Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérdésem van hozzátok. Régi...

Kérdésem van hozzátok. Régi történet, de érdekel a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mindig olyan jó válaszokat kapok tőletek, a következőre is kíváncsi vagyok, mi a véleményetek erről. :) Már "rég óta" gondolkozok rajta, hogy ezt most a jó dolog vagy rossz dolog közé soroljam? :) Ilyen kutyába és ilyen viselkedédbe még nem volt részem. :)


Szóval.

Most fél éves a kan németjuhim (már sokat írtam ide vele kapcsolatban), két hónaposan hoztam el a tenyésztőtől. Mikor elmentem megnézni a kiskutyákat, akkor a testvérei (szukák) csaptak le rám először. Ő ült a tenyésztő mellett és nézett rám (nem félt tőlem, de nem is haverkodott velem). Aztán odahívtam magamhoz, akkor odajött, elkezdte tépni a cipőfűzőm és a nadrágom. :) Ledobtam a kulccsomotó közéjük, mindegyik (köztük a kutyusom is) lecsapott rá, játszottak mindennel, megkérdeztem tőle, akar-e a kiskutyám lenni és arcon nyalt engem, szóval valóban barátkozott velem. :)

Aztán haza hoztam egy hét múlva, a többi kutyámmal azonnal kijött, játszott velük, stb. :) Este mikor bementem, kint hagytam a garázsba őt (kutyaajtó van, szabad ki-be járás), nem jött utánam, lefeküdt aludni, egy hang nélkül bírta ki az éjszakát. Szó szerint nem hiányzott neki senki (a két csivava bejött a lakásba a másik kutyám meg tuti nem aludt vele), el volt magában. :)

Szívesen játszott velem, állandóan a nyomomban volt, de mikor először elvittem kutyaoviba, és tanították neki a hozzámot, akkor őt egyáltalán nem érdekeltem (pedig csak én foglalkoztam vele), minden más foglalkoztatta.

Azóta persze fordult a kocka, még mindíg én vagyok a kedvence, ugyanis ha apuék kimennek, akkor őket nem követi a kertbe minden hová, velem viszont jön. Azóta természetesen a hozzám, ül, fekszik, marad parancsokat simán megcsinálja, nagyon imád rongyozni. Most készülünk suliba egyébként.

Szerintetek ezek a viselkedések milyen kutyára utalnak?

Valaki mondta nekem azt, hogy ezek a viselkedések domináns kutyára utalnak, akivel később baj lesz.


Szerintetek?


2011. jan. 5. 12:02
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat.. helyesbítek, 8 hetesen voltam megnézni őket és 9 hetesen (durván két hónaposan) hoztam haza.
2011. jan. 5. 12:04
 2/16 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyus most?
2011. jan. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze a dominanciához. Egyszerűen hozzád kötődik jobban, mert te foglalkozol vele.Az oviban pedig érhető, ha a sok új dolog elvonta a figyelmét.
2011. jan. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Első, most 6 hónapos. :)


Második, köszönöm a válaszodat. :) Most kezd érdekesn viselkedni, de ezt a 6 hónapos korára írom, kezdenek lassan dolgozni a hormonok. :)

Az érdekes viselkedés abban nyilvánul meg, hogy kötözködik, de melyik fiatal kan nem? :D

2011. jan. 5. 12:12
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia, az én kutyám is hasonló. 8 hetesen hoztam el a tenyésztőtől, egy hangja nem volt, soha nem sírt, az első éjszakát is nyugodtan végigaludta. Egyszer kelt fel, játszott egyedül. 10 hetes korától hagyom otthon egyedül, a szomszédaimat megkértem, hogy figyeljék sír e, de soha nem hallottak semmit. Rombolni sem rombolt. 4 hónapos kora óta járunk suliba, most lesz 2 éves. Terápiás kutyaként dolgozik, semmi baj nincs vele. A többi kutyát elviseli maga körül, de nem az a haverkodós típus. Inkább labdázni szeret. Nem hiszem, hogy domináns viselkedés ez szerintem csak egy normális, kiegyensúlyozott idegrendszerű kutyáról van szó. Nekem semmi bajom nincs vele, jó és könnyű vele élni és dolgozni is :-)
2011. jan. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

