Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen táppal érdemes etetni...

Komendó Anna kérdése:

Milyen táppal érdemes etetni egy dobermann fajtájú szuka kölyök kutyát, akit a későbbiekben tenyésztésre, kiállításra szánok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 16:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha ilyen komolyan gondolod akkor ne itt kérdezd, helyedben inkább állat tenyésztőkkel beszélnék.

Amúgy meg minden féle korhoz illő kutyatáp jó, csak mellé adnék neki mondjuk tojást mert fényes és egészséges lesz a szőre. Folyamatosan foglalkozni kell vele a természetéből adódóan, sokat járni futtatni, ha nem bírod rá kell szoktatni a faág visszahozatalra, akkor fut helyetted is.

Szőre sok gondolzást nem igényel, de hetente egyszer érdemes fésűs kesztyűvel megsimogatni, abból is csak az enyhébb kell.

Sokat kell pórázon vinned és ott tudod beállítani a járását, illetve a tartását, mikor megálsz vele egyből vegye fel a tartás pozíciót.

Én pinsher-el foglalkoztam anno. Tudom hogy kicsi de ugyanaz mindene, jelleme, kinézete.

2011. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Royal Canin Maxi Junior :)

A RC tápokat inkább kiállítási kutyáknak szokták ajánlani, szép lesz a szőrük tőle, de mellé adj húst is, mert a hústartalma semmi..

2011. jan. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A tenyésztő, akitől vetted , ha felelősségteljes, adott tanácsot, hogy az ő vonala milyen fajta táptól lesz megfelelő formában.
2011. jan. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 r_anita válasza:
Mindenféle képen szuper prémium minőséget válassz. ( Royal Canin, Hill's, Pro Plan Happy Dog Supreme, Acana, Eukanuba) ezekből is inkább a maxi vagy a large breed méretet. A Pro Plannak van egy Puppy athletic tápja az pl pont jó is lenne neked.
2011. jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a tenyésztőt, hogy ő mit javasol!
2011. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 rucijja ***** válasza:
Én a helyedben megkérdezném a tenyésztőjét, mivel etess.Fajtánként és attól függően milyen "célra" tartja az ember a kutyát kell megválasztani, milyen tápot adj. Nekem a németjuhászom fülgyulladást kapott és bőrirritáció lépett föl nála a royal canin-tól.Más típusú kutyáknál viszont beválik.Ezt csak példának írtam.Jelenleg Cibau-t etetek, de nekem munkakutya van.Neki ez most nagyon jó.Sőt nálunk a kutyasuliba sokan etetnek azt.
2011. jan. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Olyan táppal kell etetni, amitől jól néz ki. nekem a proplan nem vált be, a Royal viszont igen, vagy ami nagyon jó még a Flatazor. Megmondom őszintén a Startert adtam elég sokáig, a Junior tápok hajlamosak megnyujtani a kutyát. Náluk 6-7 hónapos kor körül következik be a hirtelen növés. Ilyenkor egy porcvédő adása minden esetben javasolt. (Luposan, ill, Nutradyl)

Jó a nyers marha, hal, túró. És a sok mozgás. Nem terhelni, hanem amennyit magától mozog. Labdázni, bujócskázni, kergetőzni stb. Ezeknek van fejlesztő hatásuk is. Valamint ha kiállitásra szeretnél menni vele, akkor a ringdresszúra gyakorlása már pici kortól elengedhetetlen. És nem elhizlalni, inkább kicsit látható legyen a bordája.

2011. jan. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sajnos azokat, akik kifejezetten a tartással kapcsolatban komenteltek, lepontoztam, mert a kérdés csak a táp etetésre vonatkozott, kiképző vagyok, Dobiból is ez már sokadik, csak ő az első, aki kiállításra is megy majd. A tenyésztő javasolt tápot, de sajnos a kiegészítésbe nem írtam bele, hogy a táp forgalmazója, onnan, ahol lakom, nem elérhető, tehát mindenképpen váltani kell. A fajtáját és korát pedig éppen azért írtam bele a kérdésbe, hogy hátha olyanok is válaszolnak, akiknek tapasztalatuk van velük. A két utolsó választ kifejezetten hasznosnak tartom, köszönöm szépen.
2011. jan. 5. 12:48
 9/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kisasszony?:)
2011. jan. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha kiképző vagy, annyit illene tudnod, semmi különbség etetésben egy munkás, vagy egy kiállítási kutya között. Ha jó minőséget kap, egészséges lesz, az pedig azt jelenti dolgozni is tud és a kiállításon is meg tudja mutatni magát. Az öröklött küllemi jegyeket viszont, ami kiállításon számít, semmilyen táp nem tudja befolyásolni.
2011. jan. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!