Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kockázata van annak,...

Milyen kockázata van annak, ha nem tenyésztőtől veszünk Jack Russel terriert, hanem pénz hiányában szaporítótól? Egyelőre csak tájékozódom.

Figyelt kérdés
Tényleg csak kérdés lenne, szívesen veszem a hozzáértők válaszait!
2011. jan. 3. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első, hogy időközben kiderül, hogy pénzt adtál egy keverék kutyáért, esetleg foxi-tacskó keverékért, stb.


A második, hogy egyébként is hiperpörgős nagyon aktív, nem könnyen kezelhető kutya, ha kifogsz egy gyenge idegrendszerű példányt, attól tuti megőrülsz.


Gyakori náluk a térdkalácsficam, aminek a kezelése nem könnyű, és hát a szenvedő kutyát nézegetni sem túl jó.


És ne felejtsük el azt sem, hogy ha szeretsz egy fajtát, akkor fura dolog pénzt költeni arra, hogy tönkretegyék :(

2011. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, pont ilyenekre lennék kiváncsi. Ez azt sugallja, hogy az ember inkább gyűjtse össze a pénzt, és tenyésztőtől vegye meg...
2011. jan. 3. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem egy gazdi jött már ide kétségbeesve, mer beteg vagy keverék kutyát hozott haza olcsón. A kockázatod "csak" annyi, hogy esetleg utólag kell jó sok pénzt költeni rá az állatorvosnál, vagy esetleg el is kell altatni.
2011. jan. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezzel a fajtával van egy történetem. Leírom aztán vagy elgondolkozol rajta vagy nem.


Egy kedves barátnőm kinézte magának ezt a fajtát, mivel értelmes lány, szépen utána nézett ennek a szaporításos-tenyésztés dolognak, elkezdett kenneleket, hirdetéseket nézni. Én is elmagyaráztam neki mindent. Gyűjtögetni is kezdett, de már nagyon akarta a kutyát és ráakadt egy "hobbi tenyésztőre". Nem voltak olcsók a kölykök de azért olcsóbbak. És a szokásos szöveg, fajtatiszta szülőktől, egyszeri alom blablabla... Melyik laikus ember ne csábulna el? Hát ő is elment, megnézte őket, csodás ház, csodás család, csodás körülmények. Minden perfekt. Kutyát kiválasztja, megbeszélik 8 hetesen viheti, okos lány tehát papírokat is kér, szerződés stbstb...

Erre kapja a telefont 1 héttel előtte hogy viheti a kutyát. Hív engem hogy nem-e furcsa hogy 7 hetesen adják oda, mondtam hogy nem stimmel valami ne hozza el. Aztán addig udvarolnak neki, hogy de az anyja már kivan, menekül a kölyköktől, féltik, meg a kicsik se szopnak már , és persze a barátnőmet meggyőzték és már otthon is volt az új kutyussal. Az első nap mindig nehéz a piciknek, nincs anyu, nincsenek tesók, más szagok, arcok... így fel sem tűnt senkinek semmi. Másnapra a kölyök rosszul lett és meghalt. Nem az 1 új helyén töltött nap után lett beteg. Kiderült ezért akarták hogy előbb elvigye. Feljelentés megtörtént, pénzt visszafizették. Jó lecke volt, de egy kiskutya meghalt, és az új gazdinak végig kellett ezt küzdenie.


Megéri kockáztatni?

2011. jan. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt olvasd végig , főleg a "szaporító vagy tenyésztő ???" részt. [link]
2011. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ meg a linket is. Marad a tenyésztő :)
2011. jan. 3. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!