Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy választás elé érek. Van...

Nagy választás elé érek. Van példa rá, hogy egyetemhez is beillesztették őket?

Figyelt kérdés

Van két kutyám, egy nagy és egy kicsi termetű. Egész eddig minden nap órákon át foglalkoztam velük, én alakítottam ki a személyiségüket, és csak hozzám kötődnek a családból. Ezen kívül más nem is tudná ezentúl sétálni vinni őket, stb. Az egyikük ráadásul egy már-már hiperaktív kutya, és az elméje eszméletlenül megsínylené már azt is, ha csak napi egy órát lenne sétáltatva ezentúl.


El akarom vinni őket magammal, különben NEM megyek egyetemre, mert tönkretenném vele a nagyobbikat. Egyébként ELTE bioszról van szó.

Szerintetek engednék, hogy bevigyem magammal őket az előadásokra, vagy akár gyakorlatra is?

Ha napközben is ennyit kapnának, akkor nem volna gond azzal, hogy napi 2 órára csökkentem a "csak-kutya" időt. Szépen elfeküdnének, a nagy is, mert az új ingerek, az izgalom, a feszültség, azért szellemileg is fárasztaná. Parancsra tud egy órán át helyben maradni, mert most is sok helyre viszem magammal.


2011. jan. 5. 02:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem látok rá sok esélyt, bár én nem oda jártam.

Talán majd jön valaki, aki tud többet mondani.

De fel is hívhatod őket telefonon és megkérdezheted.

2011. jan. 5. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kizárt, főleg labor gyakorlaton. Egyébként egy előadás nem 1 óra, hanem 1,5, a gyakorlat akár 4 órás is lehet.
2011. jan. 5. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kaposvári Egyetemen van kennelsor, lehet kutyát tartani, de órákra ott sem mehetnek be.
2011. jan. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Teljességgel kizártnak tartom. Én Egerbe járok fősulira, és egyszer úgy utaztam le, hogy a kutyám is velem volt. Csak az indexet akartam beadni, de nem engedtek be kutyával, pedig fölvettem a karomba.

Szerintem a biológia tanszék sem tud ilyet biztosítani neked:(

2011. jan. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amúgy akik már fent vannak az etológia tanszéken, ők bevihetik a kutyát, meg ott farkas is előfordul :)

Egyébként én a kommunikációs főiskolára behordtam, eőadásra sose, de a HÖK-ben volt egy doboza, ott aludhatott. Amúgy elég össze-vissza egy egyetemi tanrend, csomószor lesz olyan, hogy van reggel egy órád, utána haza tudsz menni, aztán még este is van egy. Ami még jó megoldás, ha szerzel valahonnan egy kocsit. A kocsi simán lehet második otthon, két óra között meg ki tudod venni őket. A természettudomány tanszék előtt jó nagy park van, ott mindig szoktak este kutyások lenni, tehát ott rohangálhat nyugodtan. Meg a büfé teraszán is láttam már kutyát.


De órára biztos, hogy nem fogják beengedni. Mostanában a tesztre járó kutyák is csak oldalt mehetnek, meg teherlifttel, meg lejön értük a teszt vezető, még fel se mehetünk egyedül az etológia tanszékre, tehát tényleg kizárt dolog, hogy órára behordhasd.


Amúgy meg, ha emiatt kihagyod az egyetemet, akkor hogy fogsz dolgozni? :) Az sokkal nagyobb kötöttség :)

2011. jan. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor jut eszembe, hogy talán felelőtlenség volt úgy nevelni a kutyáidat, hogy ennyire csak és kizárólag hozzád kötődjenek... amúgy valószinűleg össze tidod állitani úgy az órarendedet, hogy haza tudj menni megsétáltatni őket, már most el kellene kezdeni a fokozatos önállósitásukat, hogy amire elkezded a sulit, gondolom, szeptemberben, addigra kibirják nélküled pár órát.
2011. jan. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:
Régen olyan is volt, hogy farkasok ültek az előadáson. De ha nincs rá alapos okod(a farkasok egy kísérlet részei voltak), akkor kizárt, hogy bevihesd őket. Még akkor is, ha rendesek.
2011. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csakkitti: ha nem megyek egyetemre, akkor a mi megyénkből választanék, csak az ugyanakkora érvágás, mintha inkább dolgoznék (természettudományokkal a Nyugat-Magyarországi „Egyetem” Geo kara képviselteti magát, hasznavehetetlen diplomákkal), vagy van a Kodolányi. Ahhoz képest, hogy biosz emeltet és kémiát csináltam, megnézném magam köztük :/

Nézegettem már én is tanrendeket, de nekem egyből az jutott eszembe, hogy nem fogok odaérni minden órára, pláne ha közben kutyákat vonszolok magammal a tömegen át :S Kutya nélkül is elég lehetetlennek tűnik :)


11:05: szerencsére kibírnak egy napot is, akár többet is nélkülem, a fő gond az, hogy ezentúl be lennének zárva az udvarba, nem lenne, aki elvinné őket más kutyák közé, sétára, főleg nem túrára, nem lennének tovább tanítva, és szüleim nem játszanának velük. Akkor rombolni fognak, és a végén rájuk sem fogok ismerni. Tudom kívülről a menetrendet, mert amikor akkorát estem lóról, hogy egy hétig sírva küzdöttem el magam a wc-ig, akkor már nem is rombolt a nagy, hanem a legmélyebb depresszióba zuhant, nem csinált semmit, csak feküdt, nem csóválta a farkát, ha szóltak hozzá, alig evett, nem volt kedve játszani a másikkal. Tehát őt könnyen pszichotikussá lehet tenni vele, mert nagy a mozgásigénye, és állandó sok ingerhez szokott.

Nem is tudtak volna máshoz kötődni, mivel csak én vittem őket, szüleim már láncra is tették korábban a nagyobbikat (mert ugatott és ásott), pedig csak azt akarta közölni, hogy neki kevés az egy óra. Kezdő kutyás voltam :)


Platypus: te is odajársz / -jártál?


Mindenki: köszönöm a válaszokat, magamtól nem jutott volna eszembe ilyen köztes megoldás. Autóm ugyan nincs, nem is lesz, de felhívom az egyetemet, hogy mik a lehetőségek a kutyák elhelyezésére, amikor bent vagyok. Remélem próbálnak megértőek lenni :)

2011. jan. 5. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!