Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem szeretnék némely...

Ha nem szeretnék némely dolgokat a kutyámnak akkor SOHA nem szabad engedni?

Figyelt kérdés

Majd későbbiekben szeretnék kölyök kutyát, ha lesz rá sok-sok pénzem, és időm. Több könyvet elolvastam, meg volt már több kutyám, de utcai és kölyök még nem.

Ha nem szeretném, hogy a kanapén, ágyra felmenjen, ott tartózkodjon, akkor SOHA nem szabad engedni neki?

És ha lenne egy ócska kanapé, amire felmehet feküdni, és szőrös lehet, akkor arra engedhetem, és tudni fogja, hogy arra igen, a többire NEM?


2011. jan. 3. 21:06
 1/7 anonim válasza:
100%

arra a kanapéra nem szabad felengedni, ahova nem mehet, és oda SOHA

nekem is keverék kutyám van és tudja hova mehet, hova nem. (bátyám szobájából ki van tiltva, és oda egyszerűen nem megy be)

2011. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

értelmes kutyával az ilyesmi nem lehet gond.

nálunk egy időben ágyra is felmehettek a kutyák, mostanra viszont elegem lett belőle, hogy az ágytakaró (szép krémszínű) csupa fekete szőr... úgyhogy letiltottam onnan őket. egy-két nap átállás, néhányszor rájuk lett szólva, azóta felé se néznek az ágynak. a kanapéról viszont nem szóltam nekik egy szót sem, oda felugranak most is - sőt, esténként mivel az ágyalvás megszűnt oda ugrik fel szunyálni.

2011. jan. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt meg tudod neki tanítani, hogy a régi kanapéra felmászhat, a többire nem. Tudni fogja, hogy az az ő helye. De nagyon fontos, hogy ahova nem mehet fel, már az elején, kölyökként se mehessen. Különben nem fogja érteni, miért lehetett előző héten és most miért nem.
2011. jan. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha problémád van a tekintéllyel, akkor az a biztos, ha következetesen nem engeded.

Ha tökéletes a viszonyotok, akkor tehetsz kivételt. Nálunk pl. alapszabály, hogy a kutya nem jöhet be a házba. Ha nyitvahagyom az ajtót, akkor is megál előtte. Amikor viszont én úgy döntök, hogy most bejöhet, akkor kiadom a prancsot, hogy "gyere be", és őt mintha puskából lőnék ki, beszáguld és baromira boldog. Ugyan ilyen egyszerűen ki is tudom küldeni. Tehát ilyen esetben a lényeg az, hogy amit nem szabad, azt saját döntésével nem bírálhatja felül a kutya, csak akkor teheti meg, ha te erre kifejezetten utasítod. Az ágyadat is megoszthatod vele, ha épp olyan kedved van (én nem tenném), de tudnod kell kiküldeni is belőle. Szóval tapasztalt, erőskezű gazdi, akinek maxmimálisan rendezett a viszonya a kutyával, az tehet kivételt, a többieknek inkább javasolt a következetes "nem".


Arra viszont símán meg lehet tanítani, hogy az egyik bútor az övé, de azon kívül semmi másra nem mehet fel.

2011. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gfero ***** válasza:
szerintem a szabályokból soha nem szabad engedni mert utána megzavarod a kutyát
2011. jan. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

egy normális kutya-gazda viszonyban ennyi nem zavarja meg a kutyát.


a "most feljöhetsz az ágyra", "most nem jöhetsz fel" ugyanúgy bevésődik az eszébe, mint az, amikor az udvart két részre elválasztó kerítésnél átjöhet velem. sőt... továbbmegyek, több kutyánk van, és mikor külön foglalkozom velük, akkor csak egyet viszek magammal a hátsó kertbe. ilyenkor csak nevén nevezem a delikvenst, és ő (és csak ő!) már iparkodik is, aztán húz hátra ahogy nyílik a kapu. de ha nem engedem meg, akkor tárva-nyitva lehet, nem mennek hátra!


ugyanígy van az ággyal. nálunk ugye le lettek tiltva onnan teljesen, ennek a módja pedig az volt, hogy az átállás bizonytalan időszakában többször rájuk szóltam, hogy "nem!". nem bűntetőleg, nem csaptam meg egyiket sem, csak rájuk szóltam. egy-két nap múlva már biztos lehetettem benne, hogy felügyelet nélkül sem ugranak fel.

2011. jan. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 rucijja ***** válasza:
Szerintem a kérdésedet az előttem szólok megválaszolták helyesen, annyit tennék hozzá, ha első kutyád lesz, inkább a következetesség elvét kövesd.Tisztázd a kutyusoddal mit lehet, mit nem, te vagy a főnök fogadja el amit mondasz.Viszont,ha később változtatni szeretnél valaminn,azt is tökéletesen meg fogja tanulni, addigra te is jobban fogod tudni ,hogy kezeld a kutyát.A könyvekről meg csak annyit, minden évben rengeteget fejlődik a kutyakiképzés, szerintem ,ha lesz időd,meg kutyád is majd, vidd kutyasuliba, ott rengeteget tanulhattok.
2011. jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!