Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktathatnám le róla?

Hogy szoktathatnám le róla?

Figyelt kérdés

Van egy féléves keverék kiskutyám, aki tündéri aranyos, de egy gond van vele: Ugat.

Kint tartjuk a kertben egy elkerített részen, van kutyaháza, teletömve ronggyal, van vize, játékai és mégis, ha kint van egyedül akkor megállás nélkül ugat, ha kikiabálok az ablakon, kb 1 percre abbahagyja, majdújra rákezdi. Sokat vagyunk vele, mindennap járunk sétálni, mégis csinálja. Múltkor annyira felidegesített, hogy kiengedtem a helyéről és egyedül volt kinn a nagy kertünkben, de ez nem volt túl jó ötlet, mert elég virgonc kiskutya és mindenfelé bemászkált és megevett dolgokat, amit nem lett volna szabad neki. :P

Mit lehet ilyenkor csinálni? A múltkori után már nem merem egyedül kinnthagyni és félek, hogy a szomszédok is kiutálnak.

Tud valaki segíteni? Megköszönném :)


2011. jan. 1. 12:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kyra üzenete:

Hát itt nagy a baj.Vidd kutyaiskolába vagy pedig amint meglátod bentről hogy kinn mit csinál azonnal menj ki és jól szidd le,így talán nem lesz olyan bátor hisz tudni fogja hogy te titokba figyeled őt.Akkor viszont ne szidd le ha azon nyomban adja hagyja hisz akkor azt hiszi hogy azért szidtad le amiért abba hagyta(szerintem).Drukkolok hogy menjen

2011. jan. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

idézek a beírásodból:

"Gondoltam unatkozik, így kimentem hozzá, de amíg kint álltam, már nem akart semmit csinálni csak rágta a gumicsontját, játszani se akart, se semmit csak feküdt, de mikor bementem megint rosszalkodni kezdett. "


Na. ez is az egyik baj. Állsz és vársz. A kiskutyának meg kell tanulnia VELED játszani.Magától nem fog odamenni és szólni, hogy játssz velem.

2011. jan. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon rendesek vagytok! :)

Úgy látszik rendeződik lassan magától a helyzet, mert már csak néha ugat, és mostanában is egyedül van kinn, de ahelyett, hogy rosszalkodna(bár néhanéha előfordul) csak fekszik a terasz előtt és vár engem. Sajnos beteg vagyok, így három napja ki se léptem a lakásból,talán ez használt neki és kicsit magába szállt nem tudom :P Mindenesetre a kutyaiskolát tuti megpróbáljuk, ha meggyógyultam és kicsit jobb lesz az idő.

Köszi még1szer :)

2011. jan. 27. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!