Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rábeszélni...

Hogyan tudnám rábeszélni apukámat az ivartalanításra?

Figyelt kérdés
Vettünk szuka kiskutyát, még csak 7 hetes. TUDOM HOGY MÉG KORAI, de nem akarom hogy vemhességből valami baja legyen. Majd ha nagy lesz, ivartalanítani kellene, szerintem. Apukámat nem tudom rábeszélni, mit mondhatnék neki? :S
2009. aug. 25. 21:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kifogása az ivartalanítás ellen?
2009. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Semmi. Azt mondta szeretne kiskutyákat. :S
2009. aug. 25. 21:23
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja, és eddig is mindig szuka kutyusaink voltak, vagyis apukámnak már fiatal kora óta csak ugyanaz a fajta, és mindig szuka.. egyik sem volt még ivartalanítva. viszont elpusztult a mostani kutyunk, ellés után :( ezt nem akarom még egyszer, ezért szeretném valahogy megoldani :S
2009. aug. 25. 21:25
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
Mégis mi baja lenne a kutyusnak a vemhességtől? Szerinted ezt a kiskutyát a gólya hozta? Rémületes az a néphülyítés, amit az állatok ivartalanítását propagálva végeznek egyes megszállottak. Sok a kóbor kutyus, nagy a túlszaporodás, aminek tényleg gátat kell szabni, ezért javasolt az állatok ivartalanítása, ha valaki nem szeretne kiskutyákat, de azért erős túlzás, hogy a vemhesség és a szülés halálos veszedelmet jelentene a nőstény állatok számára.
2009. aug. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nemkell lehurrogni! :( Csak jót akartam, mert a másik kutyánk is megjárta ezzel. :@
2009. aug. 25. 21:36
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

És édesapád miért akar kiskutyákat? Ezen akar meggazdagodni? Ennyire nem szereti a kutyákat, hogy nem érdekli hogy a másik kutyátok belepusztult ebbe? Hát bocs, megvan a véleményem apukádról, de nem akarlak megbántani, inkább nem írom le...

A 2. válaszoló meg egy b*rom.

2009. aug. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

nem. csak hozzávan szokva, hogy nem lesz ivartalanítva a kutyus, mert eddig egyik sem volt, és baj sem volt velük. Ez eddig ok.. De én beparáztam mikor a kutyánk elpusztult, nem akarom, hogy még egy kutyussal ugyanazt végig kelljen csinálni, amit a mostani szenvedett, ráadásul hiába.. :(

/nem a pénzért csinálná, ezt garantálni tudom..csak mert átlag fölött vagyunk anyagiakban../

2009. aug. 25. 22:42
 8/17 anonim ***** válasza:
És őt nem hatja meg, hogy az előző kutyátok a vemhességbe, ellésbe, vagy annak szövődményébe (nem volt tiszta melyikbe) pusztult bele?
2009. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Őt így nemnagyon, mert külföldön dolgozik és jóformán alig van itthon. A kutyussal anyum és én szenvedtünk.. :S De ha látta volna hogy mi volt, biztosan megértené a bajom.
2009. aug. 25. 23:04
 10/17 A kérdező kommentje:
Ja amúgy hullamérgezésben pusztult el :( Még az ellés előtt belepusztult egy kiskutya..
2009. aug. 25. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!