Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az tényleg rosszat tesz a...

Az tényleg rosszat tesz a kutyának, ha éjjelre beengedjük?

Figyelt kérdés
Nagypapám szerint rossz, ha beengedem éjjelre a németjuhász keverékünket, mert akkor megszokja a meleget és nappal csak jobban fázik. De én nagyon sajnálom, mikor kint -10 fokok vannak, nappal meg azért nincs annyi. Szerintetek se engedjem be?
2010. dec. 19. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem tesz neki rosszat....Kívéve ha az a baj,gogy nem kap az ilyen hideg téli éjszakákon tüdőgyuszit meg vesegyúlladást.
2010. dec. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Így van. Magad is tapasztalhatod, menj ki, és mozogj, egy idő után nem fogsz fázni, mikor bemész érezni fogod, mennyire meleg van. Ellenben ha kimész pár óra múlva, akkor majd összefagysz, mert melegben voltál. Sokkal rosszabb melegről kimenni hidegre, mintha folyamatosan hidegben voltál. Ha van a kutyának egy szélvédett, lehetőleg szigetelt háza, akkor nem kell beengedni, csak szivatod vele.
2010. dec. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%

Ha csak éjjelre engedi be nem szívatja a kutyát vele...

Nagyon hideg az idei tél......egy állat sincs hozzászokva ekkora hideghez.

2010. dec. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Telsen egyett értek az előttem szólókkal.

Ha benegeded aztán reggel kirakod könnyedén megfázik, tüdőgyulladást kap vagy ilyesmi. Szóval legyen egy olja, ahová be tud húzódni ha úgy érzi. Tegyél az olba neki jó meleg ronygyokat, és ne legyen húzatos, ha szigetelt is, az mégjobb. De ne vidd be!, csak ha mindig bent lehet éjjel-nappal. De mint írtad ez nem így van.

2010. dec. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Én utánajártam ennek, mert szintén dilemmába estem emiatt. Megkérdeztem két állatorvost is.

Nekem azt mondták, hogy semmi probléma nincs abból, ha a kutya éjszaka bent alszik, és napközben kint van, ha van kint egy szélvédett helye, ahová napközben el tud húzódni.

Állítólag ha alapvetően kinti kutya, akkor a bundája is vastagodott a hőmérséklet csökkenésével (felkészült a télre), tehát attól hogy éjszakára beengeded nem fog megfázni.

De biztos ami biztos alapon, azért esetleg kérdezd meg te is a ti dokitokat.

2010. dec. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

De, rossz. Meg lehet kérdezni még több állatorvost (amúgy olyan szerencsétlenek, mint mi, nem egy szintén így csinálja, sokszor nincs alapja annak, amit hadoválnak). A legtöbb akkora hülyeségeket csinál, amiért itt nullával pontoznátok (pl. a kaja kérdés, gondolnátok, hogy dobálják nekik a csirkecombokat?). Most van nálam egy, amely kinti kutya, de két sajátom is van, és az egyikükkel nem jön ki, úgyhogy amikor én is kint vagyok, mindhárom kint játszik, de ha bejövök, akkor a vendégkutya jön velem a lakásba.

Hát megszenvedi. Bent egyfolytában liheg, és nem érzi jól magát, ráadásul szép tincsekben kezdett kijönni a szőre. Örülök, hogy ma elviszik tőlem, a kutya érdekében.

2010. dec. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Nem lehurrogni akarom az állatorvosokat. De lehet azért is mondta, hogy nem lesz baja, mert majd akkor hozzá viszed és dől a lé....
2010. dec. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Nekem angol bulldogjaim vannak, akik tényleg lihegnek ha már egy kicsit melegebb van, nem mellesleg tényleg elég kényesek.

Mióta megbeszéltem ezt a dokinkkal, bent alszanak. Nem lihegnek, nincs melegük, nem kezdett el hullani a szőrük.


Másrészről én elhiszem, hogy vannak pénzre hajtó állatorvosok, de a miénk már ezerszer bizonyított, elég jól ismeri a kutyáinkat, minket is, úgyhogy fel sem merült bennem ez a lehetőség, hogy alig várja, hogy betegek legyenek a kutyáim.

Ennek ellenére én mégis megkérdeztem egy másik állatorvost is, aki szintén ugyanezt mondta a bent alvással kapcsolatban.


De közben a neten böngészve a téma kapcsán, találtam egy harmadik dokit is, igaz őt nem ismerem, de véleménye a témával kapcsolatban ugyanaz:

[link]

Felülről a negyedik kérdés.


Szóval ne haragudjatok tényleg, de én inkább maradok az orvosok véleményénél.

2010. dec. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is inkább egy állatorvosnak hiszek.
2010. dec. 19. 15:57
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

DE azt is állatorvosok találták ki, hogy nem lehet így csinálni. Mit nem lehet ezen érteni? Minél többet kérdezel meg, annál több véleményt fogsz hallani egy dologról.

Azért pontoztok le, mert én meg a biztonságra szavazok, meg mert tapasztalatból tudom, hogy mennyire rossz volt a kutyának? Nagyon nem értelek titeket.

2010. dec. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!