Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő alatt fialnak meg...

Mennyi idő alatt fialnak meg a kutyák?

Figyelt kérdés
legyen az yorki, vagy németjuhász kutya.
2010. dec. 28. 17:28
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Szóval azt ajánlod, hogy minden szuka egyszer legalább fialjon...?

Utánaszámoltál?

Az emberi butaságnak nincs határa...

2010. dec. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként is a kutya ellik, a disznó fial...
2010. dec. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 Akiteki ***** válasza:
100%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:17


Ahogy mondod: akit nem akarunk tenyésztésbe vonni.

De a harcos állatvédő néni szerint mindenkit ivartalanítani kell. Az hogy tenyésztésbe vonni, elég meghatározott fogalom, nem fér bele az egyszeri keverékalom, de még a nem hozzáértő egyszeri alma sem.


De szegény kérdező már a haját tépi, mert csak a kérdésére nem kap választ.

Még annyit: némelyik fajta (pl. az angol bulldog) fixen másfél óra alatt ellik meg. Mert császározni kell a szerencsétlent. Az meg kb. annyi ideig tart.

2010. dec. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

Akiteki: tenyésztésbe csak és kizárólag a tenyésztés fér bele: szűrések, orvosi kontroll, kennel, tk, tenyészszemle...hobbialom - tk nélkül - ugye, az keveréknek minősül

1,5 millió gazdátlan állat van ebben az országban, minek kell még rontani a helyzeten


2 keverék kutyám van mellesleg 1 mentett, 1 utcáról összeszedett

szüleimnek szintén 1 menhelyes, 1 mentett


a legnagyobb szarban voltunk is támogattuk a menhelyet - ezt hívják felelős állattartásnak, nem az 1 almot lehozunk típusút ;)

2010. dec. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

19:15 - teljes mértékben egyetértek!

Nekem is két mentett ebem van és ivartalanítva vannak.

És bizony ha látunk kóbor ebet, igyekszünk befogni, kezeltetni és gazdit keríteni neki.

És nem almot nevelünk!

2010. dec. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 Akiteki ***** válasza:

19:15

Ezt mondom én is.


Szóval a lényeg: a kérdező inkább elment vándor beduinnak, csak ne kelljen ezt a rengeteg vitát olvasnia. Sosem tudja meg, mennyi idő alatt ellik meg a yorki két kölyköt vagy a németjuci 8-at:)))

2010. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
52%
Bízom benne, hogy sok kutyás nem fogja megtudni, mennyi idő alatt is fialnak a kutyák...
2010. dec. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 Akiteki ***** válasza:

A tudatlanság boldogít....

Mondjuk engem nem.

Engem az is érdekel, amivel sosem fogok életben találkozni.

2010. dec. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
52%

Csakhogy aki itt kérdez, az nem elsősorban az elvi tudását szeretné gyarapítani.

És főleg nem itt, hanem szakirodalomban.

2010. dec. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
0%

Végigolvastam a kommenteket, és azt a konzekvenciát vontam le ,hogy: Kétféle kutya van. A menhelyi, és a tenyészkutya.

A menhelyi kutyának fáj a párosodás, az ellés, nincsenek genetikai betegségei, hűségesebb mint bármely fajta, és nem fáj neki az ivartalanitás.

A tenyésztkutya: Nem fáj neki a párosodás, és az ellés sem, ha van tenyészszemléje, és törzskönyve, szűrései, akkor csak egészséges kölyköknek adhat életet, ha ezek közül egy is hiányzik, akkor a kölykök 1000%-ban betegek, rövidéletűek stb. lesznek.

Ne élezzétek már ki ennyire a dolgokat. Ez azért nem igy működik. Kedves állatvédők. Kampányoljatok a kiskutya export ellen, ellenőrizzétek a kutyatartókat, tegyetek lépéseket abban, hogy az állatkinzók ellen börtönbüntetést foganatositsanak. De ti csak olyan dolgokon lovagoltok, amiben tuti eredményt tudtok felmutatni, ilyen pl. a fül-farok vágása.

Annyira mártirok vagytok néha, hogy megáll az eszem. 1 éve vasárnap hivtunk állatvédő szervezetet, talált kutya ürügyén, közölték, hogy vasárnap van, nekik is pihenő. Majd egyszer hatalmas hóban: vigyem már én haza, a nagy hó miatt nemtudnak átjönni, na azóta is jönnek. Ez az én véleményem. Viszont minden tiszteletem az önkénteseké, akik VALÓBAN ingyen , és bérmentve dolgoznak!!!!!!!


Kedves kérdező. A kutya vemhessége 59-66 napig tart. Átlagban 63. napon ellenek. Az idő függ az alomszámtól, illetve a kiskutyák méretétől is. lehet 2 óra, és lehet 12 is.

2010. dec. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!