Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1. Szerintetek ez jó ötlet?...

1. Szerintetek ez jó ötlet? 2. Össze lehet őket szoktatni?

Figyelt kérdés

Mind a két kérdés onnan indul, hogy lessz egy Yorki kiskutyám.

1. Egy szobába fogunk aludni. Tesóm elkövetett egy hibát a másik kutyánkkal még amikor kicsi volt és hozzánk került. Nyüszített és tesóm felrakta az ágyra, így együtt aludtak. Mindig felrakta és mostmár akkora, hogy fel tud ugrani, így nem tudjuk leszoktatni róla.

Mivel nekem is lessz kutyim, én úgy gondoltam, hogy hiába nyűszít nem fogom felrakni. Szerintem az jobb, hogyha megtanulja, hogy neki lent a helye. Meg aztán attól is félek, hogy mivel kicsi, így nem tudna lemenni az ágyról és lepisílná. Tesóm is így járt. Amúgy a másik kutyi Westie.

2. Mivel a Westienk addigra már több, mint egy éves lessz és a kicsi meg még csak 6-8 hetes körül. Eddig a Westienk egyedüli kutyi volt és ez által ő kapta a legtöbb figyelmet. Ha össze lehet szoktatni őket akkor hogy kezdjem? És ez egyáltalán lehetséges?

Előre is köszi a válaszokat.


2011. jan. 2. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Persze, ne hagyd, hogy a kicsit bárki felrakja, te se rakd fel, lent van a helye, meg fogja tanulni. Legyen lent neki egy jó kis puha kosara, és akkor ott tud aludni :) Jó ötlet volt a mi tenyésztőnk részéről, hogy a mamája szőréhez hozzádörzsölt kis takarót adott nekünk, hogy a pici kutya ne sírjon majd a mamája után :) A mi kutyánk a mai napig csak ezzel a takaróval hajlandó aludni.


2. Természetesen össze lehet őket szoktatni. A westie kutyátok ha jól olvastam, 1 év körül van, ő még azért kölyökkorban van. Idegen terepen kell őket összeismertetni, ami inkább legyen pl a lépcsőház, vagy az utca. (a kicsi miatt ne menjetek messzire, mert még ugye nincsenek meg a kellő oltásai) A lényeg az, hogy a westie-vel is sokat kell foglalkozni, és a yorkival is. Etetésnél a westie kapjon előbb, mindent a westie kapjon, azért érezze, hogy ő még mindig az idősebb. A rangsort úgy is ki fogják alakítani, majd ha a kicsi nagyobb lesz, de addig is a nagy maradjon a vezér, később is így lesz szerintem.

2011. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Sokat segítettél.
2011. jan. 2. 12:05
 3/3 anonim ***** válasza:

1. A yorkit semmiképpen ne engedd fel az ágyra, ha eldöntötted, hogy nem jöhet fel, mert a fejedre fog nőni. Jól csinálod, hogy nem engeded fel, csak arra gondoltam, hátha a yorki féltékeny lesz arra, hogy a westie feljöhet az ágyra ő pedig nem.


2.Jól írta az első válaszoló, semleges terepen kéne összeszoktatni, ahol nincsenek zavaró külső ingerek, szóval ne egy autópálya mellett, a legjobb erre valami kis rét, ilyesmik. És szerintem is a westie legyen a falkavezér, de egyformán sokat foglalkozzatok mind a kettővel, különben féltékenységi harcok is lehetnek.


Milyen neműek a kutyák? Mert a legjobb szuka mellé kant venni, és fordítva.

2011. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!