Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám betanítani a...

Hogy tudnám betanítani a pekingi palotakutyámat? Egy ideje próbálom de nem igazán hallgat rám. Bár némi változás tapasztalható. (részletk lent)

Figyelt kérdés
Már 6 éves és sokszor nem fogad szót. Bepisil sőt... Ha sétálni viszem nem bír magával, ha jön/megy valaki nem bír magával. Elég idegesítő, de azért imádjuk. :D
2011. jan. 6. 09:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is van palotapincsink. Ilyen idősen nem biztos, hogy lehet már nevelni. Nekünk bejött az, hogy belenyomtuk az orrát és jól elp.csáztuk. Egy pár alkalom után már jelezte, hogy engedjük ki. A póráz az nehéz eset. A mienk az autóban nem bír magával, teljesen magán kívül van, nyüszít, ugat és rohangál össze vissza
2011. jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ha ilyen az alaptermészete akkor nem érdemes erőltetni, nem gép amit beprogramozunk.
2011. jan. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gfero ***** válasza:
a pekingi palota egy nagyon akaratos és önvérű kutya nagyon nehéz betanítani pláné ebbe a korba már majdnem lehetetlen
2011. jan. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kisnita ***** válasza:
100%

Már felnőtt korában került hozzád? Vagy mért csak most jutott eszedbe a tanítás?

Az nem igaz, hogy egy idősebb kutyát nem lehet már tanítani és keresztet vethetsz rá! Az viszont tény, hogy sokkal nehezebben tanítani mint egy kölyköt és nehezebben fog elfogadni falkavezérnek mert eddig ő volt a főnök és neki tetszik ez a szerep.

Olvass utána a kutyadokinak és a klikker tréningnek, szerintem hasznos lehet.

http://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY

[link]

2011. jan. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már kiskora óta nálunk van, de akkor még én is fiatal vtam, elnéztem neki a hülyeségeit, meg nem vtam olyan sokszor otthon. most h gyakrabban hazajárok, ez már zavar. És sztem is lehetséges h ilyen korban még valamit kezdjek vele. Bár én is tudom h nagyon akaratos kutya és azt hiszi h ő a főnök. :D Köszönöm mkinek a választ, kisnitának a linkeket, megpróbálom még helyes irányba terelni a kutyust! :D
2011. jan. 6. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!