Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valamilyen modszer nagytes...

Van valamilyen modszer nagytestű kutya megfegyelmezésére? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Amikor eszik a kutya, nem lehet biztonságosan megközelíteni, mert félti az ennivalóját. 1m a minimum, amit ilyenkor elvisel. Az a baj, hogy már kezd akkor is bizalmatlanul nézni, amikor az üres edényét odébb rakom.

Elég bátortalan volt kölyökként, ezért nem fenyítettem meg, amikor elkezdte ezt az ételféltést, mert attól féltem, h még gyámoltalanabb lesz. Azóta 2 éves lett, és mostanra túlságosan is magabiztos, néha úgy érzem, hogy át akarja venni az irányítást. Kordában lehet egy olyan kutyát tartani, amelyik tulajdonképpen nem fél semmitől?


2010. dec. 29. 18:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
0%

hát nemtudok sokat mondani, nincs kutyám, nem is volt, csak azt, h súlyos hiba volt kölyök korában nem megfelelően nevelni, mégha esetlennek is tűnt...:S

de sztem a kutyáknál ez kisrészben természetes...na m1.

2010. dec. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Abba nem fog belehalni ha néhanapján az orrára koppintasz. Attól, hogy nem fél, a fájdalmat még megérzi és veszi az adást. Nekem is volt nagytestű problémás kutyám, séta közben ha nagyon húzott, akkor pl. jól odacsaptam a pórázt a hátához (vastag láncpóráza volt). Vagy alkalmaztam nála az elkülönítéses módszert is. Ha nekiment a másik kutyának, akkor bezártam egy kis időre a sufniba.

Ha már annyira agresszív, hogy nem mered megütni, akkor viszont szakember segítségére van szükséged, vidd kutyaiskolába és kérj tanácsot a kiképzőtől.

2010. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Akiteki ***** válasza:
44%

Hát ezt bizony jól elbaltáztad.

Kutyaiskolát javasolok, segítség nélkül nem sokat fogsz tudni.

2010. dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
53%
Szerinted a farkasok mégis hogy rendezik a rangsorvitákat? Hát nem kő-papír-ollóval. Azért meri őrizni a kajáját, mert nem ismer el téged falkavezérnek. Ha ezt teszi, rúgd oldalba, csapj hozzá valamit, a lényeg hogy fájjon. Ez nem gyereknevelés, hanem kutyanevelés.
2010. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz úgy válaszolni ha nem tudja a válaszoló hogy nő vagy férfi,gyerek vagy felnőtt a kérdező.Mert mindegyik esetben más tanácsot lehet adni.Esetleg ha leirnád hogy mi a pálya akkort könnyebb lenne válaszolni!
2010. dec. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
29%

Eleve úgy kéne odaadni neki a kaját, hogy előtte behódolóan viselkedjen. Pl. előbb eszel te, aztán ha végeztél, akkor leteszed az ő kajáját is a földre, de még nem adod oda neki. Úgy is csinálhatod, hogy le se teszed, csak legugolsz vele, és tartod. Evés közben, ha tartod, néhányszor felállsz az étellel, és hátrább tessékeled a kutyát.

Aztán leteheted a földre is, ilyenkor is csak parancsra engedd az ételhez. De maradj mindig az étel mellett. Evés közben parancsold hátra néhányszor. Ne az ételt vedd el, azt versengésnek tekinti, vedd rá, hogy ő adja neked. Az ételt is, és a területét is.

Ha kell, erőszakkal. Ő sem riad vissza az erőszaktól.

Viszont van itt egy nagyon fontos dolog!

Azt írod, a kutya nem fél semmitől. Nem is szabad, hogy féljen! Félelemmel nem lehet nevelni. Nem az a cél, hogy féljen, hanem hogy behódoljon. A falkavezértől sem félnek, hanem tisztelik. Tehát ha kemény is vagy a kutyáddal, ne agresszív legyél, ne haraggal, vagy dühvel tedd, hanem óriási magabiztossággal, és higgadtsággal!

Ellenkező esetben csak rontassz a helyzeten.


Ezen kívül más szituációkban is kitalálhatsz neki korlátokat, szabályokat, amit erőszak nélkül, türelemmel, és következetesen mindig betartatsz vele, ezzel is tudatosítva, hogy te irányítassz.

2010. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat, de az a felállás, hogy a csapj oda neki már nem működik. Kb. egy hónapja kipróbáltam, hogy egy erőteljesebb orrkoppintásra mit reagál. Ott döbbentem rá, hogy új dimenzióba került a dolog. Odavágtam neki a bütykeimmel olyant, hogy azt senki nem köszönte volna meg, és az addigi megszokott nyüszítés helyett, egy fogkivillantós felhördülést kaptam. Kicsit régebben a negyede erejű ütéstől is megilletődött.


Szóval ha nagyon belemennék az adok-kapokba, akkor eldúrvulna a helyzet. Félni nem félek tőle, ha így kellene megnevelni, de itt ez nem használna. Az a baj, hogy a fajta jellegzetessége, hogy az ilyent nem felejti el.

2010. dec. 29. 19:22
 8/29 A kérdező kommentje:
30 éves Férfi vagyok.
2010. dec. 29. 19:23
 9/29 anonim ***** válasza:
0%
Milyen az a fajta?
2010. dec. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy érzem már rég átvette az irányítást.

[link]

Olvasd el ezeket és lehetőség szerint tartsd is be! Lehet, hogy rögtön fog változni, de akár hónapokba is telhet, ne add fel.

2010. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!