Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, hogy ez később...

Mit tehetnék, hogy ez később is így maradjon és a szilveszter mindeninek szórakozás legyen?

Figyelt kérdés

Újfent németjuhimmal kapcsolatban kérdezek, ugye 5 és fél hónapos, a szilvesztert nagyon jól zártuk, talán jobban is mint gondoltam volna. :)


Este 7-kor kimentem hozzá, beültünk a garázsba (kint volt a süket tacsi is velünk), kint javában ment már az ereszt el a hajam, de ő csak lekuporodott mellém és aludt. Másfél órával később gondoltam, kicsit bemegyek. Ő odatelepedett a bejárati ajtónk elé. Jó sokáig durrogtattak kint (bár egyáltalán nem volt vele gondja, szundikált), aztán egyszer egy tűzijáték szétrobbant pont a ház felett (iszonyat robajjal), akkor kinéztem, de már nem volt a bejárati előtt.

Gondoltam kimegyek hozzá (persze végig tök nyugodtan viselkedtem, mintha ugyanolyan nap lenne mint a többi), amikor meghallotta, hogy nyílik a bejárati, akkor szaladt felém mint az őrült és "nyakmba" (pontosabban rám) ugrott. :) Nem akart bemenni a házba, de azért örült, hogy ott vagyok. :)

Nyugodtan megkérdeztem, a helyzetről, ő meg elkezdett jásztani a többi kutyámmal (kint a kertben, fölöttünk-mellettünk durrogtattak), aztán rákapott a csizmámra és azt tépte (kedvence), végülis vehetjük húzócskának is, láthatólag élvezte az egészet. :D

Kicsit kint maradtam aztán újra bementem, ő megint az ajtó elé telepedett. Később már csak este 11kor mentem ki, vittem neki egy kis jutifalit.

Jöttek gyerekek trombitával, üvöltöztek, amire ő morgással válaszolt. :) Én dicsértem.

Visszaültünk a garázsba, aztán éjfélkor kimentünk megnézni, hogy mi megy kint. Sokkal durvább volt mint az amit egész nap produkáltak, a kutyám meg csak ült és nézte velem, ha simogattam csóválta a farkát, aztán hanyatt vágta magát egy kis hasi simiért. :D


Szóval a lényeg..

Szeretném ha ez az állapot jövőre is megmaradna, mert sajnos hallottam olyat (nem is egy embertől), hogy a kutya az elején nem félt tőle, de utána szó szerint begolyózott...


2011. jan. 1. 13:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Tom, hogy most a legtöbb válasz arról fog szólni, hogy ugyanezt. :D
2011. jan. 1. 14:10
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha szerencsés vagy, megmarad egy életen át, hogy nem törődik a zajjal. De olyan is van, hogy ahogy idősödik, érzékenyebb lesz rá. Ha figyeled a kutyádat pl minden szilveszterkor, és netán félelem jelét mutatná, akkor be tudod magadhoz vinni arra az időre.
2011. jan. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen én is ettől félek.. :S


Mivel nem minden szilvesztert tudok itthon tölteni, ezért félek, nehogy a jövő szilveszterkor történjen valami (másfél éves lesz, tudtommal akkor van a második félénkségi korszak), szüleim ugyan itthon vannak mindig de félek, hogy esetleg nem úgy kezelik ahogy én kezelném. :S


Az meg milyen már, hogy oktatást tartok itthon szilveszter előtt?

2011. jan. 1. 15:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem nj. om van, de én úgy szoktattam az ilyen zajokhoz, hogy vettem egy patronos játék pisztolyt.

És mivel elég jó idegrendszerű kiskutya volt, először megkértem mást hogy messzebbről durrancson vele.

De nem reagált semmit, és egyre közelebb jött ismim.

És így fokozatosan hozzá lehet szoktatni a kutyát.

Ha már ezeket megszokta, akkor meg lehet kérni egyik ismidet akinek van gáz fegyvere, hogy durrantson párat eleőször messzebbről majd közelebb és közvetlen közelről.

Fő a fokozatosság, és lövés álló lesz a kutyi.

2011. jan. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Nálunk is van itthon gázpisztoly, el is gondolkodtam a dolgon, de aztán elvetettem a szomszédok miatt. :D Lehet meglincselnek. :D


De gondolom nem kell állandóan lőni. Elég ha mindennap pár percet ezzel foglalkozunk? Vagy ti hogy csináltátok? :)

2011. jan. 1. 18:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát én se otthon oldaottam meg.

Én akkor még panelban laktam, és onnan jártunk melózni a telepre. ( persze kicsi korában másikkal együtt vittem )

Így vagy a telepen lövöldöztek nekünk, vagy a futtatón. A futtató egy hatalmas legelő volt, így nem zavart senkit.


Nem tudom, hogy ti merre laktok, de érdemes olyan helyre vinni sétálni ahol tágas a hely.

Szerintem hetente egyszer kétszer el lehet vele játszani.

Vigyetek juti falatot, meg labdát. Gondolom szeret játszani a labdával.

Eleinte távolról lőjön valaki, miközben Te játszol vele. Így lehet észre se fogja venni.


Az én kutyim amikor pici volt ( 3 hónapos ) a telepen ámulattal nézte végig a közelben fellőtt tüzijátékot. Borzasztóan tetszett neki. :-D

2011. jan. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!