztos el lesz vele.
2010. dec. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyenkor meg kell büntetni a kutyát rögtön miután vmi rosszat csinál de ez nem azt jelenti h bántani kell,bezárni vagy ilyenek.Ami kölyökkutyáknál beválik:úgy kell viselkednek mint az anyja,tehát meg kell fognod a bőrét a nyakánál (azért óvatosan,mert ha nyüszít akkor már fáj neki,tehát túl durva vagy) és addig tartani amíg a kölyök le nem fekszik és megnyugszik,közben mondani kell neki h nem v nem szabad.Nagyobb korában a helyére kell küldeni,ha már megtanulta mit jelent a nem,da ha nem tudja akkor nyugodtan megrázhatod még a nyakbőrét.
2010. dec. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!