Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet bevinni...

Miért nem lehet bevinni szilveszterkor a kinti kutyákat?

Figyelt kérdés

Azon aggódtok, hogy el fog szökni, esetleg megdobálják a kutyát petárdával. Ha ennyire féltitek, miért nem lehet bevinni erre az egy éjszakára a kutyát? Akár elkeríteni egy kis részt a házban.

Holnap tele lesz a gyk olyan kérdésekkel, hogy "segítség, elszökött a kutyám, most mit csináljak"?


2010. dec. 31. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
én se értem...akinek ennyi nem fér bele, hogy a kutyáját bevigye maga mellé, annak minek kutya?
2010. dec. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ezzel én is teljes mértékben egyetértek. A kutya ilyenkor nagyon meg tud ijedni, és megtalálja a helyet, ahol kiszökik. És vannak olyan emberek, akik direkt is odadobják a "mozgódolognak" a petárdát.
2010. dec. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Akiteki ***** válasza:
93%

Meggyőződésem, hogy jelenleg Magyarországon a kutyatartók több mint felének nem kellene kutya. De semmilyen más állat sem.

De divat kutyát tartani, még ha az egész életét láncon tölti is.

Ez is egy példa erre.

2010. dec. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát igen.. ez jó kérdés.. :S De ha meg azt mondjuk, hogy maradjon kint a kutyával, akkor meg hőbörög, hogy hideg van. :S


Én sem hozhatom be a kölyök németjuhit a házba, de akkor vállalom, hogy kiülök a garázsba mellé, ez az egy éjszaka nem a világ vége.. könyörgöm...! Főleg ha kölyök és jól reagál rá, akkor jövőre már egyáltalán nem fogja érdekelni, felnőtt fejjel.

Sosem értettem, hogy nulla hozzáállással minek vesz valaki kutyát magának? Hogy legyen!?

Én is sok mindenről lemondok az érdekükben, de valahogy sohasem bántam meg. Sőt!

2010. dec. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Ugy emlekszek a petardazas meg mindig tilos, szoval, a kerdes alapvetoen hulyeseg.

Szerintem, be kene vezetni, hogy aki petardazik, azt a szilveszterre valo tekintettek, 8napom belul gyogyulora lehessen verni. Es mindenki orulne.

Btw, a egyebb, nem hanghatasra epulo pirotechnikai dologgal semmi bajom.

2010. dec. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én valami ilyesmit hallottam még régen, de az a baj nem nagyon emlékszek:

ha a kinti kutyát beviszik elvileg rossz neki, ha kint van a hidegben és aztán melegre kerül

úgy emlékszem azért, mert akkor megfázhat és beteg lehet


DE az is lehetne hogy én most jó nagy hülyeséget írtam.

Sajnos már nem emlékszek!!! :S

2010. dec. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szia! Be lehet vinni. De nekem van egy 1 éves mudim, és max 10 percet bír a házban. Annyira melege van (pedig csak 22 C fok van), hogy ahogy elindulok az ajtó felé, már csóválja a farkát, és megy ki. Kérdés, hogy melyik a nagyobb kínzás neki. Ha kint szól a petárda, vagy ha benn van és liheg, folyik a nyála, és felforr a bunda alatt.
2010. dec. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy petárdázni nem lehet, de mégis csinálják. :D Itt karácsony óta dobálják (és azért a petárdát meg lehet különböztetni a tűzijátéktól)... és szerintem az elkövetkezendő napokba még dobálni is fogják.. De hát ez van, éljen a magyar törvény!
2010. dec. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!