Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bonyolult ügy, mi lehet a gond?

Bonyolult ügy, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Tehát van egy sintértelepről mentett kutyusom, dec. 24 óta van nálam, előtte 2 hónapig kórházban volt, köhögött, taknyos volt, gyulladt mindene, rosszul lát rosszul hall, öreg kutya. De pedig nagyon kedves, bájos kutya, eddig problémamentes volt, azt leszámítva hogy 3 x bekakílt, mindig éjszaka. Közben kiderült hogy a kedves előző család is azért adta le mert folytan bekakílt. Én ilyen miatt nem fogom leadni egy sintértelepre, de jó lenne tudni miért csinálja mert egyébként teljesen szobatiszta?

Ötletek?


2010. dec. 31. 10:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

hát akkor nem szobatiszta, ha bekakil :D

kezd az elejéről a tanítást. nem lesz könnyű, mert már öreg, de az is jó megoldás, ha este többször kiengeded, vagy nem adsz neki nagy adag kaját este és inkább reggel eteted.

2010. dec. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Szia


Valami viselkedés problémáról lehet szó

Vidd el állatorvoshoz, ö tud segíteni

Vannak már a konnektroba rakható illatanyagok is a kutyáknak/macskáknak különbözö problémákra

2010. dec. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Akiteki ***** válasza:
Mert öreg. Nem tudja már úgy visszatartani, mint fiatal korában.
2010. dec. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Hányszor kakil napközben? Az biztos, szerintem hogy a kora miatt van, sajnos idős korban már nem tudják olyan hosszú ideig tartani. Szerintem is mindenképp reggel etesd, ki tudod kísérletezni, hogy mennyi idő alatt megy át rajta az étel. Még azt is el tudom képzelni, hogy ha reggeltől estig nem kakil, akkor inkább éjszaka etesd, mielőtt lefekszel. A kutyusok leggyakrabban egy jó kis mozgás után végzik el a dolgukat, így indulnak be a bélmozgások. Szóval, ne este futtasd meg, hanem inkább reggel! Sok szerencsét és le a kalappal hogy még vannak ilyen rendes emberek akik adnak egy második esélyt egy idős kutyusnak!
2011. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Egyre rosszabb a helyzet, most már minden reggel kakira ébredünk ráadásul szét szórva az egész lakásba. 6 után nem kap enni, este szépen elvégzi minden dolgát pisi-kaki, és még is jön még belőle éjjel (vagy hajnal).

Ez így nagyon nem jó, a gyerekek kakiban trappolnak valami megoldás kell sürgősen. Azt mondják öreg kutyának 2x kell enni adni reggel-este, mi van ha csak reggel adok neki? vagy délben? vagy ha kora reggel mondjuk 7-8 körül és utána még egyszer 1-2 körül?

2011. jan. 2. 09:48
 6/25 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gond, ha csak egyszer eteted egy nap.


Ebben az esetben én is inkább reggel etetném, és csökkenteném a mennyiséget is. A sok széklet túletetésre is utalhat. Az idős kutyák anyagcseréje más, mint a fiatal, aktív kutyáké.

Az egészségügyi gondok is szerepet játszhatnak, lehet, hogy még nem gyógyult meg teljesen, és lehet, hogy a bélgyulladás mellett van már izomsorvadása is, ami a visszatartást befolyásolja, de ezt orvosnak kell megmondania.


A türelem már csak azért is fontos, mert kell a kutyának kb. egy hónap, hogy az új helyét megszokja, megismerje a lakást.


Persze a gyerekek és a családi béke megőrzése érdekében simán korlátoznám a kutya mozgásterét a lakásban: ne járkáljon be mindenhová! Ha eleget viszitek sétálni, akkor az otthon a nyugodt pihenés helye lesz. Erre pedig egy kutyafekhely tökéletesen elég.


Kitartást!

2011. jan. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Akiteki ***** válasza:

Én vennék egy tágas ketrecet, bele egy puha kutyaágyat és ott aludjon éjjel. Olyan helyen, ahonnan hallom, ha valami gondja van.

A kutyák nem szeretnek oda kakálni, ahol alszanak, tehát jó eséllyel szólni fog ha kell neki. Ha egyáltalán észreveszi. Mert lehet, hogy már nem tudja visszatartani.

Az én egyik öregem is olyan volt az utolsó évében, hogy sétált a kertben és hátul potyogott ki belőle a széklet.

2011. jan. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 11:38


Igazad van! Az én kutyusom is szobatiszta volt, de mikor már 12-13 éves lett, elég sokszor bepisilt, bekakilt szegénykém.

2011. jan. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

1.miért a lakásban van?


2.sétálni viszitek?

2011. jan. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

A kutya a stressztől is kakál.

Azon kívül nincs még szokva ennyi idő alatt rendszerhez.

Ha minden három órában kiviszitek (éjjel is) akkor helyreáll nála a dolog. Mi is ezt tettük a sintértelepről kihozott kutyával, akinek még hónapokig hasmenése volt. De a rendszeres kivitel hatására sosem végzett a lakásban semmit.

Orvossal beszélj, hogy kell-e valamilyen gyógyszer neki, vagy mivel legyen etetve, mert hogy diétáznia kell, az bizonyos.


Egyébként az ember a családtagját sem cseréli le, ha annak hasmenése van és nem bírja ki a WC-ig!

Kell a kutyának idő, míg meggyógyul, illetve hozzászokik a nálatok kialakított rendszerrel, merthogy annak lenni kell ám!


A kutya alapból szobatiszta, az egészségi gond, illetve a stressz hatására kénytelen ennek az ellentétét csinálni.

2011. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!