Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A golden retriever alkalmas...

A golden retriever alkalmas egy 4 éves, ovis korú gyermek, és egy 12 éves felsős lány mellé? Kint lehet tartani? A szőrével mennyit kell törődni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 09:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ugye nem gondolod, hogy kirakod a kertbe a jó meleg vacokra, aztán napjában egyszer feléje nézel, amikor enni adsz neki, és ettől a kutya magától megnevelődik és ápolt lesz?


Jézusom. :-(

2011. jan. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen, a retriverek nagyon jók a gyerekek mellé. Nagyon-nagyon barátságosak, emberközpontúak, és a gyereknek mindent eltűrnek és megengednek.


Viszont teljesen igaza van számos előttem szólónak, hogy minden kutyát kell nevelni. Amikor a labira azt írták, szilaj istencsapása lesz, azt arra értették, HA NEM FOGLALKOZNAK VELE. És ez MINDEN KUTYÁRA igaz.

Te tanítod meg, mit szabad és mit nem, mit vársz el tőle, és hogyan viselkedjen. Ha nincs tanítás, nincs eredmény sem.

Vannak könnyen (nagyon könnyen) tanítható kutyák, és vannak önfejűek vagy butuskák, akik nehezen tanulnak és még nehezebben fogadnak el téged falkavezérnek.


A labi és a golden (egy kategória a kettő!) nagyon könnyen tanul. Bármit megtesz a gazdi kedvéért, és akkor boldog, ha vele lehet. Szinte azonnal behódol, és egyátalán nem kell megkötni, mert hozzád ragaszkodik, nem menne el soha, ha veled lehet.

Naponta sétálni kell vinni, megmozgatni, mert sokat enne, hajlamos elhízni. Szeret futkosni, szereti a vizet, és szívesen játszik labdával, botokkal. Elviseli - sőt, kedveli - a macskát, ha jól vannak összeszoktatva, és ezt egyetlen más fajtával sem olyan könnyű megtenni, mint vele. Jól kijön a többi kutyával is.

Viszont ha lekötöd és naponta egyszer kaját vetsz neki, boldogtalan lesz. Így nem érdemes nem csak labradort/goldent, de egyetlen más fajtát sem tartani.

Ha nem engeded magadhoz ("Jaaaaj, mekkora kutya!" vagy "Úristen, hullik a szőre!" esetleg "Ne menj a gyerek közelébe!"), unatkozni fog. Szökik (erre kanok esetében különösen nagy az esély), kapar, játszani akar.


Mielőtt goldit (labit vagy bármely egyéb kutyát) veszel, gondold végig:

- legalább nappal emberközelben, szabadon lehet-e

- legalább hetente 2-3 alkalommal tudsz-e nagyobb sétára menni vele

- hajlandó vagy-e tanítani a kutyát?


És ott vannak a fajtamentők is. Sok felnőtt, okos, megnevelt, "kész" kutyus vár gazdira.

[link]

2011. jan. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

1. A golden hosszúszőrű! Így a bundáját minden nap kefélni kell (!), de ezenkívül természetesen máshogy is ápolni kell! (nézz utána a neten, könyvekben vagy kérdezz meg valaki hozzá értőt!)

2. Ahogy már előttem is írták: MINDEN(!) kutyát nevelni kell! (ehhez is ajánlom hogy nézz utána a neten, könyvekben vagy kérdezz meg valaki hozzá értőt)

Bevallom mikor harapdál (elég erősen) a kutyám rácsapok kicsit az orrára és rászólok hogy NEM!

3. Én nem biztos hogy beengedném egy 4 éves gyerek mellé a kutyát a házba, de ez csak az én véleményem. Szerintem kint is nagyon jól meg van, persze csak ha néha azért ki mentek hozzá. Fázni nem fog (egy meleg kutyaházba), és előbb utóbb meg szokja hogy nem lehet mindig veletek.

4. Csak akkor vegyél kutyát ha mindig bármi is legyen eltudod vinni állatorvoshoz ha beteg + kötelező oltásokat megkapja, etetéséről-, szőrének ápolásáról tudsz gondoskodni és persze elég időd van rá! (több most nem jut eszembe, de biztos vannak még dolgok.)

5. Kölykök! Ivartalanítás a legjobb megoldás akár szuka akár kan.

Na asszem leírtam amit akartam, de azért nézz utána mindennek.


U.i.: Ne hallgass arra aki azt mondja (vagy írja) hogy inkább ne legyen kutyád! egyszer mindent el kell kezdeni. Bár tényleg nagyon fura kérdés volt hogy kell-e nevelni, de ettől szerintem még alkalmas lehetsz gazdinak. Nem olyan nehéz a nevelése és tanítása, én is csak 13 éves vagyok és első kutyás, de ettől még ha kitartó vagy bármire meg taníthatod a kutyád!


Jó kutyázást!


13/L egy kutya imádó berni pásztor gazdi!

2011. jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönök mindent, igazán sokat segített, csak úgy, mint előtte 1-2 ember. Igen, a nevelést nem is úgy értettem, hanem hogy a kutyasulival mi a helyzet, meg ilyesmik. Amúgy 11/L vagyok. Csak már szeretnénk egy kutyus, és így itt kérdezősködöm (=
2011. jan. 1. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!