Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze az 5...

Hogyan szoktassam össze az 5 éves és a a 7 hetes boxereimet?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy a nagyot 4 hónaposan hoztuk el és elég tartózkodó az emberekkel és az idegen kutyákkal.Amikor hozzánk került már volt itt egy öregebb kutya aki sajnos nyáron elpusztult és ez is megviselte,ezért akartunk neki egy társat,de csak szájkosárral mertünk őket összeengedni,és a nagy ilyenkor elkezd remegni és izgatott lesz.Nem tudom ez mennyire normális csak nem akarom hogy ha túl közel megy hozzá a kicsi akkor félelmébe megkapja, mert először alig akart ránézni és ment volna el.Egyébként mind a kettő lány.
2011. jan. 4. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan egnedd őket össze, mert a felnőttek imádják a kölyköket, és szerintem tőle sem fog félni, mert tudja, hogy még pici. :)

Én mindig így csináltam, jött egy új kölyök, csak úgy beraktam a falkába, persze én is kint voltam velük olyankor. :)


Háát azt az örömöt, hogy új baba érkezett hozzán, látni kellett volna. :)

Tudod, azt nem lehete leírni, látni kell! :)

2011. jan. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes ha a felnőtt eleinte átnéz rajta vagy morog rá. A kicsinek meg kell tanulnia h hol a hely mit engedhet meg a naggyal szemben, mik a viszonyok - ez szájkosárban nem fog menni, ráadásul a nagyot frusztráljátok vele, mert teljesen logikusan össze fogja kötni, h "idekerült ez a kicsi és én abban a pillanatban szájkosarat kaptam". Felesleges ilyennek kitenni és ezzel megnehezíteni az összeszoktatást. Féltékenységet szül.


"4 hónaposan hoztuk el és elég tartózkodó az emberekkel és az idegen kutyákkal."

Jártok vele kutyasuliba? Próbáltátok ezt a dolgot orvosolni? Már 5 éves... nagy valószínűséggel nem attól tartózkodó h 4 hónaposan lett elhozva. Valószínű ilyen a jelleme alapból valamint azt nem tudom h ti ezt h kezeltétek, mert ez is ronthat ill. javíthat a helyzeten.

2011. jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan engedd össze a picurral. Ilyenkor a felnőtt szukáknál beindulnak az anyai ösztönök. Nem fogja bántani. Az meg hogy néha nevelgeti, nem probléma.
2011. jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!