Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bonyolult ügy, mi lehet a gond?

Bonyolult ügy, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Tehát van egy sintértelepről mentett kutyusom, dec. 24 óta van nálam, előtte 2 hónapig kórházban volt, köhögött, taknyos volt, gyulladt mindene, rosszul lát rosszul hall, öreg kutya. De pedig nagyon kedves, bájos kutya, eddig problémamentes volt, azt leszámítva hogy 3 x bekakílt, mindig éjszaka. Közben kiderült hogy a kedves előző család is azért adta le mert folytan bekakílt. Én ilyen miatt nem fogom leadni egy sintértelepre, de jó lenne tudni miért csinálja mert egyébként teljesen szobatiszta?

Ötletek?


2010. dec. 31. 10:03
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Miért a lakásban van? mert családtag, mert szeretjük, mert kint hideg van.


Viszük-e sétálni? naponta 2 nagyobb séta van, de a kertbe bármikor kimehet és gyakran ki is megy, van kutyaajtónk.


Természetesen nem dobjuk ki, ezért próbálok megoldást találni.

A doki nem mondott semmit, annyira nem öreg, 8 év körüli, tehát ha egészségügyi baja van akkor az nem a kor hanem inkább az elhanyagoltság, rossz élet eredménye.

Stresszelni persze stresszelt az elején, de az első pár napban nem is kakilt be. Most már teljesen feloldódott, játszik, bohóckodik mintha mindig is velünk lett volna szeretetben, boldogságban. Abszolút nem vesztette el az emberek iránta bizalmát.


köszi a válaszokat, gondolkodunk, szervezkedünk, jöhetnek még ötletek

2011. jan. 2. 13:46
 12/25 anonim ***** válasza:

Még valami.

Ha eddig ismeretlen helyen volt, meglehet a gyomra nincs szokva a kalóriadúsabb kajákhoz. Mindenképpen szerintem orvossal beszéld meg, hogy mit egyen. Szerintem valami könnyebbet. Ha főtt kaját kap, akkor rizst és csirkét, ha konzervet,vagy szárazat, akkor lájtosat adjatok neki.

2011. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
2 hónapig kezelték mire haza kerülhetett tehát agyon van vizsgálva. Jó minőségű senior tápot kap, dokival minden ki lett beszélve, vitaminok, emésztéssegítő, erősítő bogyók....
2011. jan. 2. 15:08
 14/25 anonim ***** válasza:
Ne adj neki napi kétszer enni, az nem igaz, hogy öreg kutyának napi kétszer kell. Tarts kéthetente kopnapot azaz legyen egy nap amikor nem eszik semmit. És ha van rá mód akkor inkább az esti órákban adj neki enni, de ne túl későn mert a kutyák jóval lassabban emésztenek mint az emberek. És persze némi büntetés is kell neki, hogy rájöjjön, hogy rosszat csinált(persze nem azt mondom, hogy agyon kell verni).
2011. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Én nem igazán értek ehhez tehát laikusként ártatlanul kérdezem, ha este kap enni utána nem fog kakilni? hisz evés után mindig végzi a dolgát? Én pont úgy képzeltem (és javítsatok ki ha butaságot mondok) hogy ha csak reggel/délelőtt kap enni akkor éjjel már nem fog belőle semmi jönni.

De egyre csak romlik, az első napokban egyáltalán nem kakílt be, aztán néha éjszaka/hajnalban most viszont már napközben is. Ma már kétszer, pedig gyakran engedjük ki a kertbe, és ott is intéz mindent. Pisivel semmi gond, tehát azt érti, a kakit meg nem.

2011. jan. 2. 20:27
 16/25 anonim ***** válasza:

Öreg, beteg, emésztési zavaros kutyának inkább többször kell kevesebbet enni.

Ha egyszer kap egy nap, az nagyon megterheli a gyomrát!

Idős kutyát koplaltatni sem szabad, hacsak nem kell drasztikus fogyókúra.

Szerintem legyél türelemmel, míg beáll a gyomra a megfelelő emésztéshez.

Ha megfelelő tápot kap és három óránként kiviszed ha kell, ha nem, akkor idővel helyre jön.

2011. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Egyébként hasmenéses?
2011. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Nem nincs hasmenése.

Ma délben kapott utoljára enni és azóta már 2 kupacot találtam. Pedig óránként kiteszem.

2011. jan. 2. 22:21
 19/25 anonim ***** válasza:

Bélférgesség?

Kapott esetleg gyógyszert ellene?

2011. jan. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Féreghajtót kapott, a széklete teljesen normális, és mondom 2 hónapig kórházban volt, több műtéten átesett, agyon van vizsgálva, kezelve, kizártnak tartom hogy komoly egészségügyi baja lenne amit nem vettek észre. De képzeljétek ma reggel nem volt kaki, éjjelre bezártuk őt a mosókonyhába, és szépen végig aludt. Persze ehhez hozzátartozik hogy még éjfélkor kiengedtem, és reggel f7 kor is gyorsan kitettem. Na meg ugye tegnap 2kor kapott utoljára enni, utána semmi jutifali, se nasi. Haladunk, úgy örülök, köszi a tanácsokat, ha van még valami tipp, ötlet akkor szívesen fogadom.
2011. jan. 3. 08:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!