12:21-es, ezt szuper hallani. :)

Mondjuk mikor hordtam kölyök oltásokra, akkor az orvos meg is dicsérte, hogy milyen nyugodt (nem ideggyenge) németjuhász, mert mostanság elég ritkán lát ilyet. :)

Nagyon örülök ennek! Szerencsém van ezek szerint vele, mert az erős hangoktól sem riad meg és az új dolgokra sem reagál rosszul.

Pl. a szilvesztert együtt töltöttük kint a kertben, ment a nagy durrogtatás ő meg csak tépte a csizmámat (azzal nagyon szeret "rongyozni"). :D

Szeretnénk hozzá szoktatni a pisztoly lövésekhez is, mert lehet, hogy apu egyszer-kétszer elviszi magával dolgozni, de azt majd kicsit később, olyan egy éves korában akarjuk (bár ha a szilvesztert bírta). :)


És a te kutyusod, milyen terápiás kutyus? Úgy értem, mit "gyógyít"? :) És milyen fajta?

2011. jan. 5. 12:24
 7/16 anonim ***** válasza:
Spániel, gyerekekkel dolgozik :-) Magasról tesz ő is petárdázásra. A BH vizsgánk előtt az őrző-védők vizsgáztak és nem foglalkozott a pisztolylövésekkel sem, akkor volt 13 hónapos. Szerintem örülj neki, hogy ilyen kiegyensúlyozott kutyád van :-) Biztos lesznek kamaszkori hülyeségei, de jó alapjai vannak és ha következetesen foglalkozol vele, akkor szépen kijön belőlük.
2011. jan. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nagy átlagban a kanok mindig is kevésbé hajlékonyak, mint a szukák. Általában 8-9 hónap körül kezd bennük a nemi hormon ébredezni.Ez most a nagytestűekre vonatkozik amúgy.

Ilyenkor megváltozik a viselkedésük. Persze ez is egyéni módon jelentkezik. Az egyik hebehurgyább lesz, a másik próbál kibújni a már elfogadott szabályok alól, stb.Kb 2-3 hónapig szokott tartani. Hangsúlyozom, ezek átlagos idők, átlagos jelenségek.

Ha tudod, hogy az időnkénti próbálkozásai mitől vannak, és nem engedsz a megszokottakból, simán túl lesztek ezen az időszakon.

2011. jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Küldök egy nagy simit a kutyudnak. :) Szupi, hogy gyerekekkel foglalkoztok. Kutya és gyerek, ők ketten tökéletesen megértik egymást. :)

Szeretnék majd én is levizsgázni vele (nagy álmom, csak sajnos az előző kutyusommal nem lehetett), engedelmességi és őrző-védő. :)


Ezek egyébként hogy működnek? Hol lehet őket lerakni, csak egy bizonyos helyen, vagy a suli rendezi és mennyibe kerülnek?


Még messze lesznek, de már most jobb felkészülni. :D

2011. jan. 5. 12:33
 10/16 A kérdező kommentje:

12:30


Gondolom, hogy a hormonok miatt van (tudom, hogy 8-9 hós körül érnek, de valszeg előbb megérzik,hogy kezdődik bennük valami), egyébként szeret kutyákkal lenni (amelyik nem támadólag lép fel vele szemben ő sem támad), a legtöbbel játszana. :) De vannak olyanok, akikkel valamiért nem szimpatizál.

Pl. apró termetű kutyákat imádja, azokhoz menne (gondolom a mi kisebb termetű kutyáink miatt is).

2011. jan. 5. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!