Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szilveszterre egyedül marad...

Szilveszterre egyedül marad itthon a fél éves kutyám, mi tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos senki nem tud itthon maradni vele, de fél a petárdázástól és a tűzijátéktól. Nem lesz komolyabb baja?
2010. dec. 31. 17:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

17:23

Egyet kell értenem. HA ennyire aggódsz a kutyád lelkivilágfával ne menj el. Tudtad előre milyenek a szilveszterek

Előttem szóló előttivel meg egyet értek. Korrekt válasz :)

2010. dec. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A kutyakozmetikusom mindig azt mondja: " ne menj olyan helyre, ahová nem engedik be a kutyádat!". És mennyire igaza van, de sajnos tényleg soxor otthon kell hagyni szegény kuttyokat.

Az enyém is sokat van itthon egyedül. Mivel fél éves, valszeg sokat rághat még a kutyád, ezért ne hagyj elől semmit, amit nem szeretnél, hogy megegyen, mire megjössz.

A petárdától alapvetően nem kéne félnie a kutyusnak. Akkor félnek csak, ha gyerekkorukban mellettük durrogtatták viccből okos emberek, vagy ilyesmi. Az enyém egyáltalán nem fél a durrogtatástól, hiszen sosem ijesztgettük ezzel. Ha a tiéd ennek ellenére is fél, mindenképp hagyd ott neki a kosarát, dobozát, bármi kedvenc helyét, ahová el tud bújni a durrok elől, és biztonságban érzi magát. Akár egy energiatakarékos lámpát égve is hagyhatsz neki, persze ez megint kutyafüggő.

Egy éjszakát ki kell bírnia a kutyusnak, ettől nem lehet baja. :)

2010. dec. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem évekkel ezelőtt a féléves erdélyi kopóm szilveszter délutánján úgy megijedt séta közben a petárdák durrogásától, hogy kibújt a nyakörvből és hazáig (a kapuig) szaladt. Két utca is volt közben, nagyon féltem, hogy elütik, de nem jött semmi. A kapuban lefeküdve várt és kétségbeesetten nyüszített. Azóta nem viszem sehová ilyenkor, bent van a házban.
2010. dec. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem nem kéne elmennetek, vagy nem mindenkinek. Az én kutyáim is félnek ilyenkor, és ez egy nagyon jó alkalom, hogy oldhassam a szorongásukat, ez a rehab része. Nektek is foglalkozni kellene a problémával, a kutya érdekében, tényleg lelketlen dolog a magára hagyni őt, pont most!!


Én már 5 éve vagy nem megyek el ünnepelni, bulira, vagy másnap/utólag pótolom, a család többi tagja pedig rendesen elmegy. Én áldozom fel magam. Tőled is elvárható lenne... Pont szilveszterre... Még csak nem is családi ünnep.

2010. dec. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Akiteki ***** válasza:

Úgy kell ráadni a nyakörvet, hogy ne tudjon kibújni.

Az én öregemnél félősebb nem volt a Földön. Mégis le tudtam vinni, mikor a belvárosban laktunk.

2010. dec. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
minek hagyod egyedül? minek van kutyád? egy állat, főleg a kutya sok kompromisszummal jár, sok mindenről le kell mondani érte. minek vettél állatot, ha ezt nem érted meg???
2010. dec. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
mindenképpen lakásban kell tartani nem csak szilveszterkor hnem mindig a kutyát szerintem a házban kell tartani nekem is van 2 kutyám midig házban vannak és így nem is félnek a petárdázástól ha benthagyod a házban nyugodtn elmehetsz szórakozni:)
2010. dec. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Gyöngy9400 ***** válasza:
Én semmiképp nem hagynám magára. És itt nem a megszökésről van szó, hanem a lelki sérülésről. Képzeld el, ott van a szobában, egyedül... nem szól sem a TV, sem semmi más számára megszokott zaj nincs körülötte. Csak a külső - és a belső zajok híján felerősödött - durrogások, sivító trombiták hangja jut el hozzá. Ráadásul ő még egy kiskutya, aki számára ez az első ilyen megpróbáltatás. Szóval, ezen az ő első sziveszterén biztosan nem hagynám magára. Aztán lehet szoktatni a zajokhoz, akár a petárda durranásokhoz is, erre megvannak a megfelelő módszerek. Van rá egy éved, és akkor jövő szilveszterkor már nyugodtan mehetsz bulizni.
2011. dec. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!