Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul 'megtanított' behívást...

Rosszul 'megtanított' behívást újra tanulni. Lehetséges? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Nem rég került hozzánk egy 1 éves labrador kan és a régi gazdáinak nemigen sikerült meg tanítani neki a behívást. Konkrétan nem lehet megfogni, ha hívod elindul feléd, akkor dicsérem, aztán utolsó pillanatba kitér 2 méterre és elrohan mellettem. Azt hiszi játék, szerintem az előző gazdija kergette ha nem jött oda. Én mindig leguggolok és úgy hívogatom, sose kergetem és nem csak séta végén hívom be, közbe is, aztán megint elengedem futkározni. Sajnos a megfordulok, elrohanok módszer sem hatásos, mert akkor kapcsol ugyan és rohan utánam, de mindig kitér és elrohan mellettem. Hogy lehetne neki újra megtanítani (helyesen) a behívást? Esetleg más vezényszót is kéne választani, hogy ne keverje a számára teljesen semleges 'gyere ide'-vel?
2010. dec. 28. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a hozzám vezényszót és tartsd meg ezt a technikát.Ha nem jön be akkor újat technikát kell alkalmazz.
2010. dec. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogyan leírtad, válassz másik vezényszót pl.: hozzám !
2010. dec. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy leírtad. Nálunk is ez volt a probléma, mi is a 'Hozzám' vezényszóval próbálkoztunk. Bevált! Mi ugyan klikkerrel tanultuk újra, nekünk azzal könnyebb volt.
2010. dec. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

értem. és akkor klikkeltél mikor elindult a kutya? :)

köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2010. dec. 28. 12:20
 5/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
Mikor a kutyát behívod a hozzám vezényszóra akkor ne csak állj mint a cövek, hanem folyamatosan hátrálj közben, hogy ki tudd küszöbölni a kutya oldalra való kitérését.
2010. dec. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen a válaszokat!
2010. dec. 28. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!