Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha beengedjük, aztán meg...

Ha beengedjük, aztán meg kiküldjük, akkor megfázik? Lesz baja?

Figyelt kérdés
A kutyám egy közepes szőrű, vizsla keverék. A szilveszteri durrogás miatt nagyon félt, ezért beengedtük a házba. (Amúgy kinti kutya). Tegnap is durrogtak, ma is. Harmadik napja alszik bent éjszaka, de reggel kiküldjük, majd este megint beengedjük. Így lesz valami baja?
2011. jan. 2. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Állítólag mandulagyulladást kaphat mert nem tesz jót a testének a hirtelen változás.
2011. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
nem kell beengedni a házba, ez ennyire egyszerű. A miénk odakint volt. Fosott mint az állat, rohant fel alá az udvaron, de ki nem szökhetett. A kutyát meg a házba nem engedjük be. Ő állat nem ember.
2011. jan. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ó b*sszus, az a baj hogy most meg már annyira jól érzi bent magát (azelőtt nem aludt bent soha) hogy alig akar kimenni...
2011. jan. 2. 20:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Természetesen minden kutyát be kell engedni szilveszter környékén a házba!!! Aki nem ezt teszi, annak nem való élő állat. Szóval, ha következetes vagy és bevezetsz egy olyan szabályt, hogy éjszaka bent alszik, nappal pedig kint van, akkor azt megérti és előbb-utóbb elfogadja. Ha csak néha mehet be, akkor mindig próbálkozni fog, hisz azt hiszi, hogy azon múlik a dolog. Érdemes a rövid szőrű kutyákat melegben éjszakáztatni, mert azért a mínusz 10-15 fok nekik is durva. A legtöbben így is csinálják, ahol a kutya családtag és nem haszonállat...
2011. jan. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

20.34

Te pont az az ember vagy, akinek a közelébe nem engednék állatot. Szerintem a kutyám értelmesebb mint te vagy. Kivánom neked hogy féljél valamitől de nagyon, és senki a közeledbe se menjen.

2011. jan. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Próbáljátok kiszoktatni akkor folyamatosan.
2011. jan. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy simán megfázhat. Nekem malamutom van,ő még szilveszterkor sem volt hajlandó bejönni. Pedig a petárdák miatt mi is azt akartuk,hogy inkább legyen bent.Amíg készülődtem,addig elfetrengett a konyhába,de ahogy indultam,ő is jött kifelé. Utána anyu akárhogy is csalta, nem volt hajlandó visszamenni,pedig akkor már javában petárdáztak és tűzijátékoztak. Bevackolt az óljába, aztán csak hajnalba jött elő,amikor haza értem.
2011. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha amúgy kinti kutya, akkor szőrileg a télre rendezkedett be, vagyis vaskos téli bunda van rajta. ha huzamosan melegben van, akkor ezt lehet, hogy levedli... no, utána már tényleg könnyű megfázni.

de ha odakint egy jó kis hőszigetelt kutyaház várja, akkor nem hinném, hogy baja lesz. nálunk is előfordul, hogy hidegebb estéken behozom a kutyát, reggel már alig várja, hogy kimehessen :) egész nap ugrabugrál az udvarban, nem ér rá fázni :D aztán estére néha megint bejön, de általában bekucorodik a házába.

egyébként ő a rapszodikus rendszer ellenére sem követelőzik, tudja, hogy ha bejöhet, akkor bejöhet, ha nem, akkor nem.

2011. jan. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!