Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannt hobbira küllem...

Dobermannt hobbira küllem vonalból vagy munka vonalból érdemesebb?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.


Ha a show vonalból veszel, általában jobban oda kell figyelni a szőrzetére, nyugodtabb habitusú lesz.

Ha pedig munkavonalból veszel, sokat kell majd vele foglalkozni, még többet, mint a show vonalúból. Járni kell vele foglalkozásokra, sok séta, lefárasztás stb..


Én a munkavonalból választanék.

2011. jan. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gfero ***** válasza:
100%
munka vonalból szerintem jobb
2011. jan. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én a küllem vonalból választotam és nagyon szeretem

sztem te is azt válaszd

2011. jan. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

érveket is szeretnék hallani

az én elgondolásom szerint a munka vonal erősebb mint a show, de többet is eszik annyival, nem?

2011. jan. 2. 13:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Hobbira szerintem show vonalat válassz, alapfokon az is alkalmas a sportágak űzésére hobbiszinten.

A show vonal annyiból jobb, hogy nyugodtabb lesz a kutya, a munkavonalból származó kutya jobban szeret dolgozni, többet kell vele sportolni, sétálni és futni mint egy show kutyával, de nem kell semmivel sem többet adni neki enni.

2011. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Komendó Anna ***** válasza:
100%
Alapvetően a küllem és munka vonal meg kell hogy egyezzen, hiszen a Dobermann olyan munkakutya fajta, amelynek rendelkeznie kell bizonyos munka vizsgákkal is, mielőtt kiállításra mehet. Javaslom, hogy mindenképpen tenyésztőtől vásárolj, nem kell a legdrágább, vagy a "legnépszerűbb" kennelt választani,de egy TK elég jó garancia is lehet, először, mert január elsejétől kötelezővé vált néhány egészségi szűrés is (amit lelkiismeretes tenyésztők már korábban is rendszeresen végeztettek kutyáikon), másrészt, ha a tenyésztőt, akinek a kutyáit "jónak" találod, tájékoztatod arról, hogy nem kiállításra szánod a kicsit, hanem hobbi célra, biztos vagyok benne, hogy segíteni fog a választásban, és talán olcsóbban is ad egy olyan kölyköt, amely talán nem olyan ígéretes, mint a többi. A TK-ben ne azt nézd, hogy a szülők hány kiállítást nyertek, hanem, hogy hány és milyen munkavizsgájuk van, ez biztosíték lehet a "teherbíróságukra". Hobbi célra amúgy csak igen aktív életmódot folytató ember mellé ajánlanám, mert heves vérmérsékletű és ha az energiái nincsenek lekötve, sok rosszaságot ki tud "kitalálni". Első kutyának semmiképp nem ajánlanám.
2011. jan. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem a munkavonal jobb választás,ha Dobermanról van szó.Ott nagyobb figyelmet fordítanak a kutya alaptermészetére,kiegyensúlyozottabb, kezelhető,de nem kerti dísz lesz belőle.Sajnos azt látom a kiképzések alatt,hogy a küllem vonalas kutyák házőrzésre alkalmatlanok lettek.És egy Dobi mindenképpen kiképzést érdemel,szerintem!
2011. jan. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!